Skocz do zawartości

Zestaw za ponad 10tys. - konkretne opinie


Recommended Posts

Dźwiękówka na słuchawki czy głośniki? Dodam jeszcze, że X-Fi Creativa nadają się tylko do gier i na słuchawki(jeśli w ogóle interesuje cię jakość :cry:), na głośnikach o wiele lepiej wypadają Xonary(chyba, że na słuchawki to Essence ST/STX gniecie Creativy).

 

Jak masz porządne głośniki to Asus Xonar (te Auzentechy od Nick'a to dość trudno dostać, powiem szczerze, pierwszy raz słyszę o firmie, ale opinie są dobre)

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... r_D2X.html

 

A jeśli gustujesz w słuchawkach (różnica tylko w wejściu)

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... ce_ST.html

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... e_STX.html

 

 

A płytka, nie wystarczy P6T7 WS SuperComputer :D ?

Link to post
Share on other sites

za taką gotówkę brał bym płytę evega i 2x 5850 ( + oc ) i GTX 295 do cuda/physx. do tego i7 i 3 dyski w radio 0 ( samsunga f3 ) do tego dobry Tagan 900 i lecisz oc na max, co do dźwiękówki to oczywiście z tego bym inwestował w z-5500 + xonar DX albo D2

Link to post
Share on other sites

Dźwiękówki nie wykorzystasz, chyba że masz jakiś potężny sprzęt .... jak jesteś audiofilem to taaak, ale jak nie to nie ma po co mówię Xonar DX wystarczy ci w 100%, po co ci BD-ROM ? Wiesz w ogóle co to że chcesz brać O.o ? BD = nie te czasy = DROGO jak cholera. Nie za mocny zasilacz do tego zestawu ? Za tą cene brał bym WC i max OC pod i5 ... Ale to już jak ty chcesz, powinien ci wystarczyć noctua nh-u12p SE2 i to na luuzie. SSD już nie są opłacalne, ponieważ nie odczujesz dużej różnicy pomiędzy 4x raid 0 no i jeden dysk jako backup bym brał.

 

http://www.imagebanana.com/img/ieyg83w7/new1.png << moja propozycja, też z komputronika pod i7, ale warto się zastanowić nad WC z i5, bo i ładnie by wyglądał, i nie był by gorszy ( odczuwalnie ) jakościowo.

Link to post
Share on other sites

W3520 DZIAŁA NA ASUS Rampage II Extreme, bez żadnych problemów.

 

1.Intel Xeon W3540 2.93GHz

2.Asus Rampage III Extreme

3.Corsair GT 3x2GB 1600MHz CL7

4.Asus HD5870 CF

5.Corsair Obisidan 800D

6.Samsung F3 500GB 2x[RAID0]

7.Antec Quattro 1200

 

Piekielny zestaw. :D

 

Nie obędzie się od LC!

 

1.EK Water Blocks EK Supreme HF Full Copper

2.EK Water Blocks EK-FC 5870 CF Acetal Nickel 2x

3.EK Water Blocks EK-DCP 4,0

4.EK Water Blocks Multioption RES 250 rev 2.0

5.EK Water Blocks CoolStream RAD XT 360

 

+ węże i płyn proponuje czerwony.

Link to post
Share on other sites

a ja proponuje takie coś ceny z komputronik.pl:

Gigabyte GA-X58A-UD5 1029zł

Quad-Core Intel Xeon Processor E5504 - 2.00 GHz 939zł

Corsair DDR3 4X 2GB 1333MHz CL9 XMS3 Core i5 and Core 2 1139zł

Radeon 5970 HIS 2GB 2xDVI&HDMI&DP (PCI-E) 2499zł

Corsair 2.5'' SSD Reactor 120 GB(Serial ATA) 1279zł

LG SuperMulti DVD+/-RW GH22LS50 LightScribe bulk black (Serial ATA) + soft 130zł

OCZ Z-Series 850W Modular SLI GOLD 80+ 809zł

NZXT Zero 2 black - bez zasilacza 479zł

 

a chłodzenie jak wyżej

Link to post
Share on other sites

Komputronik odpada. Pomijając, że swój pierwszy cały zestaw kupiłem u nich, co było tylko podyktowane wygodą bo mieszkałem blisko centrali. Jednak cenowo odstają niesamowicie.

