Skocz do zawartości

phenom II x4 B50 bedzie bardziej wydajny ?


Recommended Posts

jestem posiadaczem ma770 - ud3 , czytalem wiele recenzji o 790 gx i zastanawiam się czy wymiana mobo na 790gx bedzie sensowna , oczywiscie nie biore pod uwage liczby zlącz ,lecz wydajność Procesora ,mozliwosci OC i wydajność kości pamięci , chciałbym zaznaczyć ze na ma770- ud3 sa dd2 , w moim przypadku podkrecone do 1180Mhz , Pamięci starszej generacji , sprawdzająć testy natknąłem się na stronkę :

http://www.frazpc.pl/artykuly/547/DDR2/vs/DDR3

jak w tym teście widac ddr2 1000Mhz maja wyniki praktycznie identyczne jak ddr3 1280Mhz a więc moje 1180 Mhz mogą się porównywalnie równać z dd3 1500 Mhz , Moje ddr2 to King Max 2x 1gb 1066 ustawiłem je na 1180Mhz przy timingach 6-6-6-18-24 cr-2 ,Procek taki jak w temacie podkręcony do 3,740 Ghz.

Widzicie sens wymiany ? biorąc pod uwage możliwości i ewentualną cene zakupu ddr3 i mobo . Proszę o mądre Posty :zamykamy:

Link to post
Share on other sites

niewiem bo to niemoje pieniądze ale zmieniać płyte poto żeby mieć ładniejszą nazwe chipsetu i ddr3 to chyba z nudów poco ci to jak sam stwierdziłeś że twoje ddr2 są tak samo wydajne a jedyny plus dla ddr3 to mniejszy pobór energii.Pewnie jest tam jeszcze jakaś rużnica (marketingowa)bo jak sie niemyle to na tym chipsecie są oparte jakieś zintegrowane grafy hd4200 chyba

Link to post
Share on other sites

ale o jakiej płycie?? pytałeś tylko o wydajność chipsetu i napewno nikt niechciał ci docinać w żaden sposób.poprostu każdy ma swoją prywatną opinnie i wiadome że wybór należy tylko do ciebie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...