Skocz do zawartości

Czy opłaca się kupować jeszcze Intela I5 2500K?


Recommended Posts

Witam a więc mamy 2013 rok a Intel I5 na rynku procesorów trochę już czasu jest więc mam takie pytanie do was czy jeśli zakupię I5 2500K teraz i będę chciał na nim grać przez 3-4 lata a potem wymienić go na lepszy model (wiem że będę musiał wymieniać płytę główną w końcu to Intel) to będzie mi się to opłacało?

Czy może lepiej wziąść AMD który nie zmienia tak szybko złącz na procki w Płytach Głównych?

Link to post
Share on other sites

W wydajności masz ok 10-15% różnicy w stosunku do Haswelli. Możesz obejrzeć sobie testy, ale generalnie ja polecałbym model i5 2500k. Jest obecnie najstarszym procesorem z rodziny dostępnym w sklepach, ale za to ma lutowany IHS, natomiast następne pokolenia "przyklejany". W teorii większy potencjał OC ma 2500k niż 3570k czy 4670k. Tak naprawdę to te same procesory, tylko że w niższym procesie technologicznym.

Poczytaj newsy o Haswellach, ponoć w sklepach obecnie są beznadziejnie podkręcające się modele itd. W chwili obecnej są zbyt drogie bym w mojej opinii je polecał.

Swoja drogą jeśli możesz dołożyć te pare zł to bierz 3570k i msi z77a-g43, a jeśli nie to 2500k + asrock p67. Jeśli chcesz zestaw składać to załóz temat w odpowiednim dziale z uwzględnieniem podstawowych informacji, które masz w regulaminie.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście że się opłaca ale o ile jest tańszy niż odpowiedniki IB i Haswell.

BO i5 2500K to nie jest staroć. TO samo may w IV i Haswellu przy czym w każdym kolejnym albo zmienili proces technologiczny albo dodali lepszą grafikę. Instrukcji niewiele zmienili.

Także w 90% gier nie zobaczysz różnicy w wydajności między tak samo taktowanym SB jak IB jak i pewnie często Haswell. A poza tym jak dorwiesz dobrą sztukę 2500K to może będzie się toto kręciło np jak moja, w okolice 5.1GHz.

Link to post
Share on other sites

intel ciągnie mniej prądu :) AMD tanszy, ja Ci nie powiem który wydajniejszy muszą Ci odpowiedzieć forumowicze  którzy  albo testowali osobiście albo zmienili któryś z procesorów na któryś z wymienionych przez Ciebie. albo daj na temat na forum w dziale procesory nowy i daj zapytanie  o te procki względem siebie. tu masz suchy test znaczy wykresy opisy , sam nie testuje sprzetów wiec dla mnie to suche testy :) http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-2500K-vs-AMD-Phenom-II-X4-955



a zastanawiałeś sie nad FX 6300  :? 

Link to post
Share on other sites

intel ciągnie mniej prądu :) AMD tanszy, ja Ci nie powiem który wydajniejszy muszą Ci odpowiedzieć forumowicze  którzy  albo testowali osobiście albo zmienili któryś z procesorów na któryś z wymienionych przez Ciebie. albo daj na temat na forum w dziale procesory nowy i daj zapytanie  o te procki względem siebie. tu masz suchy test znaczy wykresy opisy , sam nie testuje sprzetów wiec dla mnie to suche testy :) http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-2500K-vs-AMD-Phenom-II-X4-955

 

a zastanawiałeś sie nad FX 6300  :? 

 

Dzięki zastosuje się do tego a jeśli chodzi o FX 6300 to jeszcze popatrzę :)

Link to post
Share on other sites

A nie lepiej wziąć i5 3570k, który jest droższy od 2500k o 20 zł + asrock p67? Wiem, że asrock p67 nie jest pod IB, ale jak się zaktualizuje bios to podobno wejdzie 3570k. Mam tegoż właśnie asrock'a i zastanawiam się nad 2500k i 3570k. Co byłoby lepsze? Trochę się boję, że mogę coś uszkodzić w płycie głównej.

Link to post
Share on other sites

Trudny wybór, Sandy jest zimniejszy a co za tym idzie lepiej się podkręca a Ivy gorzej się podkręca jest cieplejszy (ale wydziela mniej ciepła) ale na plus jest to że ciągnie mniej prądu. Jeśli różnica wynosi 20zł to bardziej jednak opłaca się brać i5-3570k bo zawsze nowszy. O ile wszystko dobrze zrobisz uważając przy np. wkładaniu procesora to ryzyko uszkodzenia jest znikome.

Link to post
Share on other sites

A nie lepiej wziąć i5 3570k, który jest droższy od 2500k o 20 zł + asrock p67? Wiem, że asrock p67 nie jest pod IB, ale jak się zaktualizuje bios to podobno wejdzie 3570k. Mam tegoż właśnie asrock'a i zastanawiam się nad 2500k i 3570k. Co byłoby lepsze? Trochę się boję, że mogę coś uszkodzić w płycie głównej.

 

Spoko gdy pojadę do sklepu to porównam ceny :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...