Skocz do zawartości

Luźne rozmowy o urządzeniach mobilnych


Recommended Posts

Zajęliby się Here Drive choćby, które niezależnie od rodzaju wybranej trasy wytycza ją zawsze tak (nie wspomnę o innych brakach):

 

http://i.imgur.com/o9WPbqu.png

 

~100 km nadrabiamy jadąc w ten sposób.

Edytowane przez Lionelsq
Link to post
Share on other sites

A Masz włączoną opcję - dopuszczająca drogi płatne? Bo ja tez raz tak miałem :) wyłączyłem drogi płatne i podobnie mnie kierowal. Ja robię trasę Tarnów - Wejherowo - więc mam bardzo podobną - i po dopuszczeniu płatnych drog zawsze mnie kierował do Łodzi i dalej A1 na Wybrzeże.

 

Nokia X - przecierz pisali, ze ma być to BARDZO tani telefon dla rynków rozwijających się. WP8 mimo wszystko kosztuje, Android jest za darmo. Będzie to bardzo tani telefon - obstawiam, zę jeszcze tąńszy niz Lumia 520 - taka Asha. Jak nie będzie mulił - to nowy smartfon za 300 zł - na 100% będzie się sprzedawal. :) Zwłaszcza w biedniejszych krajach.

 

Liczę po cichu, że Nokia pokaże tym durniom z Google JAK optymalizować ich własny system.  :) Wywalą 80% niepotrzebnego szmelcu i tak zmodyfikowany Android może dzialać płynnie nawet na slabym sprzęcie.  :)

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Po włączeniu dróg płatnych kieruje przez łódź, co nie zmienia faktu, ze da się dojechać bezpłatnie bez wycieczki przez Warszawę :> .

 

Ogólnie jak wybierze się jakąś długą podróż to gdy startujemy z małej miejscowości to najpierw kieruje do miasta żeby wjechać na jakąś "wiekszą trase"... Co wcale nie oznacza, ze oszczędzimy czas i pieniądze.

Link to post
Share on other sites

 

 

Niezły kotlet z tego Z2..
 Kolet nie kotlet, jeśli ma mieć lepszy ekran i mniejszą obudowę to na pewno krok w dobrą stronę. 

A co do Nokii z androidem to według mnie wyglądają okropnie i wątpię aby odniosły sukces bo za ok. 400zł jest Lumia 520 z dużo lepszą specyfikacją. Android + słaba specyfikacja nie wróży dobrze, chyba że Nokia odchudzi system to może coś  z tego będzie. 


 

 

Nokia pokaże tym durniom z Google JAK optymalizować ich własny system.
 To raczej nie wina google a producentów smartfonów i nakładek. 
Link to post
Share on other sites

Liczę po cichu, że Nokia pokaże tym durniom z Google JAK optymalizować ich własny system.  :) Wywalą 80% niepotrzebnego szmelcu i tak zmodyfikowany Android może dzialać płynnie nawet na slabym sprzęcie.  :)

Póki co z materiałów prasowych to to zbytnio androida w całej jego funkcjonalności nie przypomina.

Link to post
Share on other sites

Nie ma go przypominać. To telefony dla biednych krajów więc nie macie co się zachwycać. Jest to jakiś eksperyment choć pewnie dostrzegli potencjał w tanich smartfonach w krajach rozwijających się. 

Edytowane przez BARTOL48
Link to post
Share on other sites

tyle że jakieś modyfikacje robią. W sumie śmiej się, ale wiesz ile fonów wciąż działa na 4.1 i poniżej? Więc jakie to ma znaczenie?

Nie że bronie Nokii... po prostu atakuje Google i wszystkie fony bez wsparcia.

 

 

 

brak komentarza...

niby nie a jednak ja komentarz mam - one za 89$ mają być (podatek wliczony w cenę) - totalny budżet.

