Skocz do zawartości

Komputer pod gry max 2700 zł


Recommended Posts

Witam,

 

 

Przymierzam się do zakupu komputera do kwoty 2700 zł. Posiadam monitor i peryferia. Chciałbym aby dobre chłodzenie procesora było zawarte w konfiguracji. Interesuje mnie dość cicha praca przy lekkim obciążeniu. Dyski SSD mnie nie interesują. W cenie musi niestety być obudowa i napęd DVD. Stawiamy na mocną kartę graficzną i w miarę możliwości ciszę :) Koledzy pomóżcie, bo jest wiele wątków do 3 tyś itp ale mi one nie pasują bo nie orientuję się co mógłbym tam pozmieniać aby wyszło taniej. 

 

 

 

 

 

 

pozdrawiam,

Bimb

Link to post
Share on other sites
Interesuje mnie dość cicha praca przy lekkim obciążeniu

 

Club3D Radeon HD7870 XT Tahiti LE 2GB DDR5 256bit

 

To się trochę gryzie :] 

 

Posiadam monitor i peryferia

 

Jaki monitor, jaka rozdzielczość ?

 

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

LG GH24NS95 SATA (black)

MSI B75A-G43 /intel B75, LGA1155/

SilentiumPC Brutus M23 Pure Black (bez zasilacza)

Intel Core i5-3350P /3.1GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

Crucial 4GB 1333MHz CL9

Xigmatek Gaia SD1283

Sapphire Radeon HD7870 XT Tahiti LE 2GB DDR5 256bit (975/6000)

SilentiumPC Deus G1-500W 80+ Bronze

 

2751 zł +  kody promocyjne w esc.pl do wpisania w komentarzu na montaż oraz kod do gry gratis (gra do wyboru): X98TY2AZ + Far Cry 3 bądź X98TY2AZ + Crysis 3

 

Zestaw razem z wydajnym i cichym coolerem podczas pracy, wg specyfikacji nie zmieści się on do M23, jednakże dzięki wytłoczeniom w boku obudowy mieści się on w niej bez problemu. Karta graficzna 7870 XT z bardziej kulturalnym chłodzeniem Sapphire, co prawda chłodzenie w dużym obciążeniu i tak będzie słyszalne gdyż 7870 XT osiąga wysokie temperatury 

 

 

W zestawie jest póki co tylko 4 GB DDR3, warto zakupić za jakiś dodatkową kość. 

Link to post
Share on other sites

Hmmm

 

A to ciekawostka? Akurat z GA-970A-UD3 zawsze działał jak trzeba, bo poskładałem kilka kompów na tych zasilaczach i mobo. wszystko było cacy.

A tu nagle 5 sztuk z rzędu "nie abala" z tą pytą? Coś mi się nie wydaje :/

Link to post
Share on other sites

Może u ciebie tak było . Na forum weterynaryjnym :)  już były takie 3 czy 4 przypadki że na różnych płytach  (najczęsciej chyba tych s775 ) że nie startowały a zasilacze były sprawne bo na innym kompie odpalały .Dobrze by było zrobić liste płyt które nie chuchu z deusem.



 

 

Akurat z GA-970A-UD3 zawsze działał jak trzeba

A ostatnio nie ma nowej rev -może ma coś wspólnego

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za zainteresowanie. Ogólnie na temat monitora niewiele wiem, gdyż ściślej mówiąc jest on dla mojego przyjaciela. Myślę, że namówię go na jeszcze jedną kostkę ramu. 

Co do chłodzenia procka i obudowy rozumiem, że nie mam czym się martwić ? 

Link to post
Share on other sites

Zmień zasilacz na ten podany przez Bakak'a wyżej. 

 

Trzeba będzie zgłębić temat z problemami Deusa, w zasadzie pierwsze słyszę.

 

W zasadzie masz jeszcze tutaj awaryjne chłodzenie na CPU, gdybyś jednak dostał info z sklepu że Gaia się nie zmieści do M23 (na 99,9% nie powinno być problemów) Zalman CNPS10X Optima

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...