Skocz do zawartości

Zasilacz fell II 400wat opinia


Recommended Posts

Opinie z reguły są takie, że feel to ewentualnie III a reszta to padka. Z Modecoma ponoć przyzwoity poziom trzyma seria MC i Volcano (ale to już wyraźnie droższy zasilacz). Napisz jaką konfigurację chcesz tym zasilać, być może wystarczy i nie ma co paniki siać.

Link to post
Share on other sites

Powiem tak: jak pierdyknie to ino raz, ale za to z hukiem wielkim skutecznie załatwiając większosc kolegów, których zasila.

 

Btw, składnia zdania u Ciebie jest zaj :) ta

 

Ja bym tego feela odlozyl na polke tak, aby nikomu nie przyszlo kiedys nawet na myśl go podlaczac.

Link to post
Share on other sites

E, bez przesady. Feel II 400W to nie jest jakiś zły zasilacz! Podejrzewam, że z drugiej ręki, więc wymaga przeglądu czy aby kondensatory są ok i nie pojawiły się zimne luty. Poza tym są całkiem sprawne i dobrze sobie radzą. Sam miałem kiedyś Feel II 350W i spokojnie sobie radził z X2 5600 (90nm), 2GB Ram, 2xHDD, HD2600XT. Potem mój kupel go wziął i normalnie na tym do podobnego sprzętu wkładał 9800GT i też nie było problemów.

Więc jeśli jest sprawny i nic mu nie dolega a nie masz zamiaru wstawiać go do niewiadomojakiego sprzętu (znaczy się mocnego), to spokojnie bierz.

Link to post
Share on other sites

sorry nazaropeth, ale Feel I i Feel II to gó**o jak ich mało, Feel III jeszcze ujdzie, ale to i tak pieniądze wyrzucone w błoto, bo za tę samą cenęmożna mieć dobry zasilacz.

 

Do autora - jeśli jeszcze nie kupiłeś, to nie bierz! Weź za 40-50zł Deltę 350W, będzie o niebo lepszy.

Link to post
Share on other sites

O, nie do końca się z tym zgadzam. To tak samo, jakbyś powiedział, że Polonez to nie jest dobry samochód bo nie osiąga 250km/h, nie ma 300km itp. ale za to może kilkanaście lat jeździć po polskich drogach i nadal jest sprawny, a wszelkie miemieckie czy japońskie auta po kilku latach jazdy po Polsce nadają się do kapitalnego remontu. Fakt, zasilacze Feel i Feel-II to nie jest najwyższa półka, lecz do normalnych zastosowań są jak znalazł. Sam mam starego, pięcioletniego Feel'a 300W i bez najmniejszego problemu sobie z kompem radzi. Wymagał jedynie wymiany kondensatorów na normalne LowESR i tyle.

Link to post
Share on other sites

Nie potwierdzam tej opinii, że całego kompa zabierają ze sobą przy awarii. Prze ponad trzy lata pracy w sklepie komputerowym w serwisie nie widziałem ani jednego kompa spalonego przez walniętego Feel-a od ModeCom'a. Podejrzewam, że marka Feel źle kojarzy się przez pierwsze modele o tej nazwie, które to przez ModeCom-a produkowane nie były. Robiono je o ile pamiętam przez Logic Concept przed wciągnięciem go jako podmarkę przez ModeCom.

Link to post
Share on other sites

A to trochę dziwne bo akurat chiefte'ki lubiły zabrać ze sobą kartę graficzną.Statystycznie Feel nie są ani na plus ani bardzo na minus biorąc pod uwagę jaka ich masa przewineła się przez kompy w tym kraju.Chyba nie pamiętasz już czasów jak z prawię każdą budżetową obudową dostawałeś w przezencie modcoma.

Link to post
Share on other sites

Nie, no takiego kompa to "kodegen czysetka" spokojnie udźwignie :)

Poza tym nie ma reguły na to, czy zasilacz przy spaleniu pociągnie za sobą resztę czy nie. Miałem przypadek, że Chieftec 750W pociągnął za sobą płytę i dyski, Tagan 600W spalił grafikę z dodatkowym zasilaniem. Mogę przypadków wymienić całą masę. To nie to, że jedne są bardziej markowe od innych, po prostu awarie mogą wystąpić w różnych modułach zasilacza.

 

A to trochę dziwne bo akurat chiefte'ki lubiły zabrać ze sobą kartę graficzną.Statystycznie Feel nie są ani na plus ani bardzo na minus biorąc pod uwagę jaka ich masa przewineła się przez kompy w tym kraju.Chyba nie pamiętasz już czasów jak z prawię każdą budżetową obudową dostawałeś w przezencie modcoma.

Bardzo trafnie to podsumowałeś :)
Link to post
Share on other sites

Podczas uruchamiania płyty głównej mostek nagłe stał się gorący i zawiesił się komputer

i tak więcej się nie uruchamiał tylko czarny obraz,wentylator od procesor kreci się .

Konfiguracja komputera:

Płyta główna : asrock K8Ungrade-NF3,

Pamięć: 2x256 ram,

Grafika: radeon 9550 HIS,

Zasilacz:Zasilacz FELL II 400 wat,

Dysk 2,5 cal 40GB Samsung,

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...