Skocz do zawartości

Karta do ATHLON II X2 250, max 570zl


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez dodo,

Recommended Posts

Mam problem z wyborem karty graficzne, mam średniej wielkości obudowę i przez to jest problem z dopasowaniem karty graficznej. Po drugie nie mam pojęcia jaka karta graficzna będzie najlepsza w przedziale cenowym 400-570 zł. Miałem kupić Gigabyte Radeon HD7790 OC lub HD 7770 OC, ale się wstrzymałem żeby się upewnić czy to dobry wybór.

 

 

Płyta Główna: ASUS M5A97 LE R2.0

Procesor: ATHLON II X2 250

Obudowa: MODECOM LOGIC A14 BZ

Zasilacz: MODECOM LOGIC 600W

Pamięć Ram: GOODRAM DDR3 4GB

 

Narazie brak dysku dopiero kupię 1TB lub 500GB, jeszcze nie wiem. Procesor narazie ten musi wystarczać. Składam komputer.

 

P.S. Nie gram w bardzo wymagające gry, ale w przyszłości mogę obsługiwać programy do projektowania. Wszystkim dziękuję za odpowiedzi.

 

 

//edit

​edytowałem tytuł 

Edytowane przez dodo24x
Link to post
Share on other sites

Też polecę 7790, albo uderz w 6950 lub 6970. Niby starsza karta, ale nadal mocna (porównywalna z 7850). 

Co do kart ze stajni Nvidii nic nie powiem, bo ostatnie jakie miałem to 9800 i GTX 260, więc lata temu. Korzystam głównie z Radeonów, ze względu na ceny i chyba sentyment :P  i nie narzekam. Prawda jest taka, że gry i programy są optymalizowane "pod firmę", czyli Nvidia ma łatwiej na "Wiedźminie 2", a AMD/ATI na "Dirt" itd. Pozdro 

Link to post
Share on other sites

Przyznaje, że nawet nie wiedziałem, że będzie pasował geforce gtx pod tą płytę główną. Jestem początkujący i na razie zielony w te klocki, dlatego przepraszam jakbym pisał jakieś głupoty, poprawiajcie mnie jak coś.

Link to post
Share on other sites

Karty, a raczej sterowniki, Nvidii mają większy narzut na cpu, co oznacza, że twój 2-rdzeniowiec dodatkowo będzie miał pod górkę. W związku z tym bierz jakiegoś Radeona. Niemniej cudów nie oczekuj, bo procesor jest za słaby na granie w najnowsze gry nawet z kartą graficzną mocniejszą niż dostaniesz w przyjętym przez ciebie budżecie. Zobacz do działu sprzedam. Np.:  http://forum.benchmark.pl/topic/87440-grafika-sapphire-7850-1gb-oc-11200-06-20g/ lub http://forum.benchmark.pl/topic/86993-dwie-karty-graficzne-sapphire-hd-6950-2gb-gddr5-dirt3-edition/

Link to post
Share on other sites

Jaki procesor polecacie w cenie 150-300. Czy np. Athlon II X4 byłby dobrym wyborem?

Odnośnie kart mam problem z ich wielkością, mam obudowę średniej wielkości i zastanawiam się, czy jej niewymienić.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o procka to jak wyżej, natomiast co do wielkości kart to albo bierz Radka 7850 (to mała karta i z pewnością zmieści się w każdej budzie) albo (i jest to bardziej przyszłościowe rozwiązanie) zmień budę na coś przyzwoitego.

Link to post
Share on other sites

jesli masz 570zł to w tej cenie kupiłbym używke PII 965 za ok. 300zł,dokupił 460 1gb (mozna juz za 250zł dostac) i zestaw w grach bylby wydajniejszy niz te 2rdzenie plus kosmiczne gpu... bo w grach,gdzie bedzie narzut na cpu to bedzie narzekanie ze na 7850 ma 15 klatek..

Edytowane przez MAŁY
Link to post
Share on other sites

Procesor zostanie zmieniony, a odnośnie kart graficznych to lepiej będzie wybrać z seri Nvidi np.Gtx 650 ti, czy jednak Radeona np.7850. Które są bardziej wydajne?

Edytowane przez pawel92
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...