Skocz do zawartości

chyba niestabilny phenom x2 555 odblokowany na x4 b55


Recommended Posts

moj sprzet to phenom x2 555 (odblokowany na x4 b55), asus m4a79xtd evo, kingston ddr3 2x2gb 1600 cl9. ramy ustawione sa na 1600, 1T, cl9(9-9-9-29 recznie) z napieciem 1,7(recznie). procesor przy odblokowaniu go na x4 przy 3.2 i napieciu auto po godzinnym tescie occt3.1 nic nie wykryl, test zakonczyl sie powodzeniem i zero errorow. natomiast po ustawieniu mnoznika na x17 i napiecia na 1.3v (lub na auto) po uruchomienu test occt wywala bledy a to 1 rdzenia lub 2 rdzenia. jak ustawielem mnoznik na x18 i napiecie na 1.3 plus cpu nb na 1.25 i uruchomienu occt odrazu jest error i niebieski ekran. wychodzi na to ze stabilny jest tylko po odblokowaniu na x4 i nie kompinowaniu nic wiecej. czy jak chce go podkrecic to cos zle robie? moze ramy cos wala ale informacje o bledzie sa tylko odnosnie rdzeni. ustawialem ramy na 1.8v (zalecane miedzy 1.7-1.9v) i jeszcze gorzej jest. podpowiedzcie cos bo dopiero raczkuje z o.c., testowalem tylko occt bo przeczytalem ze ten program jest bardzo dobry, kolega od ktorego kupilem ten proc (ze sklepu) testowal inne na jakiejs plycie asrocka (slabszy model niz moja bo powiedzial ze plyta jest za 200zl) i przy 3.6 i napieciu na 1.25 godzinny occt zakonczyl sie pomyslnie, nie wiem o co chodzi

Link to post
Share on other sites

dodam jeszcze ze cpu-z ustawione ramy na 1600 pokazuje na spd max. bandwith 677 wiec wynika ze chodza na 1333 a nie na 1600. w zakladce memory jest 800 - 1:4 - 9-9-9-29-40, czyli ramy na ile chodza?

 

 

dzieki junior za utwierdzeni mnie w tym ze i tak powinienem byc zadowolony, ale po paru probach (nie moglem mu odpuscic) stabilny bedzie tylko przy 3.4 i napieciu 1.26 dalej juz wariuje, wiec powinienem byc zadowolony bo za 350zl mam x4 3.4, szkoda ze nilkt wiecej sie nie wypowiedzial a na to liczylem

Link to post
Share on other sites

no a jakie byly standardowe ustawienia?sory za takie beznadziejne pytania ale nie znam sie kompletnie na amd :wariat:

junior ma racje 3,4GHz x4 to naprawde bardzo dobry wynik ja na intelu E6500 mam 3,46GHz x2 i fruwa jestem bardzo zadowolony wiec sadze ze x4 to juz kosmos...

dadam jeszcze ze moze to zeczywiscie pamiec ram moj kolega kupil athlona x2 i kazde podkrecanie konczylo sie errorem okazalo sie ze pamieci (w jego przypadku corsairy ddr3 nie wiem dokladnie jakie) nie lubialy sie z jego mobo i prockiem i nie chcialy wspolpracowac :wariat:

