Skocz do zawartości

zaproponujcie zestaw pod Athlona


Recommended Posts

Witam wszystkich. Chciałbym Was prosić o jeszcze jedną przysługę. A mianowicie czy da się zmontować jakiś zestaw: Procesor, płyta główna, Ram pod Athlona ;) Komputer do codziennej pracy, a jeśli chodzi o gry - to Gothic 3 byłby najbardziej wymagającą grą, która by na nim chodziła, 80% grania to i tak Warcraft III na battle.net (a tu wiadomo małe wymagania).

Nie wiem czy jest sens kupować C2D podczas gdy athlony (już trochę przeglądałem) są takie tanie :/ Czy Athlon rzeczywiście jest taki cienki :D Bo jak czytam, to wszyscy biorą/mają E8400 ;) Całą resztę już mam. Karta graficzna Gigabyte GeForce 7600Gt (w przyszłości Radeon 4890 jak wyjdzie)

Pozdrawiam serdecznie :P:!:

Link to post
Share on other sites

Proponuję zmienić płytę główną na jakąś z nowym chiepsetem AMD

770, 780, 790 + SB700 lub SB750 (unikać SB600). Lepsze od wszystkich NVidii dla nowych procków amd, poza tym niektore modele dzadzą radę prockom na AM3 a cenowo można coś znaleźc w cenie tej MSI.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem co rozumiesz przez powiedzenie "Athlony sa cienkie"? Powiem Ci tak. Jezeli procesory Intela nie kręciłyby się tak dobrze, to wcale nie byłoby tak kolorowo ;) To, że większość ludzi kupuje E8xxx, wynika tylko i wyłącznie z racji tego, że dobrze się kręcą. Chociaz ja nie widzę sensu kupowania dwurdzeniowego procesora za 900zł, skoro za taką cenę można mieć o wiele wydajniejszego Quada o.O Athlon 6000+ to dobry wybór, wydajny i po zmianie karty graficznej pograsz w najnowsze gry.

Link to post
Share on other sites

Zamiast 6000+ weź 7750 BE - szybszy, więcej cache, chłodniejszy (95W zamiast 125W) i lepsze OC.

Dawno nie widziałem Athlona X2 6000+ ze 125W o.O Teraz są z 89W. Poza tym, nie wiadomo czy wybierze plytę główną pod AM2+. Jeżeli tak, to bierz 7750

Link to post
Share on other sites

Czy chodzi wam o coś takiego: ;)http://www.allegro.pl/item553206532_amd ... x_wwa.html

W takim razie jakąś dobrą płytkę główną możecie polecić :D Ram może zostać ten co podałem wyżej ;) Czy zakupić Ocz 4GB 1066 Heatpipe :/

Bo na platformie 775 mam taki zestaw:

Core 2 Duo E8400 + (scythe mugen)

Asus P5Q-E

Ocz 4GB 1066 Reaper Heatpipe

I to kosztuje mnóstwo kasy :oops: I się zastanawiam czy warto tyle płacić (gdyż praktycznie gram w 2 gry), kiedy jeszcze wszystko drożeje (przynajmniej nie tanieje) w związku ze słabą złotówką :shock:

Serdecznie Wam dziękuje i pozdrawiam :P

Link to post
Share on other sites

Imo kupowanie w przyszłości radeona 4890 do 6000+ to też nie najlepszy pomysł. Do Tego procka max to 4850 ;f

Nie przesadzasz, ostatnio benchmark właśnie do tego procka wsadził 4870 i całość jak było widać całkiem nieźle hula.
Link to post
Share on other sites

Po co ci 1066MHz ramu? Spokojnie do tego procka wystarczą 800Mhz Patriota (już za 200zł) , procka na dobrym na chłodzeniu wykręcisz 3.2 Ghz 3.3 ( Przy 3.1 GHz pokonuje E8200) i jest o 300 zł tańszy ;)

 

przy 3.2-3.3GHz Radek HD4870 już śmiga pięknie.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...