Skocz do zawartości

Pomoc w doborze płyty głównej pod i5 750


Recommended Posts

Witam wszystkich :)

 

Proszę o pomoc w doborze płyty głównej pod "Intel i5 750"

Interesuje mnie płyta w wymiarze ATX oraz aby miała 2 wejścia PS/2 dla myszki i klawiatury. Płyta musi również obsługiwać pamięci DDR3.

Moimi typami na dziś są:

 

MSI P55-CD53

Gigabyte P55-UD3

Asus P7P55D P55

 

Są to płyty z tej samej wagi cenowej ~420zł

Proszę o wszelkie sugestie i rady, a może polecicie mi coś innego?

Chciałbym dodać że lada dzień zamierzam kupić płytę główną.

Czekam na opinie fachowców. :oops:

Link to post
Share on other sites

ps/2 potrzebne jest do wydajnej i bezproblemowej gry, z własnego doświadczenia wiem iż jest to lepsze rozwiązanie niż usb / usb poprostu czasami przerywa..

 

Proszę o jakieś opinie co do tych płyt głównych

 

IGORUSS>

Mówisz że Asus jest o 100 zł droższy jednak wyczaiłem aukcje za 420zl

http://www.allegro.pl/item928010240_asu ... an_fv.html

 

czy w takim radzie ta karta będzie dobrym rozwiązaniem? proszę o odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

ps/2 potrzebne jest do wydajnej i bezproblemowej gry, z własnego doświadczenia wiem iż jest to lepsze rozwiązanie niż usb / usb poprostu czasami przerywa...

a myslalem, ze czasy kamienia lupanego mamy juz za soba... :):lol::)
Link to post
Share on other sites

Nie chcę siś kłócić ale podaj jeden racjonalny argument w czym PS2 jest lepsze od USB ???

nie ma problemu.

 

USB przerywa czyli gram gram i myszka sie zacina, wtedy musze wyjac ją z usb i włożyc jescze raz zeby dalej działała (myszke mam Blade dla graczy), nie jest to częste ale zdarza się a to mnie irytuje.

 

Dodam że to nie tylko mój problem ale również kolegi z reala (ktoś na tym forum też tak miał i pisał o tym).

Jakby tego było malo to klawiatura czasami nie działa jak włanczam komputer i chcę zmienic system/profil (bo mam wgrane 2), jakby usb nie bylo aktywne jeszce na tym czarnym pulpicie przy włanczaniu systemu .. xp.

 

z PS/2 nigdy nie miałem problemu a kompa mam od 98 roku :>

Link to post
Share on other sites

kupujcie Gigabyte P55-UD3 ;) kolega kupił 2 dni temu, dostał płytę z uszkodzonym gniazdem procesora (brakuje pinów czy coś takiego) i Gigabyte mu nie uznaje reklamacji mówiąc że to on płytę uszkodził (co jest kompletną bzdurą...)

 

ogólnie płytkę otrzymał prawdopodobnie po serwisową, wysyłają ludziom kit

 

no a gość wyrzucił prawie 400zł w błoto bo płyta się nie nadaje do czegokolwiek :P

 

a mnie to tylko utwierdziło w opinii na temat Gigabyte :P bo tez z ich płyta i karta graficzna miałam problemy :P

 

pozdro :P

Link to post
Share on other sites

kolega ma racje z tymi servisami, plyty ktore wymieniles niczym wiekszym sie nie roznia od siebie, ale praktycznie zawsze najlepsze plyty mial asus, wiec wez cos z asusa chocby za ich servis ktory jest najlepszy na swiecie, tyle co mialem okazje skorzytac (2 razy laptop i grafa znajomego) i posluchac innych jak szybko i bezproblemowo zostali zalatwienie to ten servis jest jak z bajki, poza tym ta plyta asusa kosztuje +/- 440zl

Link to post
Share on other sites

@dianek nie rozumiem Twojej postawy "ktoś coś komuś" a Ty od razu że firma be. Powiedz koledze, żeby się ze mną skontaktował i wyjaśnię sprawę. Jeszcze na dodatek twierdzisz, że sprzedajemy poserwisowe produkty jako nowe? Zastanów się jakie bzdury piszesz :cenzura:

Link to post
Share on other sites
kupujcie Gigabyte P55-UD3 :cenzura: kolega kupił 2 dni temu, dostał płytę z uszkodzonym gniazdem procesora (brakuje pinów czy coś takiego) i Gigabyte mu nie uznaje reklamacji mówiąc że to on płytę uszkodził (co jest kompletną bzdurą...)

 

 

Mam tą płytę i nie mam do niej żadnych zastrzeżeń. Jedyny mankament to bios chyba F3 który sprawiał problemy, ale po wgraniu F5 wszystko super. Płyta dobrze się prezentuje i pracuje stabilnie, łatwy OC i tyle 8-) .

Co do asusa w poprzednim kompie miałeł asusa a7v8x no niby chodziła przez ładne kilka lat, ale czasami jakieś dziwne problemy sprawiała.

Co do serwisu obu firm się nie wypowiadam bo naszczęście nie mam doświadczeń.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...