Skocz do zawartości

Komputer do gier 5100 zł MAX


Recommended Posts

Cześć, to znowu ja. Tym razem kolega zlecił mi napisanie tematu zamiast niego, ponieważ nie ma konta. A więc chciałby wiedzieć czy jest sens składać nowy zestaw, czy coś się pozmieniało, czy wziąć taki sam jak ja z tego tematu http://forum.benchmark.pl/topic/83117-komputer-do-gier-max-5000-z%C5%82-poprawiony/?do=findComment&comment=951813. Jego budżet jest o 100 zł większy :D W jego imieniu z góry dzięki!

Link to post
Share on other sites

Bo droższe, a cena to była jedyna przewaga 7970 GHz nad 680. Teraz NVidia zrobiła wszystkim niespodziankę i 770 jest tańszy od 7970 GHz, a na dodatek (770) jest lepszy od swojego poprzednika 680 dzięki lepszym pamięcią. Gdzie pamięc w 680 można kręcić do 1750 max, to przy 770 można lecieć do 1900 MHz. Co do rdzenia to kręci się tak samo jak przy 680.

 

Ale jak chcesz drożej, gorzej i AMD to proszę bardzo.

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

Skoro tobie to nie przeszkadza, to ok. Mnie w każdym razie bawi to, jak widzę w nowych sterownikach punkt:

"zredukowano mikroprzycięcia w grach Skyrim, Boderlands 2, Guild Wars 2, Tomb Raider i Hitman Absolution"

Oraz całkiem ładna lista poprawionych błędów. Nie ogarniam, zrobili silnik fizyki włosów do Tomb Raider'a, NVidia sama to szybko ogarnęła, a ci dopiero w najnowszysz sterach naprawili błąd z działaniem ich technologii na ich karcie.

 

Poza tym, chcesz mniej wydajną kartę za większe pieniądze? :roll:

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/evga-gtx680-4gb-nowa-i3283124812.html

Niezły deal. Tylko w razie ewentualnych wad, to bawisz się z przesyłką, byś musiał w google poszukać, ale i tak bym się nie zastanawiał. Nowa 4GB za 1400... Albo 770 za 1600. W każdym razie, branie 7970 obecnie mija się z celem.

Edytowane przez Gwynbleidd
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Refleks szachisty. Haswelle słabo się podkręcają (jeszcze wyższe temperatury niż IB), tak więc 4. generacja jest tańsza i gorsza.

Łap zestaw: link

3770k zamień na 3570k bo i7 do gier, to strata pieniędzy, wywal do tego SSD i masz zestaw za 4420. Co do wywodów, dlaczego to jest super mega super nie chcę powtarzać n-ty raz, więc skrót:

  1. 770 gigabyte podrkeca się chyba najlepiej (lepsza od lightninga (minimalnie, bo minimalnie, ale jednak))
  2. 3570k + g45 to oc conajmniej na 4,5 GHz
  3. Przy takiej obudowie nic nie szkodzi, aby zamienić 770 na 2x 660 TF III 2x 775 to 1550, czyli przy dużo większej mocy zaoszczędzisz 70zł, a przy tak dobrej obudowie, gdzie masz nawiew na karty od wentylatora na panelu bocznym, nie musisz się obawiać.
  4. O SLI 660 by gtxxor
  5. Dysk HDD jest szybki
  6. Chłodzenie macho jest wydajne.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...