Link to post
Share on other sites

nie no daj mu wieksze napiecie bo chłopak nie ma z czego pociągnąc tych 4 rdzeni ja mam 550 i jak daje razy 4 do krecenia na 3,7 to conajmniej 1,42 polecam amd overdrive tam sobie mozesz kombinowac z poziomu windy taktowaniami wszystkego a potem jak uzyskasz stabilne ustaiwsz sobie w biosie (chociaz ja przyznam używam x2 i to bez krecenia przy włączonym cool and quiet) i jest tez wewnetrzny test stabilnosci daje prockowi ostro w kosc bo mozna ustawic zeby wykonywał chyba z 10 operacji na raz pozdro daj znac czy udało sie cos wiecej a co od occt ja go sobie darowałem bo pare razy mi podpadł wywalał błedy a w normalnym uzytkowaniu kompa na danych ustawieniach 1o godzin grania w wiedzmina na full i nic sie nie zwiesiło (to był hardcore ale chciałem go ostro przetestowac) teraz sprawdzam tym stability test w overdrive i on obiciąza 100 4 rdzenie do tego mozna w innej zakładce obserowa ładne proste linijki jak pracuja rdzenie no i takie pytanie czy masz boxowe chłodzenie czy cosik lepszego bo temp przy 4x3,7 siegauja i mnie na katanie ok 62 stopni przy tym ostrym katowaniu wiec na boxie z 75 a to juz zabójstwo proca

masz moje gg w profilu chetni Ci pomogę z tymi ustawieniami jakbys nie dawał rady:)

Link to post
Share on other sites

dzieki za podpowiedz sprawdze z wiekszym napieciem, narazie pracuje 3.2x4 z domyslnym napieciem 1.25 i w occt i amd overdrive testy ok, jednak jak w modernw2 gralem na 3.4x4 i napieciem domyslnym 1.25 to 2 razy mi wywalilo wiec uznalem ze procek tylko tak bedzie stabilny 3.2x4, ale sprobuje z napieciem 1.4, pokazuje mi phenom x4 b55 i czy to jest odpowiednik phenoma x4 955?

 

chlodzenie auras wave (taki budzet mialem do 100zl) c"n"q mam wylaczone bo nie lubie jak sam sie reguluje, wole go przestawiac z poziomu xp przy pomocy asus4engine

 

Edytuj swoje posty!

Link to post
Share on other sites

kolego phenom 955BE X4 przy 3.2ghz ma napiecia w granicach 1.35v. Z napieciem nie szalej za bardzo tak do 1.4 mozesz go trzymac (wiadomo im mniej tym lepiej)

 

Mozna powiedziec "ze to phenom 955" :>

 

Moj 905e (2.5@def) wymagal 1.36v w biosie do pracy na 3.5... Wiecej juz niebardzo chcial smigac (szyna 280)

 

 

Jak temperatury pod obciazeniem?

Link to post
Share on other sites

tak na marginesie, kuzynowi odblokowalem phenoma x2 550 takiego samego jak ty masz na tej samej platformie co moja (chcial taki sam komputer jak ja:) i na 3.1x4 i napieciu 1.25 w occt odrazu wywalilo blad ale temperatury rdzeni, co ciekawe wiem ze te procki maja uszkodzone odczyty temperatury rdzeni (-256 pokazywaly) ale u mnie nic nie pokazywalo, a jemu komputer stabilnie pracowal jak gral w gry wiec sam juz nie kumam tych procesorow, a jakie ty ustawisz go na x4 (550 oczywiscie) to napiecie dajesz 1.42 i jest ok?

 

 

3.2x4 1.25 temp w spoczynku +/- 40 a w stresie +/-50 wiec niezle, 3.4x4 1.25 temp w spoczynku 44,43 a pod obciazeniem +/-50

Link to post
Share on other sites

60-65c to rozsadne max dla tych prockow. Nie wrzucaj mu odrazu 1.42 sprawdz przy 1.37 -1.38.

powyzej pewnego pulapu procka juz nie oplaca sie krecic wiecej. bo napiecia bedziesz musial znacznie podniesc... a zyskasz niewiele mhztow... co przelozy sie na duzy skok temp.. z malym zyskiem sprobuj powoli podnosic napiecia monit. temperatury...

 

PS: Zamiast pisac post pod postem edytuj ostatni.. bo zaraz sie jakis mod/admin wkurzy..