Panowie - płyta praktycznie wybrana, czyli dalej upieram się przy Rampage II. Jak już nadmieniłem, nie chcę xxx slotów pod karty graficzne. Tym samym odpada Asus SuperComputer i podobne mu cuda. Gigabyte też odpada. Ot, jestem sentymentalnie przywiązany do Asusa :D Kiedyś był Epox, później Abit, teraz Asus. Koniec. Kropka.

Drugie kryterium wyboru płyty to chęć zastosowanie gotowych bloków chłodzenia wodnego. Tu już krąg się zawęża. Pamięci - wybrałem GoodRam, gdyż jako jedyne oferują CL7 przy taktowaniu 2000MHz. Gdzieś widziałem zestaw OCZ, ale podobno jest nie do zdobycia. Sklepy wycofały się ze sprzedaży, bo nie można ich sprowadzić. SSD odpada tak samo. Czytajcie dokładnie, co piszę. Pisałem wyżej, że posiadam już 4xWD Caviar Black 1TB. Nie chcę na razie tych wynalazków za cenę z kosmosu. Rampage III jest na razie na wystawie spisów sklepów internetowych. Nie oferuje nic ponadto, co Rampage II. Bez USB 3.0 da się żyć. W przypadku chłodzenia powietrzem, zastosuję Noctua NH-D14. Napędu też nie potrzebuję, bo mam już BD/RW LG z poprzedniego kompa.

Monitor mam już Dell-a U2410. Odnośnie karty mogę się jeszcze wahać między HD5970 a HD5870.

Na koniec - ciekawostka. Dostałem oficjalną informację od supportu Asusa w sprawie Xeona.

Szanowny Panie,

 

Procesory typu Xeon posiadaja wsparcie wylacznie plyt serwerowych oraz serii WS. Uzycie Xeonów w zwyklych plytach glównych w najlepszym przypadku bedzie skutkowalo dodatkowym komunikatem o nieznanym mikrokodzie CPU, w najgorszym przypadku procesor moze zostac uszkodzony poprzez zle rozpoznanie i podanie przez plyte nieprawidlowego napiecia Vcore/VQPI itp.

Tak więc wybór padł na i7 930. ^^

 

Edit:

Jozio...wiem co to jest BD 8-)

DIXON - a ja się nastawiłem na kolor żółty :)

leon691 - wodować zamierzam wszystko.

Link to post
Share on other sites

no ale wiesz, to dla czego nie ma poczekać 5 lat i w tedy będzie miał na prawdę dobrego kompa. Takie myślenie jest bez sensu " lepiej nie inwestować bo za rok będzie to kosztowało o polowe mniej ". Jak ma kasę to niech bierze to co chce i nie inwestuje potem co 2 miechy ... Tak jak mówiłem ja wolał bym kupić taki zestaw do 7-8 tyś i za 2-3 tyś peryferia ( głośniki, myszka, klawa, słuchawki, no i modding budy << przy tym ostatnim jest fajna zabawa ^^)

Link to post
Share on other sites

dobrze Saiyja gada - pchac sie dzis w nieszczegolnie wydajne 70 to lipa.

50 starczy na luzie i wygodzie do wszystkiego a ze karta i tak slabo wspiera dx11 to chcial niechcial za rok ja na 100% bedzie pragnal wymienic - po kij sie pchac w drogie 70- ani to na zapas a nadmiar na dzis.

przy normalnym graniu to wywalona kasa i paskudny komfort z powodu wichra

 

to nie to co kupic dawno temu 8800 i siedziec na niej 3 lata -to byla rewolucja i dawala nadzieje na dlugie zycie dzis tego nie ma

 

tylko ... kupuje kompa za 10000 ale skoro musi to niech kupuje co chce

 

