Skocz do zawartości

Jest stara będzie nowa - grafika za 600zł


Recommended Posts

Witam

 

Mam pytanie na które odpowiedzi szukam zarówno u USERÓW jak i EKSPERTÓW.

 

Otóż chodzi o to że od ok. 1,5 roku jestem posiadaczem karty graficznej ASUS HD 4850 512MB Jednakże referencyjne chłodzenie było "piekielne" w dosłownym tego słowa znaczeniu więc dołożyłem do niej ACELERO TWIN TURBO

 

Ale jako że kończy się gwarancja postanowiłem kartę zmienić :/

 

W co w tej chwili warto zainwestować ?

Oczywiście w rozsądnych pieniądzach czyt. ok. 600 zł ( ?? )

 

Jednocześnie proszę wziąść pod uwagę głośność pracy karty !!

 

To dla mnie jeden z priorytetów.

Oczywiście wydajność również jest ważna.

 

Jeżeli mogę liczyć na pomoc będę wdzięczny.

Link to post
Share on other sites

Jaką masz resztę podzespołów i zasilacz?

Do 600 zł całkiem niezły jest Radeon HD5770 1GB, ale dużego wzrostu wydajności nie odczujesz. Karta obsługuje DirectX11 i ma bardzo mały pobór prądu. Nie grzeje się bardzo, więc nie wymaga głośnego chłodzenia. Może się okazać, że Accelero będzie na nią pasować.

Możesz poszukać bardzo wydajnego GeForce'a GTX260, ale będzie używany, bo normalnie kosztuje około 700 złotych. Najlepsze chłodzenie ma wersja od Gainwarda i Palita.

Link to post
Share on other sites

tokladnie tez zaproponowal bym gtxa 260 od gainwarda lub palita maja bardzo ciche i zarazem wydajne chlodzenie

radzil bym rozejrzec sie jeszcze za radeonam hd 4890

http://allegro.pl/item926261059_powerco ... zabrze.htm

ta jest dosc ciekawa chociaz nieco przekracza twoj budzet...

Kolega ma taką kartę, że wydaje taką opinię??

 

Ja mam palita i karta jest cicha, ale jeżeli potraktuje się rivą (ustawi wiatraki) oraz jak jest w IDLE. W grze np typu CRYSIS wentylator mam ustawiony na 50% (2800 obr) temperatury ok 75C i jest dosyć GŁOŚNO. Ale ogólnie karta jest fajna i w grach to tak bardzo nie przeszkadza bo dźwięk robi swoje.

Link to post
Share on other sites

no przyznam sie szczerze ze nie mialem takiej karty...

ale czytajac na forum to wszedzie jest napisane ze karta ma bardzo dobre chlodzenie a zarazem ciche

moze masz cos nie tak to chlodzenie zle zainstalowane?75 stopni jak na takie chlodzenie to nawet przy 50% wentyli troche duzo...

Link to post
Share on other sites

Co do reszty komponentów mojego kompa, to nie mam się czego wstydzić :D

 

Podaję dokładną konfigurację:

zasilacz CoolerMaster - eXtreme Power Plus 460W (RS-460-PCAP-A3)

Procesor AMD Phenom II x3 720 BE

Płyta główna ASUS M4N78

Grafika Asus HD 4850

2 x 2 GB A-Data EXTREME DDR2 800+

 

Oczywiście cena jest "ruchoma" i jakaś "górka" nie stanowi problemu.

 

Konkretnie myślałem o Radeon PowerColor HD5770 1024MB DDR5/128 bit lub o czymś podobnym/w zbliżonej cenie.

 

Oczywiście do gry może włączyć się również Nvidia :zamykamy:

 

Co do chłodzenia które mam to niestety ale zostaje sprzedane razem z kartą.

 

Dziękuję i czekam na więcej.

Link to post
Share on other sites

Panowie.

 

Posiadam monitor LCD LG Flatron W2042T a rozdzielczość której używam to 1680x1050

 

Mylę że taka mi odpowiada.

 

Wstępnie jestem zdecydowany na HD 5770.

Pozostaje jeszcze wybór producenta który oferuje najcichsze ( ?? ) chłodzenie idące w parze temperaturą.

Link to post
Share on other sites

Jeśli HD5770 to najopłacalniejszy będzie PowerColor 512MB PCS+

 

http://nvision.pl/media/gals/2010/54/1264074573powercolor_radeon_hd_5770_pcs-4.jpg

 

 

Jeśli GTX260 to najlepiej Gigabyte Super Over Clock

 

http://www.chip.pl/images/sprzet/karty-graficzne-i-wideo/gvn26so896i.jpg/image_preview/GV-N26SO-896I.jpg

Link to post
Share on other sites

Ja bym brał 5770 wersją z 1 GB.