Link to post
Share on other sites

3.6x4 1.36v i pol godzinne testy (nie mialem wiecej czasu dzisiaj) occt i amd over drive i wszystko gra, mam nadziej ze jak zrobie testy dluzej to tez bedzie ok, gralem 4 godziny w modern warfare w multi o tez idealnie, temperatury spoczynek 44 stres 52, nic tylko sie cieszyc, za 400zl extra procek

Link to post
Share on other sites

Miejmy nadzieje ze bedzie dobrze sluzyc :) Przy takich tempach i napieciu mozesz pokwapic sie odrobine wiecej.. ale to juz wg twojego uznania.

 

jesli np 3.8 bedzie cie kosztowac napiecie 1.4-1.45 to juz bym raczej odpuscil. To ustawienie jest bezpieczne

Link to post
Share on other sites

no u mnie 3,8 nie poszedł nawet przy 1,5v:( ale 3,6 to już dobry wynik do grania jak dla mnie to nie ma sensu katowania procka wyższym napięciem dla tych 100MHz tak jak pisałem przy nowym baterfieldzie przy dwoch rdzeniach 3,1 ok 30 fps przy uruchomieniu 4 i małym OC do 3,4 smigało az miło 60-70fps przy więlkszej zadymie spadało 50-60:) nie ma co gada 100%wzraost wydajności u procka za 315 zł szok!!! mi pisze b50 :(pozdrawiam serdecznie

mam inne pytanie które mnie meczy bo mi pokazuje w amd overdrive npaiecie NB 1,4 v i nie mogę fo zmienic coś czuje że to zadużo powinno by ok 1,2 1,3 max ile ty masz?

Link to post
Share on other sites

tak jak piszecie kooledzy napiecie nb 1.1 u mnie w amd overdrive, wyczytalem ze dobrym programem do liczenia fps jest fraps i go odpalilem w modern warfare 1 na 3.6x4 i gtx 275 nie wiem czy to duzo czy malo ale jak gra sie ladowala to pokazywalo 30 fps a jak gralem to bylo caly czas 89-91 fps przy 1440x900 i ustawieniach gry na wysokie (nie na maxa) a sterownikow nvidii na domyslne, czy to dobre wyniki? zaczolem sie dopiero interesowac oc jak zlozylem sobie w lispopadzie nowy kom wiec raczkuje w pewnych tematach, wynik 3dmark06 18471, czy to tez przyzwoity wynik? co do phenomow x2 550 to widze ze wiecej osob ma troche niestabilne odblokowane 4 rdzenie, inaczej sprawa sie ma z c3 x2 555 odblokowanych na x4 b55 bo prawie wszystkie sa stabilne i ladnie sie kreca (kumpel ma handel internetowy i kazdy procek x2 555 odlokowuje i sprawdza stabilnosc i wszystkie sa ok bo sam od niego wziolem ta 555 pomimo 400zl ale wolalem miec pewnosc przy stabilnosci-zawsze moglem wymiec jakby cos poszlo nie tak, wiec kupujac 555 na 99% ma sie 4 rdzenie dzialajace)

Link to post
Share on other sites

lukyeti NB chyba jednak zbyt wysokie... 1.2 tyle sprobuj ustawic niesadze ze powinno dawac sie wiecej.

 

krzysiekm7 - chyba dobre wyniki.. co do MW.. niewiem czy czasem ta gra nie ma limitu ustawionego na 90fps :menda:

Link to post
Share on other sites

no dzieki za informacje mi padł komputer podczas grania a wbaterfielda nie wiem co sie stało pusciłem 4x3,6 1,45v po 10 minutach zawiesił sie po restarcei dałem 4x3,5 znowu to samo potem dalem 4x3,4 dzien wczesniej tak gralem i bylo ok za 3 razem nie wstał tzn wstaje okno biosa a potem przed ladowaniem systemu albo czarny ekran a wczesjniej paski pionowe pomaranczowy niebieski i jeszcze jakis i tak w kółko grafike sprawdzil mi kumpel i działa rozebrałem go na częsci i nic nie pomaga oczywiscie baterie wyjmowalem nawet na cala noc i nic procesor wyjąłem nie ma sladów jak nowy przesmarowałem pasta i nic dalej to samo wszsytko chodzi tzn waitraki

