Skocz do zawartości

Buda do chłodzenia wodnego


Recommended Posts

Witam wszystkich!

 

Ostatnio startuje do zbudowania kompleksowego chłodzenia wodnego. Pierwsza rzecz na jakiej mi zależy to cisza, druga to chłód. Oczywiście nie da się tego zrobić bez porządnej i przestronnej budy.

 

Chciałbym się zapytać co lepiej wybrać.

 

NZXT Phantoma 630, 820 czy Switch 810

 

Osobiście jestem najbardziej przekonany do P630 GM, choć wiem że na topie będzie mało miejsca na grubą chłodnicę, choć myślę że Black ICE SR1 360 włożę bez większego problemu w układzie pull.

 

Co sądzicie?

Link to post
Share on other sites

Switch to plastikowy badziew. Użytkownicy tej obudowy na forum potwierdzą. Greq i Xor obaj przyznają że to chińska plastikowa zabawka. Funkcjonalna, ale z tandetnym wykonaniem i o słabej powłoce lakierniczej. Temu phantomowi nic niby nie dolega ale... to nadal kompromis do LC (bo to nie jest buda pod to rozwiązanie) + nie prezentuje sobą niczego nadzwyczajnego. Co byś powiedział na 800D? Jaki masz budżet?

Link to post
Share on other sites

Wiesz u mnie te phantomy kosztują ok 600zł (zależy który) i chciałbym się zamknąć w tej kwocie. 800D - piękna buda tylko u mnie kosztuje ponad 1000zł a aż tak szalony to ja nie jestem ;) . Co do switcha - zgadzam się plastic fantastic. a ten połyskujący plastik świeci się strasznie dlatego skierowałem uwagę na phanotoma.

 

820 ma trochę niedorobione miejsce pod topową chłodnicę bo jest ta głupia półeczka pod chyba drugim 5,25" patrząc od góry. Mniejszy phantom już ma lepiej i jest całkiem modularny. Kolor rzecz względna ale przynajmniej już się tak nie świeci jak switch. Problem z Phantomem jest taki, że szyba to jakiś żart, ale w tej kategorii cenowej, po prostu nie ma wyboru. Pewnie 800D czy TJ są świetne ale jak napisałem Natsu - jakbym kupił taką budę to żona założyłaby mi łańcuch na szyję i kazała w niej spać :) 630 znowu ma ograniczenie na topową chłodnicę na 56mm (czyli realnie 55). W sumie mogę znaleźć chłodnicę na te wymiary i dać wiatraki w układzie pull, plus jak będzie mało coś na dół lub na przód. Niby kasa duża a wyboru raczej nie ma.

 

W celach pomocy oto jaki mam wybór:

 

XL-ATX http://www.coneco.net/speclist/search?utf8=%E2%9C%93&FREE_WORD=&LOWPRICE=&HIPRICE=&MAKER_NAME=&OP1_ID=&OP2_ID=&OP3_ID=21490323&OP4_ID=&OP5_ID=&OP7_ID=&OP9_ID=&OP10_ID=&DISPLAY=20&SPEC_ORDER=DEF&SPEC=1&ORDER=&CATEGORY1=0150&CATEGORY2=60&CATEGORY3=10&DISP_ID=01506010&SID=CO&SHOP_ID=&LIST_KIND=0&x=33&y=20

 

E-ATX http://www.coneco.net/speclist/search?utf8=%E2%9C%93&FREE_WORD=&LOWPRICE=&HIPRICE=&MAKER_NAME=&OP1_ID=&OP2_ID=&OP3_ID=21490325&OP4_ID=&OP5_ID=&OP7_ID=&OP9_ID=&OP10_ID=&DISPLAY=20&SPEC_ORDER=DEF&SPEC=1&ORDER=&CATEGORY1=0150&CATEGORY2=60&CATEGORY3=10&DISP_ID=01506010&SID=CO&SHOP_ID=&LIST_KIND=0&x=34&y=14

 

Cena do przekłnięcia 20.000¥

Edytowane przez Lord_Nikkon
Link to post
Share on other sites

Myślałem o fractalu i to bardzo. Jednego co mi brakuje to okno ale pal to sześć. Martwi mnie tylko grubość chłodnicy. Wsadzę tam chyba nie grubszą chłodnicę niż 45mm. A w sumie na topie chciałem dam coś grubego. Jak nie będzie wyboru to na górę dam cienką a na przód czy spód - grubą. Jeszcze myślałem o Shinobi XL, szkoda tylko że nie da się już nigdzie trafić wersji z szybą. Co o tym sądzisz?

