Skocz do zawartości

Zestaw do gier dla syna do 3800


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Tutenkhamon,

Recommended Posts

pewnie ze starczy , a no i jak pan zauwazyl fajnie takie cudo posiadac. Co do gpu zestaw 2x 660 do kwoty 1500 miazdzy wszystko. Nalezy pamietac ze nie kazda moze obslugiwac technologie sli , oraz czasem trzeba czekac na aktualizacje sterownikow. Jezeli to komputer tylko dla dziecka zastanowilbym sie nad gtx 670. Chyba ze pan poczyta o sli i w razie problemu zadziala. Nalezy pamietac ze dolozenie drugiej karty nie daje wzrostu mocy o 100 procent.

Link to post
Share on other sites

 

 

Nalezy pamietac ze dolozenie drugiej karty nie daje wzrostu mocy o 100 procent.

 

no akurat z tym bywa różnie. W temacie o SLI z 660 jest test gdzie karty skalują się w 100%.

 

 

Nie z du*y tylko z ust mojego dziecka. Trochę szacunku. Nie prosiłem o radę w wychowaniu tylko w złozeniu komputera.

 

Nie przejawiłem braku szacunku i w ogóle. Po prostu argument "koledzy mają i ja też chcę" nie powinien być tutaj priorytetowy. Skoro ma to być komputer przeznaczony dla młodego człowieka głównie do gier to ja nie widzę sensu kupna dysku SSD. Wolałbym skupić się na lepszym układzie graficznym (np wspomniane kilkakrotnie SLI z GTX660), lepszym chłodzeniu proca, może lepszej budzie lub lepszym monitorze.

 

A w 64GB SSD już w ogóle nie warto się bawić bo zainstalujesz system z kompletem sterowników, może ze 2 większe gry i zasoby dysku wyczerpane.

 

Ale oczywiście to Twoja forsa i zrobisz jak uważasz. Ja tylko mówię, że Twoje dziecko dobrodziejstwa dysków SSD na 99% nie wykorzysta.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jak wyżej - jeżeli to sprzęt do gier to polecam :

- zakupić odpowiednio szybki procesor - w tym przypadku i5 3570K jest dokładnie tym czego szukasz (szczególnie że jest odblokowany co umożliwia bezproblemowe podkręcenie i wyciągnięcie +/-40% mocy więcej)

- zakupić odpowiednio szybkie GPU - w tym miejscu radzę wydać jak najwięcej, bo ten podzespół gra pierwsze skrzypce w maszynce do gier - GPU dyktuje to jak będą chodzić gry i od niego najwięcej zależy

- dysk SSD przyśpieszy uruchomienie komputera z około 1-2minut do kilkudziesięciu sekund, do tego pomaga przy wszelkich "loading" itp. czyli gry szybciej startują i szybciej dogrywają dane np.wczytanie nowego poziomu, ale po za tym kompletnie nie wpływają na samą grę, nie dają dodatkowych klatek aby obraz był płynniejszy, nie polepszą detali w grze - ogólnie nie jest to element niezbędny i naprwdę skupił bym się na wyborze odpowiedniego GPU - jeżeli zostanie coś reszty to wtedy SSD, ale nigdy w życiu nie polecam zakupu SSD kosztem słabszej grafiki - jak maszyna do gier to ma to być konkretny sprzęt czyli dobry CPU i możliwie najlepsza karta graficzna  ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

pewnie ze starczy , a no i jak pan zauwazyl fajnie takie cudo posiadac. Co do gpu zestaw 2x 660 do kwoty 1500 miazdzy wszystko. Nalezy pamietac ze nie kazda moze obslugiwac technologie sli , oraz czasem trzeba czekac na aktualizacje sterownikow. Jezeli to komputer tylko dla dziecka zastanowilbym sie nad gtx 670. Chyba ze pan poczyta o sli i w razie problemu zadziala. Nalezy pamietac ze dolozenie drugiej karty nie daje wzrostu mocy o 100 procent.

a jesli gtx 670 to jedna karta starczy? Może głupie pytanie ale nigdy nie łączyłem kart to nie mam pojęcia.

Link to post
Share on other sites

Jeśli nigdy pan nie łączył kart i nie chce się pan bawić w ciągłą aktualizację sterowników, pobieranie profili do gier itp. To lepiej wziąć jedną kartę graficzną. Najlepiej poczekać na 770 i wziąć, jeśli cena będzie ok.

Link to post
Share on other sites

Jeśli nigdy pan nie łączył kart i nie chce się pan bawić w ciągłą aktualizację sterowników, pobieranie profili do gier itp. To lepiej wziąć jedną kartę graficzną. Najlepiej poczekać na 770 i wziąć, jeśli cena będzie ok.

Nie mogę czekać. Syn dostał wyróżnienie od prezydenta miasta i obiecałem mu nagrodę. Nie mogę mu powiedzieć że ma poczekać. Jaką kartę na teraz można kupić żeby była ok. Bez łączenia i żadnych skomplikowanych rzeczy

Link to post
Share on other sites

SLI z 660 będzie najwydajniejszym układem graficznym w tej cenie. Jest to bardzo przystępne SLI, które nie odziedziczyło wielu minusów SLI starszych układów, które miały problemy z mikroprzycięciami itp.

Montaż jednej a dwóch gpu różni się tym, że wkładamy 2 karty do budy i ją spinamy mostkiem SLI.

Jednak nie wiem czy SLI z GTX660 byłoby dobrym rozwiązaniem do obudowy M40.

Link to post
Share on other sites

Chyba ze to był sarkazm najszybsza karta 1rdzeniowa narazie (bezsensowne wyrzucanie jeszcze raz tyle w błoto, ale lans jest tak samo jak Apple tez lans :) )   ale w testach co widziałem to aż dużo od gtx 780 nie odbiega ( jak już koniecznie chcesz to po 2,500 są nowe ale czy aż tak mocna karta jest panu potrzebna za taką kasę ). Tez uważam ,że bez bawienia się lepsza będzie 670 od np. gigabyte albo 7970 (chyba ze nie chcesz amd). A z bawienia się sli 660
 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...