Skocz do zawartości

płyta gigabyte ga-p35-ds3l i problem z oc


Recommended Posts

witam wszystkich serdecznie :D

mam bardzo dziwny problem z plyta glowna i postawnowilem pordzaic sie was w tej sprawie ;)

mianowicie mam problem z podkrecaniem procesora na tej plycie glownej gigabyte ga-p35-ds3l.wiem ze sa lepze plyty do oc ale z ta nie powinno byc az takich problemow :D

kupilem ostatnio nowiutki procesorek dual core e6500 (45nm,2m cache,2,93Ghz)ktory pracuje z chlodzeniem aerocol dominator i pasta arctic silwer 5.to grzech z takim chlodzeniem nie podkrecac prawda? :) no ale w tym momencie pokazuje sie problem procesor podkreca sie do...3,15-16(nie potrafie dokladnie okreslic)i po restarcie podczas wiekszego taktowania komp wlacza sie potem wylacza potem znowu wlacza potem znowu wylacza i tak sie siluje pare sekund (mozna powiedziec ze nie moze wstac)po czym jak sie wlaczy to ustawienia sa standardowe-resetuja sie...co ciekawsze szyna fsb nie osiaga jeszcze w tym momencie 300 (standartdowo ma 266)

ze wczesniuejszym procesorem e2200 nie mialem takiej przypadlosci ale tez nie moglem go podkrecic wyzej niz 2,8.

z tego co czytam na innych forach to ta plyta nie powinna byc taka zla do oc malo to wedlug niektorych powinna osiagac wyniki zedu 500fsb(dla mnie to marzenie)

byl bym wdzieczny za odpowiedz i za jakas porade czym moze byc to spowodowane...moze cos zle podkrecam moze cos zle robie..

z gory dzieki za odpowiedzi

Link to post
Share on other sites

no to odrazu raczej trzeba wykluczyc zasilacz bo jest nowy ocz modxstream 500w wiec w tym miejscu problemu nie widze...

pamieci sa kingston 3gb 2x1gb 2x512 667mhz nie jakies kombinowane sa identyczne(pracuja w dualu)

jezeli chodzi o plyte glowna to nie mam pojecia...a jest jakas mozliwosc sprawdzenia tego czy plyta jest dobra?

Link to post
Share on other sites

Noto zasilacz wykluczamy, płytę hmm... w końcu to P35 więc nie powinno być problemów co najmniej 400MHz osiągnąć. Ja bym stawiał na pamięci. 667MHz... Ja mam P35+E2180 + A-Daty 800MHz i kręcić próbowałem do 3.6GHz i już im brakowało troszkę, więc może to w tym problem? Nie masz od kogo pożyczyć szybszych np. 800MHz?

 

P.S Spróbuj wyciągnąć na chwilę 2x512MB i wtedy może wstanie.

Link to post
Share on other sites

no to wlasnie wczesniej mialem taka konfiguracje 2x1gb przy e2200 i tez nie moglem dac wiecej niz 2,8GHz...

no nie mam niestety od kogo pozyczyc pamiec ram :o

a moze ja zle robie podczaz podkrecania ze nie zmianiam ustawien mnoznika ram tam jest podajze ustawione na3,33(nie pamietam wiec nie jestem pewien)i ja tego nie ruszam tyle ze z dowoltowaniem do 2,0v pamiatki przy e2200 dobijaly do 820 albo jakos tak a teraz jest raptem 730...

w sumie mogl bym pomyslec o wymianie ramu ale ja mam win7 ultimate 32bit i zeby sobie pograc itp to potrzebuje wiecej niz 2gb wlasnie dlatego kupilem te 2x512...a juz 3 badz 4gb dobrych ramow to wydatek przekraczajacy narazie moje mozliwosci...

 

no ale zeczywisciue zauwazylem dopiero po tym jak przeczytalem ze przy 2x1gb bylo 820 a przy 2x1gb i 2x512mb jest 720...moze zeczywiscie to jest wina ramow...