 

Fractal zły nie jest ale szukałem i szukałem ale nie wiem jaką grubość chłodnicy mogę tam wsadzić bo to że 360mm to już wiem :)

Link to post
Share on other sites

Widać nie oglądałeś jeszcze video recki z moimi pomiarami ;) A tu masz jeszcze fotkę z pomiarem :)

 

http://www.bestpcinfo.pl/wordpress/wp-content/uploads/2013/03/Fractal-Design-Define-XL-R2-Miejsce-na-ch%C5%82odnic%C4%99.jpg

 

Nie no jasne, ale powiedz mi dwie rzeczy.

 

1. Jaką chłodnicę tam można zamontować? Wydaje mi się z Twojej recki, że maksymalnie 240 lub 280mm a ja myślałem o 360. Do tego jak dam grubą chłodnicę to za chiny ludowe chyba nie wsadzę wentylatorów, bo np. Black Ice SR1 360 ma 56mm a przyzwoite wentylatory maja 25mm co do kupy dam nam 80mm. No chyba że da się coś nawojować z tymi otworami w topie i oddalić chłodnice od tacki płyty.

 

2. Ewentualnie co tram wsadzić w ramach LC, co obsłuży gtx680 (w przyszłości pewnie sli) i i7 (ni9e wiem jeszcze czy 4770 czy 3770)?

Link to post
Share on other sites

Patrzyłem - nie ma.

 

Do Japonii części do komputerów przychodzą później niż do Polski bo odsetek wariatów skłonnych dać tyle za budę jest znacznie mniejszy.

 

Wierzcie lub nie ale ja naprawdę myślę nad tym Phantomem. Jakby wywalić boczną dwusetkę i wstawić w to miejsce okna - jest ładnie.

 

W sumie w phantomie podoba mi się jedna rzecz - stelaż. Pod stelażem mamy miejsca na spokojne włożenie grubej chłodnicy a nad stelażem (po ściągnięciu maskownicy z topu) jest miejsce na 25mm wentylatory. Zero cięcia, ale jak napisałem wcześniej NZXT - plastic fantastic. 

Link to post
Share on other sites

1. Jaką chłodnicę tam można zamontować? Wydaje mi się z Twojej recki, że maksymalnie 240 lub 280mm a ja myślałem o 360. Do tego jak dam grubą chłodnicę to za chiny ludowe chyba nie wsadzę wentylatorów, bo np. Black Ice SR1 360 ma 56mm a przyzwoite wentylatory maja 25mm co do kupy dam nam 80mm. No chyba że da się coś nawojować z tymi otworami w topie i oddalić chłodnice od tacki płyty.

 

2. Ewentualnie co tram wsadzić w ramach LC, co obsłuży gtx680 (w przyszłości pewnie sli) i i7 (ni9e wiem jeszcze czy 4770 czy 3770)?

1. Mając tyle miejsca śmiało można się pokusić o 280 :)

2. Pytasz o chłodnice czy cały układ wodny?

Link to post
Share on other sites

o układ się nie martwię bo miejsca jest tyle że hej.

 

Pytanie o chłodnice i wymiary.

 

Wiem że jestem ciężki ale kurczę te phantomy wyglądają jakby miały więcej miejsca niż to co pokazałeś. Ja nie wiem ale chyba w końcu zwariuje.

 

Powiedz mi (jako zaprawiony w bojach) czemu Phantom jest taki do bani (pomijając plastik bo jest wersja matt black i GM a te raczej chyba nie będą zbierać tak paluchów)

Link to post
Share on other sites

Podłączę sie pod temat. W ramach prezentu postanowiłem rozbudować mój zestaw o LC. Niestety okazuje się, że Regnum L50, nie daje zbyt szerokiego wachlarza możliwości. Zmieszczę jakiegoś slima 2x120 na top + wentyle w układzie pull i dodatkową 120-kę na tylnym panelu. Ogólnie chciałem zacząć od wodowania samego proca, co byłoby w miarę ok,  ale mam chrapkę także na GPU i  tu się już zaczynają schody. Myślałem, żeby budę wymienić na Define R4 co powinno zaspokoić moje potrzeby na miejsce. Co myślicie?

Link to post
Share on other sites

 

Wiesz miałeś do czynienia z tymi budami, co masz na myśli. Jeśli front i top to niestety taka jest moda naszych czasów. Podobno stelaż jest dobry a sama konstrukcja bardzo pojemna jeśli chodzi o LC (np. top).

 

Switch nie jest zły ale ja bym raczej celował w Phantoma

Link to post
Share on other sites

Switch 810 w cenie ~7 stów to jakiś ponury żart od NZXT. Do grubości samych blach doczepić się nie można, ale ilość plastiku za tą cenę ... to po prostu nie powinno mieć miejsca.

 

Jeśli chodzi o lakier to w wersjach matowych jest lepiej. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...