Skocz do zawartości

Komputer do ok.1500zł - czy będzie w porządku?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez dam111111,

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Głównie Facebook + GG + od czasu do czasu gry.
  • Maksymalna kwota : ok. 1500zł.
  • Których części potrzebuję : Jednostka centralna, bez monitora, klawiatury i myszki.
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie.
  • Rozdzielczość mojego monitora : 1920x1080  23'.
  • Specjalne wymagania : HDMI. Musi ruszać Sims 3, SimCity i Diablo 3 płynnie (niekoniecznie na najwyższych ustawieniach). Fajnie jakby się dało pograć w TES V: Skyrim na Medium/1080p.
  • Części z poprzedniego komputera : Praktycznie brak, bo stary PC idzie do młodszej siostry.

  • Własna propozycja zestawu :
  • Procesor: Intel Pentium Dual Core G2020 LGA1155 BOX 
  • Chłodzenie: BOX-owe 
  • Płyta główna: MSI B75MA-E33 Intel B75 LGA1155 (PCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/DDR3)
  • Pamięć RAM: Goodram DDR3 4GB 1333MHz CL9 
  • Dysk twardy: Seagate Barracuda 500GB 16MB SATA3
  • Karta graficzna: XFX AMD Radeon HD 7770 Core Edition 1GB DDR5/128bit
  • Nagrywarka DVD: LiteOn DVD iHAS124-04 Black
  • Obudowa: SilentiumPC Brutus 410 Pure Black BT-410
  • Zasilacz: Corsair VS Series 450W

Komputer dla jednej z sióstr. Głównie do Facebook'a i GG, ale pogrywa też czasem. Narazie tylko w Sims 2, bo Sims 3, SimCity, Diablo III nie rusza na jej starym PC. Od czasu do czasu jak jestem u siostry to bym sobie ewentualnie podpiął pod TV (dlatego HDMI) komputer i odpalił jakąś gierkę z nudów (np. Skyrim).

 

Jak myślicie, sprawdzi się taki PC? Części raczej pasują wszystkie.

 

Na techplanet.pl wyszło mi 1477zł + przesyłka. Link do przechowalni:

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=61601&s=74018&s=70416&s=63363&s=50391&s=69779&s=74774&s=72175

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

Procesor: Intel Pentium Dual Core G2020 LGA1155 BOX Chłodzenie: BOX-owe Płyta główna: MSI B75MA-E33 Intel B75 LGA1155 (PCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/DDR3) Pamięć RAM: Goodram DDR3 4GB 1333MHz CL9 Dysk twardy: Seagate Barracuda 500GB 16MB SATA3 Karta graficzna: XFX AMD Radeon HD 7770 Core Edition 1GB DDR5/128bit Nagrywarka DVD: LiteOn DVD iHAS124-04 Black Obudowa: SilentiumPC Brutus 410 Pure Black BT-410 Zasilacz: Corsair VS Series 450W

Zestaw złożyłeś bardzo dobry ale obudowa  i DVD ta bo obudowa lepsza a lg to lg :)

SilentiumPC Brutus M23 Pure Black

LG GH24NS95

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@Invidiosa

Sprawdziłem sobie płytę główną i niby dość fajna, ale siostra raczej nie będzie potrzebować rzeczy typu 2 złącza PCI-Express. Obudowa jest pod mATX, więc raczej też odpada, bo nie będzie pasować do aktualnie wybranej, zresztą jestem negatywnie nastawiony (osobiste odczucia, jak ktoś korzysta i mu pasuje to ok) do małych obudów po zajęciach w technikum :D. Ale dzięki za propozycję.

 

@dam111111
Obudowa chyba lepsza ta co podałeś, ma choćby jedno USB 3.0 na przód wyprowadzone, czego nie ma w 410. Jeśli można spytać, masz jakieś złe doświadczenia z LiteOn'ami? Ja mam LiteOn'a i nie narzekam, chociaż jakoś specjalnie często nie korzystam z napędu. Wiem, że LG to LG (sam mam zresztą monitor, telewizor i telefon od tej firmy ;)), ale LiteOn jakiś kompletnie zły też nie jest chyba. 

Czyli zestaw wygląda na ten moment tak:

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=73969&s=77392&s=74018&s=63363&s=50391&s=69779&s=74774&s=72175

A dysk zostawić ten Seagate? Nie wiem w sumie jak działają, ale kumpel ma i nie narzeka na nic. Do tej pory większość jakie miałem to były WD i byłem zadowolony. Opłaca się wymieniać, bo cena trochę wyższa jednak? Więcej niż 500GB siostra nie potrzebuje (ba, teraz jedzie na 60GB i ma zapas spory).

@edit

Aha, jeszcze jedno. Zmieszczę tam tego Radeona na tej płycie? Głównie mi chodzi o to czy górą nie zahaczy o wyjście HDMI na płycie głównej.

Edytowane przez jaax023
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...