Skocz do zawartości

Komputer Multiemdialny PC do ~2000 zł.


Recommended Posts

Witam wszystkich ! :)

 

To mój pierwszy post na tym forum, więc bym prosił o wyrozumiałość ;p . Poszukuje komputera stacjonarnego do najlepiej 2000 zł maxymalnie aczkolwiek suma może się wachać plus/minus. Przeglądałem już pare tematów, googlowałem aczkolwiek nie jestem expertem po tylu latach. Potrzebuje nowego komputera gdyż aktualny mój komputer ma już...13 lat , przez co Opera czy Mozzila włączają sie po 5 minutach lub też nie.

 

Przeglądając nieco i czytając interesuja mnie generalnie mniejwięcej takie parametry jako to, że komputer będzie do użytku multimedialnego i do gier. W pracy tworze strony w front page a w domu do komponowania muzyki i do gier.

 

Specyfikacja :

 

2 GB Karta graficzna, ponoć najlepiej GForce

Intel I5 Procesor , bądź podobny

8 GB ramu

Płyta główna zintegrowana z dzwiekową, prosze o porade (gigabyte?)

Napęd CD/DVD RW

Dysk 500 Gb starczy.

Obudowa zgodna z podzespołami.

Prosze tez o poroade co do chłodzenia  i zasilacza.

 

Reszte akcesori posiadam (czyli myszke monitor klawiature os itd)

 

 

Link to post
Share on other sites

Procesor: Intel Core i3-3220 /3.3GHz, 3MB, LGA 1155, BOX/ 459 zł
Płyta główna: MSI B75A-G43 /intel B75, LGA1155/ 269 zł
Pamięć RAM: Crucial 4GB 1333MHz CL9 Ballistix 99 zł
Dysk twardy: Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATA600 Barracuda 7200.12 199 zł
Karta graficzna: Sapphire Radeon HD7790 Dual-X 1GB DDR5 128bit (1075/6400) 569 zł
Nagrywarka DVD: Samsung SH-224BB SATA (black) 69 zł
Obudowa: SilentiumPC Brutus M23 Pure Black (bez zasilacza) 149 zł
Zasilacz: XFX Core 450W 120mm 80+ SLI PSU 189 zł

Suma:  2002 zł brutto

Zestaw do wklepania na stronie www.esc.pl.

kody promocyjne w esc.pl do wpisania w komentarzu na montaż oraz kod do gry gratis (gra do wyboru): X98TY2AZ + Far Cry3 bądź X98TY2AZ + Crysis 3

Da się jeszcze minimalnie taniej biorąc płytę M-ATX (mniejsze wymiary od tradycyjnych ATX, nie jestem ich sympatykiem, dlatego nie daje). Można też dać minimalnie tańszy zasilacz, np Forton hexa 400W. Jednak zostałbym przy tym co proponuje.

To teraz argumentacja

2 rdzeniowy, 4 wątkowy procesor intela. Co prawda recenzja innego modelu, jednak jest tam ten procesor wskazany przezemnie. Testy - mówią same za siebie. 

Dobrze wyposażona płyta główna, nie umożliwia OC procesora i sam procesor ma zablokowany mnożnik. Można bawić się przez szynę systemową w drobne OC.

4GB RAM i 500GB pojemności dysku.

Dobra karta graficzna. Testy i recenzja.

Przewiewna obudowa. Recenzja. Nie ma nic lepszego w tej cenie.

Zasilacz z certyfikatem 80+ i podstawowymi zabezpieczeniami. Jeden z najlepszych w tej cenie. Recenzja.



Wymagania masz jak na zestaw za 2500zł. Wyżej podany zestaw jest przeznaczony do gier, nie wiem do końca jak z tym tworzeniem muzyki. Nie znam się na tym. Jakbyś dołożył te 500zł mielibyśmy i5 3330p i radzia 7850. Czyli dużo wydajniejsze połączenie. Nawet dysk 1 TB (różnica między 500GB a 1TB to 40zł).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...