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Jak nie będzie mulił - to nowy smartfon za 300 zł - na 100% będzie się sprzedawal. :) Zwłaszcza w biedniejszych krajach.

 

Liczę po cichu, że Nokia pokaże tym durniom z Google JAK optymalizować ich własny system.  :) Wywalą 80% niepotrzebnego szmelcu i tak zmodyfikowany Android może dzialać płynnie nawet na slabym sprzęcie.  :)

Android z AOSP bez niczego zainstalowanego nie będzie mulił nawet na takim sprzęcie.
Link to post
Share on other sites

To nie ma być podobne do Andruta - ma byc tanie, proste, szybkie - biedni ludzie w biednych krajach - nie muszą mieć miliona opcji. Wystarcza te podstawowe - bo z reszty nie skorzystają, z uwagi na rózne braki.

 

Nawet w Polsce jest sporo ludzi, którzy kupuja bardzo proste telefony jak Asha - Nokia X taka będzie - aparat, odtwarzacz, przegladarka internetowa, pewnie Nokia da też nawigację, jakiś klient EMail i tyle. A całośc bedzei tania - jelsi cena się potwierdzi - koło 80 - 90$ to zbyt mają pewny. 

 

A ruch ze zmianą "MiędzyMordzia" :) uważam za bardzo dobry - zwydziwianych nakłądek na ANdroida mamy dużo, sam czysty Android też się niczym nie wyróżnia - i prosty w obsłudze nie jest :) - InterFace wzorowanemu na "kaflach" nie mozna odmówić prostoty. A to prostota i łatwośc obsługi jest istotna w takich telefonach. 

 

Popatrzcie jak popularna jest Lumia 520 - a Nokia X będzie od L520 o połowę tańsza :) Chyba ją sobie kupię z czystej ciekawości :) :)

Link to post
Share on other sites

Pojawiło się info, że będa 3 modele Nokii X : X, X+ oraz XL, X oraz X+ ma mieć 4 cale, XL ma mieć 5 cali. X+ oraz XL mają mieć 768MB RAM, a X - 512MB, do tego 2 rdzenie 1GHz. Do tego w komplecie nawigacja HERE Drive - co ciekawie brzmi i moze byc zachętą.

No i mamy Dual SIM - co też jest warte podkreslenia.

 

Bardzo ciekawie się ten sprzęt zapowiada - mam nadzieję, ze pojawi się w Polsce - jesli bedzie miał niską cenę i działał z Areo 2 - , to będzie to ciekawa alternatywa.

Link to post
Share on other sites

Idę do Z2.

 

Bo mamy lepszy procek,3 gb ramu,solidne wykonanie,stereo głośniki, ips ekran i bonusowo większą baterie o 400 mAh czyli 3200mAh.

 

Ale poczekam na G3 od LG(choć wątpię czy kupię) i HTC One 2

No rzeczywiście, nie podali specyfikacji ale już będzie gorsza od czegoś tam  :rotfl:  :rotfl:

 

Procesor będzie ten sam co w Z2 tylko 2GB RAM.

 

Ciekawie zapowiada się tryb oszczędzania energii.Po za tym bez rewelacji, widać że szajsung goni konkurencję ale nie wprowadza nic innowacyjnego.
HOX przez 10 godzin w nocy traci ~1%, także też da radę na 10% tyle wyciągnąć, szału nie ma z tym.
Edytowane przez JoHnNy08PL
Link to post
Share on other sites

Okropny, plastikowy brzydki szmelc. Nie tego się spodziewałem. Myślałem, że po takiej fali krytyki zrobią w końcu coś dobrego. Spoczeli na laurach po sukcesie 2 i teraz ciągną marketingowo bubel. Oby ten szmelc się nie sprzedał i może wtedy w końcu wezmą się do roboty. Nawet na te zdjęcia nie mogę patrzeć, tylna klapka wygląda jakby kosztowała złotówkę z chińskiego bazaru.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...