Skocz do zawartości

[500zł] Procesor do gier


Recommended Posts

Obecnie mam procesor Intel Pentium G840 i chciałbym zmienić go na wydajniejszy.

 

Co będzie najlepsze w tym budżecie ?

 

Reszta moich podzespołów:

 

Karta graficzna : Radeon HD6850

Płyta główna - ASRock H61M-GE

 

Zasilacz mam taki : http://www.morele.net/zasilacz-chieftec-iarena-series-ac-230v-47-63hz-dc-3-3-5-12v-500w-retail-aktywny-pfc-1x120-efficiency-80-384671/

 

Link to post
Share on other sites

hmm to z tą kasą jest tak troche średnio, bo wypadało by chociaż i5 3350p



https://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__2/id_produktu__5430/__Procesory_Intel_Ivy_Core_i5_3350P_QuadCore_64_Bit_3_1GHz_Lga1155_BOX/



najtańszy i5 z tego co wiem, do 500 możesz i3 kupić, a taka zmiana się teraz nie opłaca, polecam dozbierać kilka groszy i kupić tego piątaka 

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Procesor do 500 zl latwiej znalezc w amd. Ja moge polecic dowolnego wielordzeniowego athlona badz  phenoma. Ja bralbym phenoma II x4 965 jakies 350zl + plyta dowolna na ktora wejdzie za reszte i bedzie wszystko zamkniete w 500-550 zl a bedzie chodzilo tak dobrze ze kazda dzisiejsza gra pojdzie w  fullhd.

Edytowane przez Sylfa
Link to post
Share on other sites

Procesor do 500 zl latwiej znalezc w amd. Ja moge polecic dowolnego wielordzeniowego athlona badz  phenoma. Ja bralbym phenoma II x4 965 jakies 350zl + plyta dowolna na ktora wejdzie za reszte i bedzie wszystko zamkniete w 500-550 zl a bedzie chodzilo tak dobrze ze kazda dzisiejsza gra pojdzie w  fullhd.

za 440 zł jest i3 3220 który w testach w grach wychodzi wydajniej niz najmocniejszy amd fx8350, wiec jaki jest sens kupowania jakiegos amd-ka i do tego jeszcze plyty glownej specjalnie http://pclab.pl/art50000-11.html

 

pomyłka, wychodzi wydajniej od fx 8320, jezeli chodzi o fx 8350 to są na podobnej wydajności w grach

Edytowane przez lunatic
Link to post
Share on other sites

proszę Cię. gadasz takie głupoty, że głowa boli... takie testy często można sobie darować. W większej części gier nawet Phenom 965 bije i3 3220, a podkręcony wygrywa w części tytułów ze stockowym i5 lub lekko podkręconym i potwierdzają to często testy forumowiczów a nie gotowe tabelki, także porównywanie fx-8320 do i3 to trochę przesada;)

 

Od siebie proponuję Ci dołożyć kilkadziesiąt złotych i kupić i5-3350P, kupująć coś innego po prostu stracisz pieniądze, a to jest 500 z nie 50zł;) Zmiana platformy nie ma tu też racji bytu bo masz już dobrą platformę więc dokup do tego tylko tego intelka i będziesz zadowolony;)

Link to post
Share on other sites

proszę Cię. gadasz takie głupoty, że głowa boli... takie testy często można sobie darować. W większej części gier nawet Phenom 965 bije i3 3220, a podkręcony wygrywa w części tytułów ze stockowym i5 lub lekko podkręconym i potwierdzają to często testy forumowiczów a nie gotowe tabelki, także porównywanie fx-8320 do i3 to trochę przesada;)

 

Generalnie mogę to potwierdzić, w moich testach Core i3-3240 oraz X4 970 idą łeb w łeb, a te cztery rdzenie czasem się przydają ;). Chociażby do rozgrywki sieciowej w Battlefield 3.

Link to post
Share on other sites

pytanie bylo o procesor do 500 zl stad odpowiedz z 965. Roznice wydajnosci nie sa duze w graniu i programach. Trzeba pamietac ze na tym amd kazdy program i gra dziala bardzo szybko zatem nic mocniejszego niema sensu.  Roznica w cenie jest wieksza niz w wydajnosci. Z phenoma wcia mozna sie przesiasc na Vishera oraz na nowego steamrollera.



