Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, przymierzam się do złożenia zestawu który miałby posłużyć najlepiej 5-6 lat. Oczywiście nie zależy mi na wielkiej wydajności w grach ze wzglęgdu na cenę. Komputer używałbym głównie do internetu, serwera domowego (nie będzie na stałe włączony), gry stare pokrój gta san andreas, nfs u2, cs 1.6, chociaż pewnie jakbym miał nowy sprzęt połasiłbym się może na jakieś nowe tytuły. Zależy mi na bezawaryjności, w miare niskim zużyciu prądu oraz żebym miał możliwość w przyszłości coś dołożyć/ zmienić (np. 4 sloty na ram). Z puli odpadają: monitor, dysk, karta graficzna (narazie będzie latać 

GeForce 9500GT Super+), system, napęd. Biorę pod uwagę budowę na intelu i amd. W OC wątpie bym się bawił. Wstępnie znajdując części z orientacyjnymi cenami znalazłem:

Procesory:
 

INTEL

 

Procesor: 

Intel Core i5-3570/ Intel Core i5-3470  cena:  790/ 742 zł

Płyta główna:

Gigabyte GA-H77M-D3H/ MSI Z77A-G43 cena: 296/ 326 zł

AMD

Procesor:
AMD Phenom II x6 1045T/ AMD X8 FX-8320 3.5GHz cena: 420/ 622 zł

Płyta główna:
Gigabyte GA-970A-DS3/ Gigabyte GA-990XA-UD3 cena: 255/ 375 zł
 

 

Wspólne podzespoły:

 

Zasilacz: Fractal Design Tesla R2 500W 80+ Gold            cena: 318 zł

RAM: Corsair DDR3 2x4096MB 1600MHz CL9.0 XMS3     cena: 243 zł

Obudowa: SilentiumPC Brutus M23 Pure Black                 cena: 150 zł

Szukając na allegro znalazłem takie okazje jak: 

http://allegro.pl/intel-i5-4x3-60ghz-x4-i5-3470-4gb-ddr3-hd2500-dvi-i3268182445.html

tylko jestem ciekawy czemu, aż tak tani jest ten zestaw jeżeli sam procesor kosztuje ponad 700zł, a gdzie reszta podzespołów oraz zarobek dla sprzedawcy?

Prosiłbym o podanie może innych lepszych możliwości oraz to na czym mógłbym również zaoszczędzić. Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedź :)



 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...