Link to post
Share on other sites

Spróbuj zrobić tak, że wyciągniesz na razie te 2x512, zostawisz 2x1GB ustawisz im standardowe timingi (chyba, że już tak masz) dasz im tyle prądu ile producent zaznaczył (moje np. są 1.8V) i spróbuj wtedy przy podkręcaniu utrzymywać się przy standardowym taktowaniu pamięci.

 

@edit

Próbowałeś podnosić napięcie na procesorze?

Link to post
Share on other sites

nie podnosilem napiecia na cpu i nie mam zamiaru...ja nie chcem jakis wynikow maskarycznych zeby woltowac procesor jakiews stabilne 3,5 3,6 mi styknie...

znaczy sie tam gdzie mam woltage control czy cos takiego to przy ramach dac auto czy tam distablet tak???ramy maja nieruszone timingi

to jak bede podkrecal to mam zmienic te wartosci mnoznika pamieci ram?i tak to ustawic zeby przy finalnym taktowaniu procesora ramy mialy dokladnie 667 dobrze rozumiem?

Link to post
Share on other sites

no chyba juz sobie poradzilem zrobilem tak ja napisales okta 15 i jest git taktowanie procka 3,66 pamiatki maja akurat 667 wiec git komp normalnie sie uruchamia zaraz bede testowal :o

dzieki i pozdrawiam

 

mam jeszcze tylko drobne pytanie gdyby sie okazalo ze taka wartosc jest niestabilna i musial bym zejsc z taktowania to co z taktowaniem pamieci ram???

bo przykladowo wychodzi mi 667mhx(pamieci) przy procku 3,66 a jak bede myusial proc opuscic na np 3,4 i pamieci automatycznie zejda na powiedzmy 600mhz...moze byc tak???

Link to post
Share on other sites

Oczywiście może tak być, lecz wtedy warto podnieść trochę dzielnik, niech będą powiedzmy na tych 700 jak wstanie to będzie git :o

Lecz jeżeli będzie niestabilny na 3.66GHz to lepiej podnieś mu troszkę napięcie, nic mu się nie stanie jeżeli zrobisz to z głową. Powiedzmy o te 0.05V

 

@edit

A jeszcze 1, udało się go na tyle podkręcić z 3GB ramu czy wkońcu wyjąłeś te 1GB?

Link to post
Share on other sites

Miałem normalnie 3gb ramu :o

a co do podkrecania to nie mam juz innej obcji wyboru bo to jest jedyny mniejszy mnoznik standardowo mam na 2,5 a ustawilem na 2,0 a nie mam niczego pomiedzy...

z woltowaniem to moze i racja ale nie chcem przedobrzyc wole miec troche mniejsze takty niz odrazu voltow dozucac...

 

aha mam jeszcze jedno pytanie zeby ten e6500 nie chamowal gts-a 250 to do ilu nalezy go podkrecic?nie zalezy mi na super osiagach biega mi tylko o to zeby nie ograniczal pracy karty graficznej.

Link to post
Share on other sites

tak pentium dual core e6500 dokladne dane to 2m cache /45nm /2,93GHz

wlasnie sprawdzalem wczoraj i ustawienia 3,66 (panmieci maja wlasnie wtedy 667)i komputer nie moze wstac :/

niby sie komputer normalnie wlacza ekran powitalny gigabyte i potem jakas tabela powinna wyskoczyc i potem juz start systemu a przy takich ustawieniach(3,66)zamiast tej tabeli to na czarnym tle miga kursor i tyle i nic juz nie da rady zrobic nie mozna tez wejsc do biosu(musialem resetowac bios)

moze ktos mial taki przypadek?w sumie nie zalezy mi az na takich osiagach ale jak bede schodzil z taktow procka to jednoczesnie zwolnie ram do mniejszej predkosci niz byla (ok 600-610mhz)czy to wplynie jakos na wydajnosc?innymi slowy lepiej miec mocniej taktowany proc a slabiej ram czy na odwrot?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...