Skocz do zawartości

Procesor + Płyta Główna + RAM do 800/900 zł


Recommended Posts

Panowie tylko rzecz w tym że nie chcę nic podkręcąć ;) Zrozumiałe to raczej gdyż napisałem to na samym początku.

Co myślicie o takim zestawie?

Procesor: Intel i5-​3470 3.20GHz 6MB

Płyta Główna: ASUS P8B75-M LX PLUS (B75 PCI-E DDR3)

Pamięć Ram: GeIL 4096MB 1333MHz Dragon CL9

 

Mój pozostały config który już posiadam to:

Zasilacz: Silentium PC Deus G1 500W

Karta Graficzna: Asus HD 7790 1024MB

1 Dysk Twardy(jedynie na dane) - Samsung SpinPoint P80 ATA-133 120GB - Mam przejściówkę z ATA na SATA ale widzę że najmniejszy interfejs to SATA-II, nie będzie problemu z dokupieniem przejściówki? I czy będzie działać to na tej płycie głównej?

2 Dysk Twardy - Seagate Barracuda 1000GB SATA-II

 

Co myślicie o konfiguracji? I ten 120GB dysk Samsunga będzie działać?

Link to post
Share on other sites

Jak dokupisz przejściówkę, to wszystko będzie działać.

Jeżeli chodzi o płytę główną, to w przypadku B75 jedną z lepszych konstrukcji jest MSI B75-G43.

W porównaniu do tego Asusa jest pełne PCB, porządna chłodzona sekcja zasilania, 4 słoty pamięci, lepszy dźwięk.

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites

Co z tego że chłodzona jak na B75 nie podkręcisz. Brać najtańszą albo coś na P67 wspierające Ivy bo taka płyta nie ma najmniejszego sensu.

Chyba autor tematu napisał jasno i dosadnie że niczego nie będzie podkręcał.

Do tego sam masz płytę na której procesora nie podkręcisz.

Edytowane przez Skitles
Link to post
Share on other sites

Chłodzenie sekcji zasilania daje nadzieje, że płytka dłużej posłuży przy intensywnym użytkowaniu.

Jak się nie podkręca, to tym bardziej lepiej kupić płytę na H61 lub B75, a nie P67.

W przypadku B75 zyskujemy SATA 3 i USB 3.0, a przy H61 mamy po prostu rozsądną płytę główną.

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites

@Skitles- I co się tak bez sensu czepiasz. Po co skoro chłodzenie sekcji zasilania skoro bez podkręcania bez problemu będzie żyła bardzo długo a buda chłodzona i tak musi być dobrze bo inaczej coś innego się przegrzeje. Zresztą mojej płyty się nie czepiaj bo brałem najtańszą bo 2500k i tak nie zamierzam kupować a tylko on umożliwia sensowne OC. Zastanów gdzie tu sens i logika w twojej wypowiedzi.

@Pawel7 Podaj chociarz jeden przykład gdzie bez OC przy sensownie wentylowanej obudowie poszła sekcja zasilania to może uwierzę. Co do Sata i USB to masz rację, ale biorąc pod uwagę że składa budżetowy komputer to raczej nie będzie brał szybkiego SSD który będzie wymagał Sata 3. Ale Usb 3 się zawsze przyda aczkolwiek mi zbędne.

Link to post
Share on other sites

A gdzie sens wpychania komuć płyty z podkręcaniem jak napisał że nie podkręca a samemu też się nie podkręca tak samo jak kupowałeś H61 a ja bym ci pchał P67 to bys mi napisał że nie będziesz podkręcał a skoro ani ty ani autor nie podkręca to czemu pchasz mu taką płytkę?



Jedyne co moge polecic to P67 bo ma 4 banki pamięci ale oem ma tylko rok gwaracncjii ale kosztuje tyle co B75.

Link to post
Share on other sites

Jaki ram wezmiesz bedzie dobrze... Nawet 800mhz sobie radzi ba... bodaj od 667mhz  ram nie jest  juz waskim gardlem komputera.

Proponuje ci 1333mhz cl7 albo 1600mhz cl7 to najlepsze dostepne ramy na rynku. Ramy o wyzszym taktowaniu maja wyzsze cl i przez to czesto okaza sie wolniejsze od tych wymienionych przeze mnie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...