juz mi rece opadaja nie wiem co sie stało 3,6 było stabilne takie mam dzwięki jeden krótki drugi taki dziwny przytrzymany jakby dysk przycinał nie wiem jak to opisa pomocy! wczoraj wyjałem wszystkie bebchy i na dywanie złożylem doszedł do momenty uruchom windows w trybie ... dalem normalnie i znowu czarny ekran potem to samo kurde szkoda mi peiniędzy na seerwis bo nie mam gdzie sprawzdic tego procka no ale chyba nie będzie wyjscia no chyba że jest taka możliwosc ze bateryjka pada no ale to chyba nie blokuje wstania systemu?

Link to post
Share on other sites

1.45 to dosc duze napiecie dosc niezdrowe dla pocka... na nb masz baaaardzo duze napiecie..

Jakie wogole miales temperatury pod obciazeniem?

 

Zrezygnuj na chwile calkowicie z oc. Wgraj najlepiej ustawienia defaultowe i zobacz jakie masz napiecie na NB.

Link to post
Share on other sites

Człeku tu nie chodzi o przebarwienia. Procki te nieznosza ciepla. I wysokich napiec... na dodatek katowales Mobo wysokim napieciem na NB.. pod 1.5 to ostry kat dla phenomaII.

 

Hasło na dzis.. DYFUZJA

 

PS. temp tez masz na granicy. Sam ustawiales NB??

 

 

EDIT: jak masz zamiar bawic sie w serwis zresetuj CMOS zworka lub wyciagnij baterie z plyty na kilkanascie minut (przy odlaczonym zasilaniu!) Bo serwis pozegna cie z gwarancja. A wlasciwie to mozesz sprobowac to zrobic juz....

Link to post
Share on other sites

no wyciągłem baterie nic nie pomaga, to napięcie na nb pokazywało amd overdrive teraz nie mam jak sprawdzic w biosie bo wszystko siadło nie mam kompa na gwarancji jakos całośc wszystko kupowalem teraz osobno w innych sklepach na dodatek więc i tak nie dojdą czy coś robiłem z prockiem czy nie

Link to post
Share on other sites

no wiatraki sie kręcą więc zasiłka działa ku..nie mam tutaj żadnych znajomych żeby szło sprawdzic czy to ram czy procek no racja chipset to porazka radiator od razu rozmontaowąłem przesamrowałem pastą poprawiłem mocowanie bo sie strasznie ruszał i założyłem wiatrak 40mm bo tak w ogółe co za cymbał daje jakaś blaszke z napisaem gigabyte na klej na radiator na chipset??? nie mam do tego pytań to tak ograniczało odprowadzanie ciepła że sie nie dało go w ogóle dotknąc ten kto to wymyslił powinien otrzymac nobla po w/w zabiegach temp 30 stopni wiec spokojnie:)

powiedzcie mi tak jakby to była zasiłka (bo może na jakiejs linii cos siadło) mam taki sprzęt i czy dobrze licze obciązenie:

phenom x2x4 podkręcony do 3,6 chyba nie bierze więcej niz te 140W ? płyta tyle pociągnie

4850 po OC stawiam że gdzieś 150W

2 dyski po 250 bg stawiam że ok 40 W

monitor 42W

nagrywarka niech bedzie 20W

4 wentyle to niech bedzie 50 W chociaż szczerze nie mam pojęcia czy tyle (chociaż wydaje mi sie ża on biorą góra 2w jeden)

to wszystko przypuszczam podałem z jakims zapasem

razem 440 W mam pentagram 550W więc powinien dawac rade nwet przy extreme OC

wcześniej miałem 620 ale padł wentylator i wymienili na 550W plus chlodzenie na grafe

kurde ale beton....

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...