Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam

potrzebuje dysk na dane 1TB lub wiekszy

dysk ten bedzie podzielony na kilka partycji z czego kazda bedzie zaszyfrowana truecryptem

na jakie cechy zwrocic uwage skoro z gory zakladam ze dysk ten bedzie caly zaszyfrowany, chodzi mi o to zeby po zaszyfrowaniu byl w miare szybki

co polecacie kupic ?

i jeszcze jedno pytanie co oznacza 3.5 2.5 1.8 cala, ktroy z nich lepiej kupowac ?

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o cache to i 16MB wystarczy :zamykamy:

 

 

Rozwiązanie wydajnościowe - 2x500GB F3 w Raid0

 

Rozwiązanie ciche i szybkie - 2x500GB F3EG w RAID0

 

Rozwiązanie bezpieczne - 1x 1TB F3

 

Rozwiązanie ciche i bezpieczne - 1x F3EG 1TB

Link to post
Share on other sites

1TB F3 wcale taki glosny nie jest wiec mysle ze mozna go tez przylaczyc do kategori 'ciche' :zamykamy:

ja bym polecal F3 od razu 1TB, tym bardziej ze nie bedziesz mial zadnej dodatkowej zabawy z ustawieniem dyskow w raid, a to mysle ze plus dla Ciebie (wnioskuje po tym ze skoro pytales sie o cale dyskow to nie jestes zbytnio zorientowany w tej dziedzinie)

Link to post
Share on other sites

a czy jest jakis samsung f3 o pojemnosci 1.5TB,

bo ja znalazlem tylko samsunga f2eg o 1.5 TB

http://www.komputronik.pl/index.php/product/82099/Podzespo_y_PC/Dyski_twarde/Samsung_SpinPoint_F2EG_1_5_TB_SATA_II_32MB_cache_.html

czy jest jakas duza roznica pomiedzy nimi tz miedzy f2 a f3, bo cos mi chodzi po glowie zeby kupic dysk 1.5TB

 

a czemu uwazasz ze te wd to tragedia, ja mam takiego 80 gb i przez kilka lat nie ma z nim zadnego problemu

Link to post
Share on other sites

Chyba niema F3 o pojemności 1.5TB ale nie jestem pewien, można zawszę poszukać. A WD to tragedia bo są strasznie wolne, głośnie i nie warte swojej ceny. Obecnie jedynymi godnymi uwagi dyskami są Barracudy 7200.12 i Samsungi F3/F3EG/F2EG. Reszta jest zupełnie nieopłacalna :zamykamy:

Link to post
Share on other sites

Skąd masz takie informacje że WD15EARS są głośne i wolne. WD nie są demonem szybkości działania, bo do tego nie są przeznaczone.Sprawują się bardzo dobrze jeżeli ktoś potrzebuje cichego dysku który nie nagrzewa się jak pozostałe.

Idealne do archiwizacji danych lub tym podobnych ( ciche i nie grzeją się )

Ale proszę nie pisz głupot,że WD to tragedia.

Link to post
Share on other sites

bardzo cichego, "zimnego" oraz stabilnego dysku

F3EG/F2EG jest zupełnie taki sam jak Twoje wymagania. F3 jest troszeczkę głośniejszy i jeśli nie masz w kompie żadnego wentylatora (prócz zasilacza oczywiście) to być może będzie go słychać. No i F3 jest trochę szybszy :D
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...