tak mysle a kazdy moze myslec po swojemu

Link to post
Share on other sites

Macie rację. Sam osobiście wyznaję zasadę, za którą ktoś mnie tu gdzieś prostował, a może i na innym forum, że kupuje się kartę numer niższą od nowości. Patrząc logicznie, wypadałoby na 5870. To nie jest tak, że chcę coś mieć i koniec. Nie jestem idiotą. Tylko biorąc pod uwagę jako taki przypływ gotówki, kupię kompa, którego przez co najmniej rok nie zmodernizuję. A może i dłużej. 8800 to była faktyczna rewolucja. Wywaliłem na nią prawie 1400zł jak tylko się pojawiła. I "siedziałem" prawie 3 lata. Nic jej nie podskoczyło. Dopiero jak się Crysis pojawił, to niestety zaczęła się gubić. Mówię o rozdzielczości 1680x1050. Bo taka była natywna mojego 22" monitora. Teraz patrząc pod kątem Dell-a - on ma 1980x1200. Jeśli w coś będę grał, a czasami owszem, lubię, to właśnie w takiej rozdzielczości. Patrząc po testach 5870 radzi sobie całkiem nieźle. Ale już przy niektórych tytułach zaczyna odstawać. Palmę pierwszeństwa dzierży na razie 5970. I na raczej dość dłuższy okres nic nie jest mu w stanie zagrozić. nVidia może się schować do piwnicy ze swoim GTX480. A przyznam że już nawet nad nim myślałem. Ale porównałem i powiedziałem - nie. Słowa krytyki zawsze mile widziane ^^ Jeszcze do sklepu nie pobiegłem. Niedługo to zrobię. Tzn złożę zamówienie przez net i finał. Ale zanim to zrobię, chętnie posłucham, co macie jeszcze do powiedzenia.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

No to jak masz lecieć w HD5850 to nie wiem jakim ujem chcesz wydać 10k xD tutaj automatyczne 5k może być wystarczającym budżetem pod i7, reszte inwestuj w wygodę ^^

Tak jak pisałeś masz 4 dyski 3 w raid 0 łączysz, do tego mocna dźwiękówka słuchawki HD595 + HI-FI H-600D czy Microlab PURE 100, masz jazdy w filmach, grach i muzyce :D

 

Ale to moja teoria :P

 

Coś wyżej pisałeś o GTX480, niestety nie masz racji on w ciągu 1 miecha pokaże na co go stać, i tu wspomnicie moje słowa. Poczekamy na dobre stery, tym bardziej że już są bloki wodne pod GTX4XX, więc nikt nie wie co będzie do wakacji kto wygra ( Chociaż twierdzę że nvidia wyskoczy z czymś dobrym, bo ostatnio dostają ładnie w 4 litery :P )

 

Procesor:

Intel Core i7-930

1049 zł

 

Płyta główna:

Asus P6TD Deluxe

999 zł

 

Wentylator:

Noctua NH-U12P SE2

259 zł

 

Pamięć RAM:

OCZ 6GB (3x2GB) 1600MHz CL8 Intel Extreme XMP

730 zł

 

Karta graficzna:

HIS Radeon HD5850 1024MB DDR5

1059 zł

 

Karta dźwiekowa:

Asus Xonar D2/PM << Opcjonalnie :P Może być i DX/XD za 260 zł ;)

535 zł

 

Obudowa:

Antec Gamer Nine Hundred Two

490 zł

 

Zasilacz:

OCZ Z-Series 850W -

699 zł

Suma: 5820zł brutto

 

mówiłeś że dvd i dyski masz więc :P

Link to post
Share on other sites

wiesz ma chłopak trochę do wydania, to niech inwestuje w firmę + 100% pewności, na zasiłke jest 3-4 lata gwarancji więc producent wie że jest perfekcyjna, chyba że jakiegoś tagana weźmie :P, co do chłodzenia jest stylowe oraz dobrze ściąga ciepło ( podkręcałem na nim kumpla i5 xd szedł jak margaryna :) )

Link to post
Share on other sites
Jozio....już nie taki chłopak :) I nie napisałem, że "lecę" w 5850, tylko mogę pomyśleć nad 5870. Na razie widzę okazyjnie 5970 Asusa na Allegro za 1950. Może kupię. Zobaczę 8-) Co do całości decyzja raczej już podjęta. Pozostanie mi debata nad kartą.
Link to post
Share on other sites

Nie opłaca się 5870, bo w chwilę z 5850 zrobisz 5870, a różnią się w cenie o jakieś 300-400 zł, wybieraj między 5850, a 5970.

5850 - Jak chcesz aby all gry które JAK na razie są by ci działały na full :)

5970 - To aby wycisnąć jeszcze więcej i masz pewność że przez 1 rok ( myślę że nawet i 2 lata bez problemu ) ci wszystko pójdzie na max bez przycinki. W końcu ta karta ma rewelacyjne osiągi przy Crysis :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...