Proponuje kazdemu kto nie wierzy w sile 965 wpisac sobie na youtube gdzie sa dziesiatki filmikow ludzi ktorzy na tym procu sredniej karcie i srednim ramie jada w  fullhd na kazdej grze.

Edytowane przez Sylfa
Link to post
Share on other sites

No to sie na nich obrazilem, przechodze na intela! Swoja droga widzialem dzis testy haswella 4770k poza grafa ktora moze w  30fps uciagnac crysisa 3 jest 2-3 klatki lepszy niz 3770k. Hasswell jak tylko bedzie ogolnie dostepny doprowadzi do obnizki cen 3770k i wtedy nalezy kupowac :P

Link to post
Share on other sites

proszę Cię. gadasz takie głupoty, że głowa boli... takie testy często można sobie darować. W większej części gier nawet Phenom 965 bije i3 3220, a podkręcony wygrywa w części tytułów ze stockowym i5 lub lekko podkręconym i potwierdzają to często testy forumowiczów a nie gotowe tabelki, także porównywanie fx-8320 do i3 to trochę przesada;)

 

Od siebie proponuję Ci dołożyć kilkadziesiąt złotych i kupić i5-3350P, kupująć coś innego po prostu stracisz pieniądze, a to jest 500 z nie 50zł ;) Zmiana platformy nie ma tu też racji bytu bo masz już dobrą platformę więc dokup do tego tylko tego intelka i będziesz zadowolony;)

napisałem tylko co to co pokazywala tabelka, ja testow na roznych procesorach nie robilem nie przeprowadzalem, sam mam phenoma 965 i wiem jak chodzi w grach, ogolnie bardzo dobrze, ale ostatnio zauwazylem dziwna rzecz o ktorej napisalem w innym watku

Link to post
Share on other sites

E jak masz Płytke na S1155 to kup sobie używanego I5 2400 i będziesz miał elegancki procesorek który sam się bedzie podkręcał do 3,4Gh na jednym rdzeniu, pozostałe będą smigac na 3,2Gh.



Póki co nie ma nic ciekawego na allegro trzeba czekac aż się cos pojawi.

Poluj na I5 2500 za 500zł jak sie pojawi to łykaj jak bocian rybe :)

Link to post
Share on other sites

Ja bym 150zł niedokładał do 3550P nie dośc że wydajność taka sama to jeszcze niema integry.

I5 2500 jest lepszy od I5 3350P.



http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-3350p-3-10-ghz-bx80637i53350p-514969/

Nie opłaca się jak za tą cenę można kupic I5 2500K.



http://allegro.pl/procesor-intel-core-i5-3330-i3295896873.html

Ja bym zalicytował może za 500zł wyrwiesz.

Edytowane przez Skitles
Link to post
Share on other sites

Ja bralbym phenoma II x4 965 jakies 350zl +

+20zł i mamy używane i7 920 / Xeon W3520, które rozkładają na łopatki tego Phenoma w każdym zastosowaniu.

 

Roznice wydajnosci nie sa duze w graniu i programach. Trzeba pamietac ze na tym amd kazdy program i gra dziala bardzo szybko zatem nic mocniejszego niema sensu.

Proponuje kazdemu kto nie wierzy w sile 965 wpisac sobie na youtube gdzie sa dziesiatki filmikow ludzi ktorzy na tym procu sredniej karcie i srednim ramie jada w  fullhd na kazdej grze.

Chyba nie masz zielonego pojęcia co piszesz.

 

Odnośnie Youtube

AMD Phenom X4 955 @ 4.0Ghz

 

i7 920@ 4.0Ghz

 

Obydwa procesory kosztują w granicach 300-400zł więc który jest bardziej opłacalnym zakupem?

Co do pakowania mu amd to jak juz mowilem chcial proca do 500zl wiec w dobrej wierze podalem to co WIEM ze bedzie bardzo dobre.

Chciał procesor do 500zł ale posiada płytę na którą bez problemu włoży i5 2400 więc nie ma sensu proponować innej podstawki.

Najlepszym wyborem będzie zakup używanego i5 2300/2400, które w każdym zastosowaniu będą wydajniejsze od Phenoma II  X4

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...