Skocz do zawartości

asus P8B75-V nieudana aktualizacja Biosu, po 4sek. reset


Recommended Posts

Witam.

Jak w temacie, aktualizowałem bios z pendrive w biosie z wersji 0801 do 1205, po aktualizacji wyskoczył komunikat, że aktualizacja zakończona pomyślnie.

Po ponownym uruchomieniu komputer włącza się na jakieś 4 sekundy i znów reset. I tak w kółko. :o

Przekładałem zworkę ale nic to nie daje. :(

Nie mogę wejść do biosu, ekran nie zdąży nawet zareagować i znów restart.

Płyta jest na gwarancji.

Proszę o pomoc

 

 

 

Wersja biosu 1202 anie 1205, przepraszam za pomyłkę.

 

Jest jakiś znak, po wyjęciu pamięci komp rusza i daje 1 długi i 2 krótkie sygnały.

Na stronie bioscentral:

http://www.bioscentral.com/beepcodes/amibeep.htm

Przy wyjętej karcie graficznej i włożonym ramie znów restart co 4 sek.

Oznacza to błąd karty graficznej?. Karta (Gigabyte HD7870 2GB OC) działała poprawnie do tej pory., a bez niej ciągły restart.

Jakieś sugestie?

Edytowane przez kazo.m
Link to post
Share on other sites

tego juz próbowałem, płyta DVD od producenta też nie pomogła, ani bios na pendrive, za krótki czas jest między jednym, a drugim restartem, aby komputer w ogóle zareagował na to.

Kombinacja klawiszy ctrl+home przy penie z biosem i alt+F2 też nie pomogła.

Wygląda na to, że bios jest całkiem uwalony i dopiero po wyjęciu ramu komputer chodzi i piszczy

1 długi i 2 krótkie sygnały(AMIbios - uszkodzona grafika), co dziwne nawet przy wyjętej karcie graficznej, co sugerowałoby uszkodzenie grafiki.

Czy serwis nieodpłatnie przeprogramuje mi kości na nowo?

Edytowane przez kazo.m
Link to post
Share on other sites

hmmm...ile masz kosci ramu?...włóż tylko jedną do nieużywanego slotu...albo popróbuj z kazdym slotem po kolei. 

Jeśli masz integre na płycie/w procesorze to wyjmij grafe dedykowaną i podłącz kabel od monitora pod płyte i sprawdz z tym ramem czy działa. Jak włożysz tylko jedną kość to wtedy wyjmij baterie na 5 min, dla pewnosci zresetuj CMOS zworką albo przyciskiem (sprawdz w instrukcji jak sie u Ciebie resetuje CMOS, czasem wymagane jest wlaczenie kompa a czasem nie). Odłącz jeszcze dysk twardy i napędy. Ogolnie w plycie zostaw tylko proca, 1 kość ram, reszte rzeczy poodlaczaj. 

Link to post
Share on other sites

Po wpisaniu nr seryjnego na stronie serwisu Asusa mam taki komunikat:

Państwa produktu nie można zgłosić przez naszą stronę. Uprzejmie prosimy o kontakt ze swoim sprzedawcą.

Więc piszę do Morele.

Edytowane przez kazo.m
Link to post
Share on other sites

watpie...skoro wczesniej działał bez zarzutu. Mozesz pozyczyc od kogoś i sprawidzic. Bootloopy zazwyczaj spowodowane są złą konfiguracją biosu lub po prostu złym biosem. Czesto bywa tez tak jak pod tym linkiem, że powyginane piny socketu mogą to powodować...ale przy procu/socket'cie chyba nie majstrowales...wiec ja obstawiam dalej, że winna jest płyta, a raczej nowy bios

Link to post
Share on other sites

W kompie wymieniłem wszystko oprócz zasilacza.

Moja konfiguracja:

Zasilacz OCZ XTream 600W

Mobo P8B75-V

CPU wcześniej i5 3350i, a teraz i53470

GPU Gigabyte HD7870 2GB OC

RAM OCZ PC3 12800 OCZ3P16004GK

Miałem kłopoty przy pierwszej konfiguracji-tej z i5 3350i

Komp się wieszał po 1 godzinie w Far Cry 3 i na grach na Facebooku-dziwna sprawa

Wymieniłem Procesor na i5 3470, ale problemy nie zniknęły.

Na stonie Asusa wyczytałem, że aktualizacja biosu w pełni obsługuje procesory i5 na tej Mobo.

Tak też zrobiłem.

Może to jednak zasilacz jest za stary do obecnych standardów.

Kupiłem go w 2009 roku, może to nie ta epoka.

Albo Bios, Albo zasilacz, tylko dlaczego Bios

Edytowane przez kazo.m
Link to post
Share on other sites

zasilacz jest OK...do tej pory go sprzedają. Skoro miales wczesniej problem...hmmm...sprawdz czy czasem nie masz powyginanych pinów na socket'cie...moze wczesniej chodził bo płyta nie puszczala sygnałów na niektore piny - te pokrzywione -  (skoro wczesniej w pełni nie obsługiwał i5)...a po aktualizacji coś na te piny probuje isc ale nie dochodzi do proca (cos w ten desen...).

 

Wyjmij procesor i pod lupą sprawdz jak wyglądają piny.

 

Ewentualnie pozycz od kogoś inny zasilacz i sprawdz czy na innym działa.

 

Mnie sie juz pomysły koncza :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem drugą płytę Msi z77A-G43 i komp nadal restartuje się po 4 sekundach.

Mam zamiar wymienic zasilacz, może jakaś linia napięć 5V, 3V, lub 12V padła.

Co byście polecili z nowszych modeli zasilaczy ? Najlepiej modularny.

Zestaw służy głównie do gier i nie będzie kręcony, budżet do 400zł.



Wreszcie problem rozwiązany.

Okazało się, że winne były pamięci RAM OCZ PC3 12800 OCZ3P16004GK (model z 2007 roku)
 

 które potrzebowały, aż 1,9 Volta napięcia, płyta dawała 1,5Volta.

Kupiłem kości Goodram 2x8GB 1333,  1,5V i komp wstał.

Piszę o tym na wypadek gdyby ktoś miał takie problemy jak ja.

Edytowane przez kazo.m
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...