Analizując wyniki wydajności HD4870 z 512MB i 1GB pamięci można dojść do wniosku że nawet w FullHD dodatkowa pamięć nie przydaje się

Jedynie w Far Cry 2 i GTA 4 w wyższych rozdzielczościach poczujemy większą różnicę :zamykamy:

Link to post
Share on other sites

Igoruss :zamykamy: Dziękuję.

 

Coraz bardziej dojrzewam do myśli że to jest to odpowiednia karta dla mnie.

 

Owszem z powyższego wynika że GTX260 jest nieco wydajniejsza, jednak wynika również że jest nieco "zacofana".

Co z perspektywy czasu stawia jej zakup pod dużym znakiem zapytania.

Nie wiem czy tok mojego rozumowania jest dobry, ale idąc z duchem czasu 5770 ląduje na pudle jako zwycięzca.

 

Jeżeli jesteś w stanie wytłumaczyć mi jeszcze jak te różnice w wydajności przekładają się konkretnie na mój sprzęt ??

I na gracza takiego jak ja ?? czyli nie zapalonego, lubiącego komfort MAX detali, jednak bez żadnych dodatkowych fajerwerków.

Link to post
Share on other sites

I na gracza takiego jak ja ?? czyli nie zapalonego, lubiącego komfort MAX detali, jednak bez żadnych dodatkowych fajerwerków.

Radeon wystarczy, żeby pograć we wszystko w nominalnej rozdzielczości monitora w co najmniej średnich detalach. No może Crysis się oprze, ale to Crysis, który poza grafiką i fizyką nie ma nic ciekawego do zaoferowania.
Link to post
Share on other sites

Owszem z powyższego wynika że GTX260 jest nieco wydajniejsza, jednak wynika również że jest nieco "zacofana".

Co z perspektywy czasu stawia jej zakup pod dużym znakiem zapytania.

A jaki masz system operacyjny??

 

No może Crysis się oprze, ale to Crysis, który poza grafiką i fizyką nie ma nic ciekawego do zaoferowania.

A grałeś w niego w ogóle ??

Ja grałem, przeszedłem obie części (1 i Warhead) i mi się bardzo podobał, grało mi się bardzo przyjemnie, ludzie mówią że tylko grafika dobra i nic więcej a większość która to mówi nie grała w niego bo ma za słabego kompa :zamykamy:

Może fabuła nie jest skomplikowana i jakoś ale gra daje bardzo dużo frajdy i potrafi wciągnąć na długie godziny

[/OT]

Link to post
Share on other sites

Mój system operacyjny to póki co stary dobry wysłużony XP Home SP3

 

Ale myślę że przesiadka na 7 to dobre wyjście i zamierzam to zrobić, ale nie wcześniej jak jesienią i nie wcześniej jak pokaże się SP1 do tego systemu, bo czytam że jest sporo dziur a i poprawek MS wydaje co nie miara.

 

Co do samej gry.

Oczywiście bardzo faja rozrywka, i nie ukrywam że to właśnie tego typu gry lubię.

Ale na MAX detalach grałem w nią już na tym sprzęcie który posiadam.

 

A nie wiem czy wiecie ale XP "nie widzi" 4 GB Ramu tylko 3,2 GB :zamykamy:

Stąd myślami jestem przy 7.

 

Ps. Panowie dokładam wam po punkciku :D

Link to post
Share on other sites

A nie wiem czy wiecie ale XP "nie widzi" 4 GB Ramu tylko 3,2 GB

Stąd myślami jestem przy 7.

Myślę że przesiadka na 7 tylko po to aby mieć pełne 4gb jest nieco głupi pomysł :zamykamy:

Za kilka miesięcy może coś się zmieni, może gry będą bardziej pamięciożerne ale na dziś na razie wystarczy XP i "3.2gb" które widzi :D

 

@juggler: Crysis na allegro chodzi po 20zł nówka w folii :/

Myślę że to gówniana kasa jak na taką grę :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Planowałem jakiś czas temu kupić sobie w "EA Classics" czy jakoś tak, za 50 zł, ale nie kupiłem i na razie nie kupię. Najpierw Windows 7 Home Premium 64-bit, kilka gier jeszcze nieruszonych czeka, kilka będę musiał zacząć od początku, bo nie wyrobiłem się z nimi na Win7 RC. W końcu uciułam ze 100 pkt za recenzje i newsy i kupię Accelero S1 rev.2 :zamykamy:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...