Skocz do zawartości

Jaki procesor do 660Ti OC


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jarnuszkiewiczm,

Recommended Posts

Po co wyswietlasz ten caly swoj konfig, z czego wynika (takze tytul posta), jakoby jakies procesory PASOWALY do karty graficznej, a jakies inne nie.

 

Napisz, DO CZEGO UZYWASZ swojego procesora, ze ten nie daje rady, tnie, jest za wolny - nie wiem. Napisz to Ty. A w konkluzji - jaki procesor do [i tu uzywane zadania], a nie do karty graficznej, bo wychodzi pclabowy belkot ;-) Napisales gdzies tam "w grach" (podkresliles, LOL, raz gdzies w srodku) - jakich konkretnie, jakie rozdzielczosci, detale ?

 

Inaczej kupisz procesor w ciemno. Raz sie uda, a drugim razem juz nie i bedziesz zawiedziony :)

Link to post
Share on other sites

Po co wyswietlasz ten caly swoj konfig, z czego wynika (takze tytul posta), jakoby jakies procesory PASOWALY do karty graficznej, a jakies inne nie.

 

Napisz, DO CZEGO UZYWASZ swojego procesora, ze ten nie daje rady, tnie, jest za wolny - nie wiem. Napisz to Ty. A w konkluzji - jaki procesor do [i tu uzywane zadania], a nie do karty graficznej, bo wychodzi pclabowy belkot ;-) Napisales gdzies tam "w grach" (podkresliles, LOL, raz gdzies w srodku) - jakich konkretnie, jakie rozdzielczosci, detale ?

 

Inaczej kupisz procesor w ciemno. Raz sie uda, a drugim razem juz nie i bedziesz zawiedziony :)

Mam napisać do jakich gier? xd Chyba szybciej będzie do jakich nie :D

Gram w: BF3, GRID 2, METRO LN, FAR CRY, DIABLO, FIFA 12 itd. moge pisać i pisać.

Ostatnio Crysis 3 nie daje rady, w BF3, FC3 też widzę problemy z pracą procka i słabe FPS.

Gram na monitorku 22" czyli rozdziałka 1680x1050

 

szukaj używki 8320, ale z 70 zł jeszcze dozbieraj

Mam chyba problem, bo moja płyta nie należy do najlepszych.

http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=4051

I to wszystko jeżeli chodzi o procki :(

A kasę na procka i płytę już nie znajdę.

W przyszłości wymienię płytę ale postawie i5 3570k a na razie szukam coś zastępczego.

Link to post
Share on other sites

Phenom II X4 klepie FX 6300 ? No niestety nie bardzo, Fx jest wydajniejszy, zwróć uwagę, że w większości testów z twojego linka "Lower is better".

no ale stary, proc za 520 zł vs proc za 320 zł. róznica minimalna na korzyść 6300, przy czym gry lepiej działają na 965BE niż na FX-ie, a tą różnice łatwo nadrobić OC, kręcisz sobie do 3,8-4.0 i masz wydajność 6300

 

6300 w tej cenie to się nie opłaca, to już lepiej dołożyć do tych 600 zł i kupić nówkę 8320, myślę że ta płyta pociągnie 8320

 

najwyżej co trzeba zrobić to up biosa

 

patrz. taki zestaw na Twojej płycie jest na allegro http://allegro.pl/amd-x8-fx-8320-8x3-5ghz-hd7850-2gb-8gb-500gb-dvd-i3219988636.html

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

FX 6300 najtańszy - 420 zł. Fx-a też można podkręcić spokojnie do 4,4-4,5. A wydajność w grach: http://pclab.pl/art53197-8.html , jednak jest w niektórych tytułach całkiem spora różnica na korzyść Vishery. Jeżeli mówimy o wydajności to FX lepszy.

 

Jeżeli na tego moba wejdzie FX, to jednak jest to lepszy wybór.

Edytowane przez Adallo
Link to post
Share on other sites

no to wlaśnie widzę, od niekręconego phenoma 965 różnica to 3- 5 klatek gdzie wyjątek to max payne 3 bo z 6 rdzeni ciagnie ale i tak to 10 klatek, podkręcisz phenoma do 3,8 i już różnica się zatrze, a nie wiem gdzie masz za 420 6300, najtaniej na techplanecie za 440 zł a nie wiem czy te pare fpsów są warte 120 zł dopłaty



http://techplanet.pl/produkty/procesory/amd-x8-fx-8320-socket-am3-box,34850.html

to sie opłaca brać i basta:D

Link to post
Share on other sites

Najtańsze:

 

http://www.kurtmedia.pl/product-pol-267145-AMD-FX-6300-socket-AM3-64bit-3-5GHz-95W-.html  - 427 zł FX

 

http://www.ataniej.pl/procesor-amd-am3-phenom-ii-x4-965-box-black-edition-125w-natychmiastowa-wysylka-__/246/produkt/ - 342 zł Phenom 965

 

427-342 = 85 zl  dopłaty do FX.

 

3 - 5 klatek, ale zawsze jednak więcej, więc pisanie, że Phenom jest wydajniejszy jest po prostu NIEPRAWDĄ.

FX też ma OC, po którym WYPRZEDZI Phenoma.

