Skocz do zawartości

Odpowiedni zasilacz.


Recommended Posts

Witajcie !

Nazywam się Tomek i jestem po raz pierwszy udzielam się na tym forum. Przeczytałem wiele ciekawych recenzji czy testów wszelkiego rodzaju sprzętu na portalu benchmark.pl, lecz dziś chciał bym by ktoś z społeczności mógł mi pomóc w doborze nowego zasilacza.

 

 

Aktualne zestawienie komputera : 

System : Windows 7 
Płyta głowna : MSI 880GMA-E45 
Procesor : AMD x4 955 BE 3,2 GHz 
Grafika : ATI Radeon HD 5700 1GB 
Zasilacz : Highlander Power Supply 500W 
RAM : GOOD RAM 2x2GB DDR3 1333 MHz

Dysk : WD 1.0 TB SATA 64MB Cache

Nagrywarka : ASUS DRW-24B3LT

Niestety mój aktualny zasilacz to "pomyłka" i po prostu chce go wymienić by komputer stał się bardziej stabilny. 

Wymieniam go ponieważ od pewnego czasu nurtują mnie ciągłe Blue Screeny, a w dzienniku zdarzeń pojawiają się tylko błędy krytyczne o nazwie "Kernel power (41)".

Być może ktoś powie : "Że ten błąd nie jest spowodowany zasilaczem" to chciał bym byście mieli na uwadze, że  i tak wole kupić coś lepszego.

 

Postarałem się w skrócie opisać moją prośbę, jeżeli ktoś będzie miał jakie kol-wiek dodatkowe pytanie to bardzo proszę je zadać :)

Dziękuje ślicznie za wszelką pomoc !

_______________________________________

Modele zasilaczy, które przykuły moją uwagę : 

- Corsair Gaming Series 600W

- Corsair CX600M

- albo mocniejsza alternatywa bequiet! StraightPower E9 580W CableManag. (lecz gdy wybiorę ten zasilacz będę musiał wstrzymać się z kupnem nowej obudowy) 

Edytowane przez Mazzi
Link to post
Share on other sites

Wyjaśnij mi do czego potrzebne ci 16gb? Zbędna i olbrzymia, niewykorzystana ilość pamięci RAM to jedna z większych głupot jakie widzę u użytkowników z niewielką wiedza o sprzecie.

Nie obrazam Cię w żaden sposób, ale nie rozumiem twoich planów.

Link to post
Share on other sites

Wyjaśnij mi do czego potrzebne ci 16gb? Zbędna i olbrzymia, niewykorzystana ilość pamięci RAM to jedna z większych głupot jakie widzę u użytkowników z niewielką wiedza o sprzecie.

Nie obrazam Cię w żaden sposób, ale nie rozumiem twoich planów.

Skąd ty możesz wiedzieć co on chce robić ? Do nie których zastosowań 16gb to za mało

Link to post
Share on other sites

Dlatego zapytałem się po co mu te 16 GB. Niektórzy mądrzy użytkownicy, myślą ze jak zakupią 16GB RAM to im będzie komp i gierki śmigały jak na i5 @4.5GHz i SLI 660, gdy mają GT620 czy jakiś inny szajs + celerona. Starałem się go nie obrażać, a jedynie jeśli jest także z takich "pro użytkowników" (nie znam Go, więc nie wiem) to mu doradzić lepsze posunięcie. A zestaw wygląda jakby był do gier, to tym bardziej.

Link to post
Share on other sites

Zestaw taki pośredni kupiłem go ponad 2 lata temu. I po woli będę go rozbudowywał, w planie jest praktycznie cały zestaw oprócz grafiki, ponieważ gram tylko w world of warcraft a do tej gry grafika wydaje się być w miarę dobra ;) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...