Skocz do zawartości

Intel Haswell i kompatybilność zasilaczy


Recommended Posts

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

XFX Core 550 oficjalnie kompatybilny nie jest, dopiero modele 650 i mocniejsze.

CX600 także oficjalnej kompatybilności nie posiada

 

Niemniej jednak zdarza się, że zasilacze bez oficjalnej kompatybilności jednak działają z C6/C7. Generalnie można przyjąć taką zasadę, jeśli zasilacz ma przetwornicę DC-DC dla 12V to na 100% jest kompatybilny z HSW, nawet jeśli producent o tym nie piszę. To samo tyczy się większości zasilaczy z niezależną regulacją napięć (chociaż tutaj nie jest to reguła).

 

XFX Core 550W i CX600 nie należą do żadnej z tych grup, więc pozostaje po prostu wyłączyć C6 i C7. :P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem, czy to tylko wyjątki potwierdzające regułę ale XFX Core 450W Pro w połączeniu z GA-B85M-D3H i i3-4130 oraz mój OCZ StealthXStream 2 600W w połączeniu z MSI Z97-G43 i i5-4690K nie sprawiają najmniejszych problemów z uśpieniem mimo włączonych stanów C6 i C7

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Panowie , witam. Pierwszy post i niestety problem przez który nie mogę przebrnąć od kilku dni. Ten temat częściowo mi pomógł , nawet z tej części bardzo się cieszę :) coś poszło do przodu, jednak :

 

Problem mój jest taki : 

Pozsiadam 6 zestawów o konfiguracji : 

asus z170A 

i76700K

hdd: samsung 128 NVme

2 x  crucial 16 Gb DDR4 

 

Oraz stacje roboczą różniącą się pamięcią / zasilaczem i dyskami :  4 x 16 Gb crucial DDR4 i corsair CS550M - i tutaj nie ma żadnego problemu.

 

i przyczyna mojego płaczu :  Corsair CX430 M 

( komputery służą do liczenia wizualizacji  )

 

jeden  z komputerów po wyłączeniu c states działa ! 

reszta nie ruszy - Anti Surge non stop. bios najświeższy /  starszy / każdy

 

Chieftec 6 cio letni  450 W  bez problemu trzyma to przy życiu , podczas gdy nowe corsary  robią co robią . Co więcej nowe corsairy działają na starszych komputerach bez pudła - więc zakładam , ze przyjechały do mnie sprawne. Co byście radzili w takiej sytuacji.  na 6 tych zasilaczy 2 udało zmusić się do współdziałania. 4 ry z nich  - zachowują się karygodnie nadal. Całą sytuację komplikuje fakt, że jest już po 14 dniach na bezstresowy zwrot :)

 

Wg tabel z pierwszego postu seria CX powinna sprawnie obsłużyć taki config , ale wg tabeli intela tych PSU nie ma na liście z kolei.

 

Będę wdzięczy za każdą sugestię .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...