Skocz do zawartości

Windows 7 Pro - ograniczenia dla uzytkownikow


Recommended Posts

Czesc, najpierw chcialbym przeprosic za brak polskich znakow, ale pisze do Was z systemu odpalonego z plytki i na nim polskich znakow nie ma. Otoz zastanawiam sie czy jest mozliwosc (i jesli jest to jak to zrobic)  ograniczenia dostepu dla uzytkownikow w nastepujacy sposob:

-Maja dostep tylko do swojego katalogu (nie calego a jedynie niektorych jego podfolderow) w Users (tego gdzie przetrzymywane sa pliki danego konta) oraz do wybranego (przeze mnie) katalogu na innym dysku. Dostep ten maja jednak tak, ze po odpaleniu eksploratora plikow nie widza nawet innych katalogow. Jednak moga odpalic programy (do ktorych zrobilbym im skrot), ale ktore nie sa w widocznych dla nich katalogach.

-Moga zapisac tylko okreslona ilosc danych na swoim pulpicie (nie moga zapisywac plikow w zadnym innym widocznym dla nich katalogu), ale gry, programy itp. moga bez ograniczen zapisywac ustawienia, save w niewidocznych dla nich katalogach (tych w ich katalogu w Users).

Moze troche chaotycznie napisane, ale nie wiem jak to lepiej okreslic. Prosilbym o wyjesnienie i pomoc. Gdyby cos bylo niezrozumiale to napiszcie a postaram sie lepiej wyjasnic.

Link to post
Share on other sites

Tak, można. Wystarczy nadać każdemu użytkownikowi odpowiednie prawa poprzez udostępnianie zaawansowane.

Jak to zrobić? Proste:

W wybranym folderze wchodzisz w zakładkę 'Udostępnianie', następnie 'Udostępnianie zaawansowane' i udostępnij folder. W 'uprawnienia' możesz dodać użytkownika (jeśli nie widnieje na liście) i nadać mu prawa odczytu, czy też zapisu (czyli odczytu i zapisu).

Co do programów to nie jestem pewien, ale można udostępnić też folder np. tylko do skrótu. Nie jestem pewien jak to będzie działało, bo nie próbowałem.

Jeśli chcesz udostępnić tylko określoną ilość miejsca to 'Właściwości' na dysku i zakładka 'Przydział', tam można ograniczać dostępne zasoby.

Mam nadzieję, że pomogłem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...