Skocz do zawartości

Wybór obudowy (180zł) i parę pytań w sprawie modingu.


Recommended Posts

127 x 25cm

 

Witam wszystkich serdecznie! Niedługo planuje założyć workloga ale najpierw...

Mój komputer to:
CPU: i3 2120
MoBo: prawdopodobnie ASRock B75 Pro3
GPU: Gigabyte HD7770
PSU Be Quiet 450W SystemPower BN090 ATX
RAM : Kingston 4GB 1600MHz HyperX Blue CL9
Dysk: WD 500GB

Wszystko planuje utrzymać w czarno-niebieskiej kolorystyce.

1.Poszukuję obudowy do około ~180zł, która ma czarne wnętrze, sporo miejsc na dodatkowe wentylatory, jest duża i solidna, i co najważniejsze żeby miała jak najlepszy system zarządzania kablami i sporo miejsca za tacką mobo bo chcę maksymalnie pochować kable. Najbardziej myślałem nad Zalman z5, z9 i SilentumPC Brutus M23. Raczej nie planuje chłodzenia wodnego. Obudowa raczej bez okna bo wolę je sam zrobić takie jakie będzie mi odpowiadać. Raczej na 100% zdecyduje się na Zalmana Z5.

2.Planuje zrobić cover na płytę główną bo nie stać mnie na czarne pcb a płyta którą planuje wziąć ma kolor ciemnobrązowy który już nie raz był krytykowany w worklogach. cover planuje zrobić z plexi i okleić ją carbonem no i oczywiście powycinać otwory na wtyczki, radiatory itp. Ładnie ją ozdobić w barwy firmy z jakiej będzie pochodziła płyta główna. No ale czy taki cover na płycie głównej to coś niebezpiecznego? Oczywiście plexi była by tak zamontowana że nie dotykała by za bardzo płyty i było by wyciętych parę miejsc na wentylacje.

3.Czy wykonanie coveru na GPU może spowodować duży wzrost temperatur lub jakieś niepożądane skutki? Nie chcę zabudować całej karty tylko zrobić backplate i boki trochę zabudować; wszystko z plexi?

4.Czy wykonanie oplotów lub przedłużek kabli zasilających czy od wentylatorów to coś bardzo trudnego? Czy jak się trochę na czymś poćwiczy to nie powinno sprawić to problemów?

5.Cover na zasilacz i zabudowane miejsca obok zasilacza na np. kable to chyba nie jest jakiś problem bo zasilacz ma wentylator na dole więc niczego by ściany "piwnicy" nie zasłaniały, chyba że jest inaczej?

6. Mam niebieskie radiatory na pamięci RAM i całą obudowę chciałbym utrzymać w czarno-niebieskiej kolorystyce, czyli oploty kabli prawdopodobnie niebieskie lub niebiesko czarne, wtyczki czarne itp. Co myślicie o tej kolorystyce?

 

7.Na allegro znalazłem bardzo tanie folie carbonowe a normalnie w sklepach są bardzo drogie. Czy cena ~5zł za  127 x 25cm folii carbonowej to coś normalnego na allegro? Bo do obudowy, telefonu to taka folia to coś świetnego ale właśnie ceny w sklepach są duże.

 

Z góry bardzo dziękuje za pomoc i pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

2. Były już covery z plexi, proponuję ogarnąć jak to wygląda w płytach sabertooth od asusa.

 

3. Sporo osób już takie covery robiło i nic się nie działo.

 

4. Chyba oplatanie. Najgorzej jest z wyciąganiem pinów z wtyczek.

 

5. Jeżeli obok zasilacza nie ma miejsca na wentyl albo nie chcesz go wykorzystać to ok.

 

6. Najzwyklejsza i utarta kolorystyka. d..y nie urywa.

 

7. Najprawdopodobniej to są podróby. Sam oklejałem detale samochodu folią od 3M. Tutaj radzę się spytać w temacie fanów carbonu.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

"AsRock działało" Nie bierz tej płyty bo po 1,5 roku oddałem na śmietnik (spaliła się).

Takie moje zdanie, że tej firmy nie polecam przez wzgląd na moje doświadczenia.

 

Folie jeżeli jakiekolwiek chcesz to 3M. Różne historie i miałem i słyszałem z bublem na aledrogo. 3M też znajdziesz na aledrogo, powiem tak - sam bym okleił ale koszta są spore.

 

Z tymi kablami to poćwicz na jakimś zasilaczu typu "Feel 350 ATX" wyciąganie tych pinów, bo można się zdziwić jakie to trudne. zasadniczo powinieneś sobie poradzić, najgorzej będzie z wtyczką 24 pin (dzięki bogu że moje kable są fabrycznie oplecione). A tak na poważnie - nie szarpać wyciągać delikatnie sprzętem (kombinerki czy coś), jak uwalisz żadna gwarancja Cie nie obejmuje. Hmmm może darmacz by Ci to zrobił :D

Link to post
Share on other sites

@ "AsRock działało" Nie bierz tej płyty bo po 1,5 roku oddałem na śmietnik (spaliła się).

 

Może miałeś najzwyczajniej w świecie pecha, ja na swoim ASRock 870 Extreme 3 odblokowałem Phenoma 960T i jeszcze zrobiłem OC do 4 Ghz, płyta chodziła tak przez ponad rok, obecnie działa u innego właściciela, który też jej nie oszczędza

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...