Skocz do zawartości

Zestaw za ponad 10tys. - konkretne opinie


Recommended Posts

Witam.

 

Nigdy nie radziłem się nikogo, co kupić. Zawsze kierowałem się własnym wyborem i zasobnością portfela. Teraz chciałem trochę odbiec od tej zasady i przedstawić do oceny konfigurację, jaką chcę zakupić.

 

Po kolei:

 

1 - obudowa - Lian Li PC-V2010B (701zł)

2 - płyta główna - Asus Rampage II Extreme Intel X58 LGA1366 (1215zł)

3 - procesor - Intel Core i7 930 LGA1366 BOX (1085zł)

4 - pamięć - G.Skill DDR3 6GB (3x2GB) PC2000 Perfect Storm CL8 (925zł)

5 - grafika - Asus ATI Radeon HD5870 1GB (1440zł)

6 - zasilacz - Corsair CMPSU-1000HXEU 1000W (858zł)

7 - k. muzyczna - Creative Soundblaster X-Fi Titanium Fatality Champion (643zł)

8 - monitor - Dell UltraSharp Premium U2410 IPS (ok. 1850zł)

9 - UPS - APC Back-UPS RS 1500VA LCD (1161zł)

 

Proszę o konkretne opinie, bez dywagacji i ironii.

Na koniec chciałbym nadmienić, że do tej pory byłem zawsze wierny kartom nvidii. Jednak po przeanalizowaniu kwestii wydajności uznałem, że w chwili obecnej ATI dość znacznie przoduje. Tym samym odwracam się od obozu zielonych :zamykamy:

Link to post
Share on other sites

Co do płyty mogę się wypowiedzieć ponieważ sam ją posiadam, jest to bardzo dobry wybór. Ale jednak kilka poprawek bym wprowadził.

 

1.Intel Xeon W3520 2,66GHz

2.Asus Rampage II Extreme

3.Corsair Obsidian 800D

4.Radeon Asus HD5870

5.Corsair Dominator GT 3x2GB 1600MHz CL7

6.Seasonic X-750

7.Dell UltraSharp U2410 IPS

8.Prolimatech Megashadow

 

Pozdrawiam. 8-)

Link to post
Share on other sites

Jedno zasadnicze pytanie: czy potrzebny Ci komp za 10k :D

Jesteś ultra hardkorowym entuzjatą i masz za dużo pieniędzy ??

 

Ze zwykłymi częściami za 3,5k można mieć równie szybkiego co ten :zamykamy:

A pierwsze co rzuca się w oczy to piekielnie drogi zasilacz (całe mieszkanie będziesz nim zasilać?) i UPS (pewnie z 30min trzyma )

Link to post
Share on other sites

Hmm...Igoruss....prosiłem o konkretne opinie odnośnie zestawu a nie w sprawie kwestii kosztów i celowości wydania na ten cel pieniędzy. Jak to się mówi - jeden zbiera kapsle, inny znaczki, jeszcze inny puszki po piwie, a ja chcę zainwestować w sprzęt. Oczywiście kasa ma znaczenie, ale w tym przypadku jeśli już, to pozwolę sobie na ekstrawagancję i jeśli wszystkie wiatry będą dobrze wiać, po prostu to kupię :zamykamy: Zawsze wolałem wydać więcej na coś markowego, niż mniej i męczyć się z serwisami, reklamacjami, czy po pół roku przekonać się, że coś zaczyna padać. Oczywiście może paść i nowe. Ale to nie jest reguła. Zasilacz - fakt, drogi. Ale znajdź mi tańszy 1000W. To nie jest zakup na miesiąc czy dwa. Za rok może zechcę dołożyć drugą kartę graficzną. Nie wiem. Oczywiście wystarczyłby i 750W. To jest jednak na przyszłość.

 

DIXON - co do Xeona zastanowię się. Punkt 3 i 8 odpada z Twojego zestawienia. Mam własny projekt wodnego chłodzenia, więc ani ta obudowa mi nie pasuje, ani radiator niepotrzebny. Dlaczego uważasz, żeby wziąć pamięci z mniejszą częstotliwością?