Link to post
Share on other sites

z tym OC na FX-6300 to bywalo różnie, był o tym temat, natomiast każdy 965 kręci się conajmniej do 3,8 na byle mediamarktowym mobo, a poza tym nawet te 85 zł szkoda dopłacać



jak słaby musi mieć FX jeden wątek, że mając 6 rdzeni można go porównywać do 4 rdzeniowca, odpal sobie skyrim na tym fx-ie a potem na phenomie i zobaczysz o czym mówie



a poza tym po co w ogóle brać 6300 jak można kupić niewiele drożej 8320, który już jest konkretnym procesorem

Link to post
Share on other sites

Za każdym razem jakieś "ale" niepoparte faktami, oraz rzucanie cenami z kapelusza w twoim wydaniu.  

A może trafi na FX-6300 który podkręci się do 5 GHZ, albo na phenoma który nie pójdźie nawet 3,5 ghz, i co wtedy będzie lepszym wyborem ? Takie bezsensowne gdybanie. FX jest wydajniejszy zarówno przed, jak i po oc (a kręci się ładnie).

 

A czy warto dopłacić te 85 zł (nie twoje 120), kwestia do oceny przez kupujacego.

Link to post
Share on other sites

boże, wyjatkowo uparty "znawca" z ciebie, ja akurat miałem do czynienia z FX-6300 i w użytkowaniu a nie w tabelkach z pc laba, było baardzo skromnie, właśnie to jest przykład niekompetencji wklejac te pc labowe wypociny, a ja grałem na tym FX-ie i zaliczał niczym nie uzasadnione dropy fps, bardzo różnie się zachowywal, a wzrost wydajności wobec phenoma był niezauważalny, a w wielu grach nawet gorsza:)



sam zastanawiałem się nad przesiadką na jakiegoś FX-a, ale nie byłbym sobą gdybym wcześniej gdzieś go nie przetestował, więc zdobyłem od kolegi na jeden dzień właśnie tego 6300, aby sobie go "ograć" i doszedłem do wniosku że nie ma sensu taka wymiana, natomiast inaczej było z 8320, tu już odczułem dobrego boosta, tylko, że nie miałem kasy na niego, a teraz jakoś mi przeszło, nie mam czasu grać, i w sumie jakoś nie spieszy mi się wymieniać, ale jak FX-a brać to tylko z 8 z przodu

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Przykładem niekompetencji jest rzucanie cen z kapelusza, wklejanie testów z AnandTecha, w którym Fx wygrywa z Phenomem i pisanie, że "phenom na 3,8 już go klepie", oraz pisania o wydajności i OC bez żadnego poparcia.

 

Skończyły się argumenty, czas wejść w fazę odczuć, urojeń i docinek ad-personam ? Pełen profesjonalizm Zapaleńcu.

Link to post
Share on other sites

nie cen z kapelusza, tylko z większości popularnych sklepów https://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__2/id_produktu__5361/__Procesory_AMD_Bulldozer_Vishera_FX_6300_X6_6_Core_3_5GHz_AM3_BOX/

 przykład

poparcie mam, w postaci tego, że sam testowałem ten procesor, a o urojeniach i odczuciach możesz pisać na forum medycznym, jeżeli potrzebujesz porady specjalisty



a co do cen, lepiej wkleić z jakiegoś nieznanego sklepu, gdzie sama przesyłka jeszcze 20 zł, nie wiadomo jak z gwarancją, jak działa im serwis i ogólnie nic o tym sklepie nie można się dowiedzieć więcej



nawet strona chyba pisana w notatniku



i nie mam zamiaru robić offtopa, z jakimś przekomarzaniem się głupim, bo za to można zarobić ostrzeżenie, a nie o to tu chodzi, także do-wi-dze-nia

Link to post
Share on other sites

Crysis 3 i Far Cry 3 chodzą lepiej na fx 6300 niż na phenom 965 za to starsze gry lepiej chodzą na phenomie .Jeśli Crysis 3 to next gen i gry nex genowe będą korzystać bardziej z wątków niż rdzeni to FX jest dobrym wyborem , aczkolwiek zastanowiłbym się na twoim miejscu jednak na przesiadke na intela :)

Link to post
Share on other sites

Szkoda tylko ze moja płyta nie złapie 6300 :/

 

EJ!

Coś tu jest porypane ...

Zobaczcie na aukcję: http://allegro.pl/ulepsz-pc-fx-8320-x8-4-0-gigabyte-usb-3-0hdmi-16gb-i3292029192.html

Specyfikacja płyty: http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=4208

Jakim cudem ten zestaw ze sobą współgra?! ... :/

Link to post
Share on other sites

Producent dodaje notkę o fx , więc niby nowy bios rozwiązuje sprawę , szukałem w necie konfiguracji tej płyty z 8320,ale poza tymi z allegro nic nie ma, może skontaktuj się z tym gościem z aukcji , jaką ma wersje biosu itp , może wyczujesz czy robi wałek czy zmiana biosu rozwiązuje sprawe. pozdro

To enable AM3+ AMD FX-Series CPU support, please update your motherboard with the most current BIOS found in your motherboard’s download section.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...