Skocz do zawartości

Aparat do max 450 zł


Recommended Posts

Zacznę od przywitania się gdyż jestem tu pierwszy raz,więc Witam.

 

Szukam jakiegoś dobrego aparatu do 450 zł.Obecnie po 3 latach urzytkowania Kodaka C142 potrzebuję czegoś lepszego,bo ten aparat nie spełnia już moich wymagań.

 

Fotografuję głównie pojazdy i to często w ruchu więc potrzebuje żeby robił dobre zdjęcia w ruchu.

 

Aparat musi:

-Robić dobre zdjęcia w ruchu(coś ala tryb sportowy jak w tym apracie co posiadam) i nie tylko bo i też robię gdy pojazdy stoją(na prakingach itd.).Ale to nie tylko  bo czasami też robię krajobrazy lub zdjęcia przyrody w przybliżeniu czy też innym ludziom.

-Robić dobre zdjęcia w zimie,bo ten Kodak to jakością nie zadowalał mnie.

-Dobre zdjęcia jakościowo bo Kodak też przy dobrej pogodzie lubił płatać figle

-Robić filmy w HD albo w miarę żeby chociaż robił.

 

Obecnie zastanawiam się nad:

BenQ GH600

Samsung WB100

 

Również czekam na wasze propozycję

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję :)

Edytowane przez Krymu
Link to post
Share on other sites

Sony W630 http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/3666500

Ale ciężko go już dostać więc ewentualnie możesz wziąć następcę, czyli W730 http://www.ceneo.pl/21875910?se=tVFbyZ1cigbU_0yoR2q2UMsuYNmaiX-8&gclid=CIq0idy83LcCFYuR3godD0oAiw

 

Canon SX150 też niezły, o ile nie przeszkadza ci jego wielkość i to, że jest na paluszki zamiast akumulator. Ma też o wiele mniej funkcji niż Sony.

 

Ogólnie najlepszym wyborem byłby W630 ze względu na bardzo dobrą optykę.

 

Odpuść sobie superzoomy, bo za te pieniądzie nie znajdziesz nic dobrego. Jak chcesz dobry aparat z dużym zoomem to musisz wydać drugie tyle.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Byłem dzisiaj u "Idiotów" no i oglądałem tego W730 i chyba zdecyduję sie na jego go kupno.Jeszcze zastanawiam się nad Canonem,ale chyba wezmę tego Soniacza.

Dzięki ślicznie za pomoc

 

 

Edit:

Jednak budżet się zwiększa do 550zł,bo kupca znalazłem na jedną rzecz i będę mógł pozwolić na coś droższego.Więc czekam na wasze propozycje.

 

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Krymu
Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/aparat-sony-cyber-shot-dsc-wx60-pasek-508689-d-i3302704465.html

 

8xzoom, FullHD, panorama, aktywna stabilizacja obrazu, procesor BIONZ zapewnia szczegółowe obrazy nawet przy zdjęciach seryjnych z szybkością 10 klatek na sekundę

 

Wstępne plusy i minusy po 2 dniach zabawy:

"+"
- przy takiej cenie oferowane możliwości są naprawdę na wysokim poziomie,
- dla osób nie lubiących się bawić program z inteligentną tematyką (dobiera wszystkie parametry w zależności o fotografowanej sceny),
- prawdziwie kompaktowe rozmiary - spokojnie mieści się w kieszeni od spodni (o damskiej torebce nie wspominając),
- filmy Full HD naprawdę wysokiej jakości,
- kilka programów tematycznych z których naprawdę można i warto korzystać (partial color/background defocus/soft skin/zdjęcia 3D/panorama),
- tryb zdjęć seryjnych,
- szybki autofocus (również podczas filmowania),
- program do podstawowej obróbki zdjęć do ściągnięcia ze strony producenta - łatwy w obsłudze (dla amatorów tudzież osób z wiecznym brakiem czasu w zupełności wystarcz).

"−"
- brak kabla micro HDMI w zestawie,
- na dłuższe wyprawy konieczność zakupu drugiej baterii (przypadłość wszystkich kompaktów tej klasy)
- niektóre programy tematyczne raczej umieszczone na siłę przez co utrudnione jest poruszanie się po tych użytecznych
- przy wyższych wartościach ISO widoczne szumy (przy kiepskim oświetleniu),
- szumy również widoczne przy maksymalnym zoomie,
- słabej jakości wyświetlacz,
- tryb HDR oparty na 3 zdjęciach o małej różnicy tonalnej,
- przy nagrywaniu na najwyższej jakości focus potrafi złapać z rzadka lekką zadyszkę.

 

Pełną reckę wrzucę w przyszłym tygodniu, cholernie brakuje mi obecnie czasu by ją skończyć.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jednak budżet się zwiększa do 550zł,bo kupca znalazłem na jedną rzecz i będę mógł pozwolić na coś droższego.Więc czekam na wasze propozycje.
 

To jest akurat taka graniczna kwota, że może być ciężko znaleźć coś lepszego. Musisz szukać okazji albo dołożyć kilkadziesiąt zł.

Polecam aparaty: Sony WX50 (albo WX60, tak jak podlinkował @Jurij), Canon SX 220 (lub SX230, różnica tylko w GPS). Samsung WB750 też nie będzie złym wyborem. Generalnie patrz na aparaty z matrycami BSI-CMOS.

Link to post
Share on other sites

Tu masz różnicę między SH230, a wx60 (nie uwzględnia ona jakości zdjęć, które są na tym samym poziomie - pozostaje więc kwestia funkcji).

http://snapsort.com/compare/Canon-SX230-HS-vs-Sony-Cybershot-WX60

 

Samsung podany przez Luki`ego też spełni swoje zadanie. Musisz po prostu wybrać co Ci się bardziej przyda w praktyce. Ceny podobne, jakość podobna.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...