Acha....Xeon ma niższą górną granicę napięcia. Przypuszczalnie kiedyś tam może i zechcę podkręcić, ale zależy mi głównie na stabilności. Obecny zestaw służy mi bez zająknięcia ponad dwa lata.

Link to post
Share on other sites

1) Zasilacz za mocny. Można znaleźć lepsze, cichsze i tańsze.

2) Dźwiękówkę też raczej można dorwać lepszą za taką kasę. nick tutaj ma pewne doświadczenie :zamykamy:

3) Osobiście wolałbym dołożyć więcej do np. 5970 niż do UPS-a i tak mocnego zasilacza.

4) A dyski gdzie?

Link to post
Share on other sites

torture...konkrety :zamykamy: Jeśli uważacie, że za drogi i za mocny, przedstawcie swoje propozycje. Początkowo myślałem o 850 Corsaira. Obecnie mam HX520 i nie narzekam. Jestem w stanie zaakceptować wszystko i jeśli macie sensowne propozycje, zmienię wybór. Nie widzę problemu. Jaka inna dźwiękowa? 5970 nonsens. Uznaję zasadę - numer niżej od nowości. I to się sprawdza. Pewnie nie tylko ja Wam to powiem.

 

DIXON - w V2010B zamontujesz nawet poczwórną w piwnicy. Plus podwójną w zatokach. Ale nie chcę obwieszać się chłodnicami, a tym bardziej wentylatorami na nich.

 

Co do dysków zastanawiam się nad 1 SSD jakieś 64-128GB i 4 x 1 TB Seagate do RAID. Seagate raczej standard 7200obr., 32MB cache, z AS na końcu. W starych dyskach obecnie mam jakieś 2,5TB. Więc równie dobrze mógłbym je wykorzystać. Tyle że jest ich 6.

Link to post
Share on other sites
torture...nie wiem na jakich wyliczeniach bazujesz, twierdząc, że wystarczy HX520W. Minimalny zalecany do ciut wyższej konfiguracji wg eXtreme Power Supply Calculator to 558W. A gdzie zapas? To nie chodzi o to, że uparłem się konkretnie na 1000W. Co do karty - maniakiem xmarków nie jestem. Odradzasz mi zasilacz, bo kosztuje niby kosmos, a proponujesz kartę, która po miesiącu albo dwóch będzie kosztować 1/5 mniej.
Link to post
Share on other sites

1) Nie będzie kosztować mniej, bo konkurencji brak. Myślę, że bardziej może potanieć ze względu na wahania kursu dolara.

2) Procesor bez OC ~150W, grafika ~200W. Reszcie dajmy z 50W. Wychodzi maksymalnie 400W. Zalecane są mocne, ze względu, że tanie zasilacze mają zawyżaną moc. HX520 jest bardzo mocnym zasilaczem z realnymi 500W.

3) Polecam grafikę zamiast zasilacza, bo mocniejszy zasilacz = 0% wzrostu wydajności, grafika = X% zysku wydajności.

Link to post
Share on other sites
torture...ok. Załóżmy 850HXEU. Różnica w cenie między nim a 1000W jakieś 270zł. Co bierzesz pod uwagę, mówiąc o wydajności HD5970? Chyba nie 3DMarka? Nie lepszy zysk byłby z dołożenia w późniejszym czasie drugiej HD5870?
Link to post
Share on other sites

Seasonic X-750 będzie bardzo dobrym wyborem

-Marka

-Pełna modularna konstrukcja okablowania, wszystkie przewody są odczepiane.

-Sprawność: >90% certyfikat 80PLUS GOLD

-Hybrydowy tryb pracy przy małym obciążeniu tryb pasywny.

 

 

Główne cechy:

 

Całkowicie modularna konstrukcja, wszystkei przewody w zasilaczu są odczepiane.

Wysoka sprawność = półpasywna praca - zasilacz osiąga nawet sprawność 90% . Dzięki temu udało się zmniejszyć ilość wydzielanego ciepła, obniżyć koszty za energie elektryczną oraz ograniczyć do minimum poziom hałasu .

