Skocz do zawartości

Razer Deathadder 2013 czy Respawn 3500 dpi?


Recommended Posts

Wymagań to chyba żadnych nie masz, bo o niczym nie piszesz...

Co do tych myszek, nic lepszego od razer'a nie dostaniesz i deathadder to szczyt możliwości tej firmy.

3G oraz 3.5G praktycznie różnic nie mają. 2013 natomiast ma gumowy bok zamiast śliskiego plastiku ( coś jak w deathadder black edition).

Od strony technicznej to każda jest równie dobra, czyli bardzo dobra :P

Jednak można za połowę tej ceny dostać równie dobre myszki: g400, roccat savu, azurues.

Link to post
Share on other sites

A przeczytałeś całego posta powyżej?

 

Jesteś pewien, że chcesz dużą myszkę pod palmgrip (jaką jest deathadder)?

Jaką masz podkładkę? Ilu DPI używasz? Wyłączyłeś akceleracje (patrz sygnaturka)?

Link to post
Share on other sites

Ja polecam Roccat Savu nawet bez podkładki lata jak ta lala 800 Dpi na necie i 1600 w grach. Bardzo dobra myszko do finger gripa i claw gripa a jak do pal gripa to najlepiej g400, g500 i czytaj ze zrozumieniem bo ziomek ekspert wyżej dobrze napisał chociaż mi nie pomógł jak miałem rozkmine z mychami.

Link to post
Share on other sites

To wyżej masz już odpowiedź...

G400, roccat savu.

Masz wersję speed (która moim zdaniem jest lepsza :P), czy control?

Jeśli masz wersję speed i nie będziesz używał więcej niż te 1600DPI to można też kupić jakiegoś lasera, np. sharkoon drakonia, M6980X, g500.

Link to post
Share on other sites

Mam G400 i deathadder'a i przyciski w obydwu są bardzo wygodne (w DA nie musisz po prostu tak wysoko unosić kciuka, aby je wciskać) Obydwie bardzo dobrze mi leżą w dłoni.

W DA odrobinę przeszkadza mi ślizgi plastik po bokach (jak się spocą łapy to mysz się wyślizguje), a w g400 jak dla mojej dłoni prawy bok mógłby być lepiej wyprofilowany (czasem boli mnie palec serdeczny).

Jeśli chciałbyś zmieniać DPI w locie, to DA odpada z tego powodu, że ma przycisk do zmiany DPI pod myszką...

W g400 masz aż 3 przyciski do zmiany DPI przy scrollu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

witam

właśnie kupiłem razera deathaddera 2013 ... i mam  pytanie dot. działania scrolla. W moim modelu jest wyczuwalna  a raczej słyszanla różnica  pomiędzy przesuwaniem scrolla dół/ góra  tzn przy przesuwaniu w górę scroll wyraźnie "chrobocze".

Wszytko inne działa poprawnie tylko ten dźwięk :cry:

Nie wiem czy to powszechna przypadłość czy jest to powód do ewentualnej reklamacji ?

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Posiadam Deathadder'a BE i jestem zadowolony. Rodzaj wybranych materiałów - gumowane boki i matowa / szorstka (też jakby delikatnie gumowana?) górna część gryzonia + przyciski; na spory plus. Bardzo miło trzyma się myszkę w dłoni - nie brudzi się tak jak przy połyskliwej powierzchni zwykłego DA.
Porządnie wykonany oplot kabla - ciągle ociera mi sie o kant biurka przy ścianie i kompletnie nie wiadać żadnego tego efektu.
Po zakupie KONIECZNA aktualizacja firmware'u - 2 min roboty.

Prezycja - jest ok. Nawet bardzo. Działam na 3500DPI, choć obecnie na 1800DPI - szukam najodpowiednijeszych ustawień dla BF3.

Jedna uwaga: gryzoń nie nadaje się na szmaciane podkładki. Zwyczajnie sobie z nimi nie radzi. Mam szmaciaka o gęstym splocie, a i tak przesuwając gryzonia idealnie w dół po linii prostej, kursor schodkowo przechodzi w dół i lewą stronę. Zrezygnowałem więc z podkładki - działam na chwilę obecną biurku i jest cacy, choć ślizgacze trochę na tym cierpią. Przy DA trzeba zaopatrzyć się w pad'a / twardą podkładkę.

