Skocz do zawartości

Pytanie dotyczące karty graficznej


Recommended Posts

Witam, mam pytanie dotyczące zintegrowanej i dedykowanej karty graficznej. Otóż wziąłem się niedawno za modernizację komputera, mam już 2 najdroższe potrzebne mi części (MoBo i Procesor). Po przejrzeniu książeczki dołączonej do płyty głównej znalazłem ciekawą informację, otóż że znajduje się w niej zintegrowana karta graficzna AMD RADEON 7000 series, oto tabelka z strony producenta:

karta graficzna - Integrated AMD Radeon HD 7000 series graphics in A-series APU
- DirectX 11, Pixel Shader 5.0
- Max. shared memory (2GB na stronie producenta, w instrukcji dołączonej do płyty 512MB)
- Multi VGA Output options: D-Sub, DVI-D and HDMI
- Supports HDMI Technology with max. resolution up to 1920x1200 @ 60Hz
- Supports Dual-link DVI with max. resolution up to 2560x1600 @ 75Hz
- Supports D-Sub with max. resolution up to 1920x1600 @ 60Hz
- Supports Auto Lip Sync, Deep Color (12bpc), xvYCC and HBR (High Bit Rate Audio) with HDMI (Compliant HDMI monitor is required)
- Supports Blu-ray Stereoscopic 3D with HDMI
- Supports AMD Steady Video™ 2.0: New video post processing capability for automatic jutter reduction on home/online video
- Supports HDCP function with DVI and HDMI ports
- Supports Full HD 1080p Blu-ray (BD) / HD-DVD playback with DVI and HDMI ports

oto strona z specyfikacją mobo: http://www.asrock.com/mb/AMD/FM2A75%20Pro4-M/index.pl.asp?cat=Specifications

A mój dylemat opiewa się na tym, że posiadam drugą kartę graficzną, która będzie pasowała do tej płyty, ale nie wiem która z nich będzie lepsza, a posiadam grafę nVidia gForce 9600GT Galaxy 512 gRAM 59W (http://www.nvidia.pl/object/product_geforce_9600gt_pl.html)

Osobiście miałem chęć zainstalować tego nVidi, ale ona (przynajmniej na papierze) nie różni się wiele od tej zintegrowanej, więc pomyślałem że zapytam was, forumowiczów, bo już raz mi pomogliście w złożeniu zestawu.

Pozdrawiam, krzysiekr96! 

Edytowane przez krzysiekr96
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...