Certyfikat 80PLUS GOLD - gwarantuje najwyższy poziom sprawności, tylko około 10% energii jest marnowana w postaci ciepła.

Nowoczesne rozwiązania - konstrukcja zasilacza oparta jest na przetwornicy DC to DC dla napięć 3.3 i 5V wraz ze zintegrowanym VRM (Voltage Regulation Module).

Precyzyjna regulacja napięć - w przypadku standardowych konstrukcji jest wynosi 5% w zasilaczach z serii X-650/750 tylko 3%

Stabilność napięć - zasilacz posiada jedną mocną linie 12V, zapewnia to stabilną i bezproblemową prace każdego zasilanego komponentu.

Wysoka jakość - zasilacz oparty tylko na najlepszej jakości komponentach - kondensatorach polimerowych i japońskich kondensatorach 105*C. Deklarowana trwałość to 150 000 godzin pracy.

Doskonała wentylacja, wentylator Sanyo Denki wraz z otworami wentylacyjnymi w kształcie plastrów miodu gwarantuje cichą prace oraz odpowiednią temperaturę wnętrza zasilacza.

 

Testy to potwierdzają.

Link to post
Share on other sites

Pamiętaj że lepsza jedna karta niż dwie, zawsze tak będzie. Widzę że jesteś następnym upartym kolegą :zamykamy: a Torture raczej dobrze mówi... jeżeli chcesz brać już zasilacz 1200W chociaż nie wiem po co bo do tego musiał byś chyba 4 takie twoje HD5870 aby on zaczął w pełni żyć, i aby wentyl w nim skoczył na "drugi bieg". Niepotrzebny jest Ci aż tak mocny zasilacz... On raczej przydają się do kanapek od nvidii. Co do proca, ja brał bym chyba tego z środka wafelka:D Grafika oczywiście 5970, a monitor wybrałeś świetny...

 

pzdr!

Link to post
Share on other sites

Co do dyskow, rzucilbym sie w strone 4x OCZ Vertex Turbo dowolnej pojemnosci.

 

Co do pamieci to jednak wybralbym OCZ Blade :zamykamy: - wyzszy mhz, a w budzecie dziury nie zrobi

 

Tak samo zamiast 5970, lepiej od razu brac 2x 5870, wyjdzie wydajniej.

Link to post
Share on other sites

1.Intel Xeon W3520 2,66GHz

2.Asus Rampage II Extreme

3.Lian Li PC-V2010B

4.Radeon Asus HD5870

5.Corsair Dominator GT 3x2GB 2000MHz CL8

6.Seasonic X-750

7.Vertex SSD 60GB 2x[RAID0]

8.Samsung F3 500GB

 

SSD miałbyś na rzeczy do których chcesz mieć jak najszybszy dostęp, a F3 na filmy, zdjęcia [pierdoły]. Kartę będziesz mógł ostro wykręcić z Voltage Tweak. [1000/5200].

Link to post
Share on other sites

1.Intel Xeon W3520 2,66GHz

2.Asus Rampage II Extreme

3.Lian Li PC-V2010B

4.Radeon Asus HD5870

5.Corsair Dominator GT 3x2GB 2000MHz CL8

6.Seasonic X-750

7.Vertex SSD 60GB 2x[RAID0]

8.Samsung F3 500GB

 

SSD miałbyś na rzeczy do których chcesz mieć jak najszybszy dostęp, a F3 na filmy, zdjęcia [pierdoły]. Kartę będziesz mógł ostro wykręcić z Voltage Tweak. [1000/5200].

Jedyne co bym tutaj zamienil to zasilacz na Enermax/Tagan badz Corsair, no i moze pamieci, ale tak naprawde to juz kwestia gustu.

No i nie OCZ Vertex tylko OCZ Vertex Turbo, roznica w cenie pare PLN a predkosci znacznie sie rozna :/

 

Tak samo zamiast 5970, lepiej od razu brac 2x 5870, wyjdzie wydajniej.

:D

2x HD5870 1440zł = 2880zł

1x HD5970 2GB = 2500zł

:zamykamy:

Nie rozumiem. 2x 5870 jest wydajniejsze od 5970, czyz nie?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...