Co się tyczy jakości wykonania - brzegi paneli nie są idealnie wyrównane. Widać minimalne nadlewki produkcji, jednak nie czuć ich podczas użytkowania. Wspominam o tym wyłącznie w celu infromacyjnym. Jeśli ktoś szuka porządnei wykonanej myszy - naprawdę porządnie wykonanej, to polecam SteelSeries.

Tak jak jednak wspomniałem - gryzoń spisuje się bardzo dobrze. Te gumowania, super sprawa. Być może w tej cenie można dorwać coś innego, jednak przyznaję, że DA - póki co, odpukać; jeszcze mnie nie zawiódł.

Link to post
Share on other sites

witam

właśnie kupiłem razera deathaddera 2013 ... i mam  pytanie dot. działania scrolla. W moim modelu jest wyczuwalna  a raczej słyszanla różnica  pomiędzy przesuwaniem scrolla dół/ góra  tzn przy przesuwaniu w górę scroll wyraźnie "chrobocze".

Wszytko inne działa poprawnie tylko ten dźwięk :cry:

Nie wiem czy to powszechna przypadłość czy jest to powód do ewentualnej reklamacji ?

 

pozdrawiam

Panowie

A jak jest u was ze scrolem???

Kręcąc kółkiem góra / dół macie ten sam dźwięk czy tak jak u mnie

- Lekkie chrobotanie przy kręceniu w górę?????

Będę wdzięczny za odpowiedź bo niewiem czy mam reklamować czy nie?

Pozdrowienia

Link to post
Share on other sites

Też chrobotnie raz na jakiś czas - scroll ma nieco luzu (można go przesunąć o milimetr w lewo/prawo) i stąd ten dźwięk. Scroll przesuwa się i chrobocze. Nie jest to jakieś uciążliwe - w moim przypadku, po prostu dźwięk przewijania scrolla staje się nieco bardziej słyszalny.
Jeśli jednak scroll chrobocze Ci nieustannie, zawsze możesz reklamować.

Link to post
Share on other sites

No właśnie tylko jak krecę do góry w szczególności jak pokręcę szyko.

W dół jest absolutnie ok.

Ale widzę, że " ten typ tak ma":-)

 

Wiem, że można reklamować ale jaki sebe jedli jest duże prawdopodbieństwo, że przyjdzie taka sama

 

 

@ ChiCkenQ

 

Ja mam dwie podkładki razera.

1. Razer Goliathus Omega- chyba szmaciana- jestem w trakcie testów bo mam mają 2 dni.

2. Nie znam nazwy Razer...... plastik , cienki jak kartka papieru.

Nr2 całkiem spoko. Dobrze się gra. Dobrze trzyma choć na początku miałem wrażenie , że jest za śliska. Wady: podatna na zaginięcia i paprochy

Link to post
Share on other sites

 

 

2. Nie znam nazwy Razer...... plastik , cienki jak kartka papieru.

Sphex na 200%.

 

 

Co do chrobotania, wydaje mi się, że moja też chrobocze, nagrałem nawet telefonem ten dźwięk, ale zostawiłem kabel USB i nie mam jak wrzucić. Natomiast zalman zm-mic1 wcale tych dźwięków uchwycić nie chciał %-)  

Link to post
Share on other sites

@up

jaką byś polecił podkładkę pod DBE do 100pln?

 

SteelSeries Experience I-2, Zalman AMP1000 lub Tracer L06.

Pierwsza trzepie po kieszeni. Zalman - aluminiowa, chyba najbardziej godna uwagi z racji możliwości do ceny. Tracer L06 będzie ok, ale jakościowo odstaje od reszty.

Edytowane przez Ave20
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

DA śmiga także na szmacianym goliathus'ie speed.

Najwięcej kłopotów sprawiał Qck z tą myszą.

Tracer X02 też się nada.

Bardzo śliska, plastikowa podkładka. Należy pamiętać tylko o tym, żeby jej nie wyginać - na stałe się odkształci.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Co do chrobotania, wydaje mi się, że moja też chrobocze
 

 

Cacek93  dzięki za info.  Czy tak jak wcześniej mówiłem "ten typ tak ma"  ;)



 

 

Sphex na 200%
 

 

potwierdzam sphex  :D



 

 

Wyłączyłeś akceleracje (patrz sygnaturka)?
 

 

Mam jeszcze jedno pytanie . W razer synapse też jest akceleracja? Do czego ona służy i jak ewentualnie ją  ustawić.

 

i drugie podobne pytanie  dotyczy kalibracji podkładki. wybrałem swoją podkładkę a potem trzeba wybrać "liftoff range "- od 1 do 10?????

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...