Skocz do zawartości

Laptop do gier (tak..) za ~3000zł


Recommended Posts

Witajcie, piszę ten temat, bowiem podobny idzie w innym kierunku niż pragnę ja.

Znajomy chcę lapka do Call of Druty. Kwota +/- 3000zł. 

Nie wiemy o jakiej części mowa, ale zakładajmy, że najnowsza. Wiadomo, inne gry także wchodzą w grę.

Bateria i jakość wykonania? Hmm ;) Wybierzcie coś dobrego w tym przedziale cenowym, zaproponujcie coś.

Link to post
Share on other sites

Czy tak trudno doczytać zasady działu i podać pełne info, tj czy potrzebujemy system?

http://www.x-kom.pl/p/116473-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-y580-i5-3210m-8gb-1000-dvd-rw.html?ref=100421822&sm12=MjE=&ts=1369476308&token=18b7649dff1383269631495c104d67fd

 

za 3100 teę n sam model będzie z i7.
Szkoda, ze sie spóżniłeś bo wczoraj od 22 w x-komie była promocja w tzw gorącym strzale na y580- z i7 za 2900zł ;(

 

http://www.x-kom.pl/p/149814-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-y580-i7-3630qm-8gb-1000-dvd-rw-gtx660m.html?ref=100421822&sm12=MjE=&ts=1369476308&token=18b7649dff1383269631495c104d67fd

 

W wersji z i7 w tym modelu pomimo dobrych temp gpu i cpu, dysk sie nadmiernie nagrzewa i jedyny sposó by to wyeliminować to wsadzic go do kieszeni * (80zł na allegro) i wpakowac zamaist cdromu.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

All in one ;)

Ten co podałeś i7 jest ciekawy, nie ma systemu (dlatego taki tani) Co do tego HDD. Nie wystarczy podkładka chłodząca?

Jakość wykonania też nie zachwyca..

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Cośt am pewnie da ale nie aż tyle co przełożenie. Ten lapek ma taką konstrukcję, że heatpipy od procka i gpu przechodzą koło dyysku i stąd te temp na nim. Nie mówię, że będą na pewno problemy z dyskiem tylko wpominam o tym mankamencie.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Jak ten laptop ma być do gier typu CoD/Crysis 2&3 etc. to zastanów się nad tandemem APU + 7970M.

 

http://s4.ifotos.pl/img/xpng_nrwaqar.png

 

7970M da ci więcej fpsów (dużo więcej) niż takim i7 z GTX'em 660M... Nie wykorzystasz i7 a 660M będzie cie ograniczać.

Jeżeli nie to szukał bym używanego z GTX"em 670M lub dozbierał więcej $. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co do gx60 zamiast podawać wycinkowe rezultaty należało by pokazać pełny obraz tego laptopa, który już taki różowy nie jest.

y580 jest dobre do grania w rozdzielczości HD i taką teżma matrycę w tym wypadku

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-MSI-GX60.86108.0.html

Poza tym wykracza 400zł poza budżet. :>

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

 

 

Co do gx60 zamiast podawać wycinkowe rezultaty należało by pokazać pełny obraz tego laptopa, który już taki różowy nie jest.

 

Co masz na myśli?

Jakoś w tej kwocie jest moim zdaniem bezkonkurencyjny... a opieram się na opiniach użytkowników (po przejrzeniu sporej większości komentarzy chociażby na nhl.pl...)

Wielu użytkowników zwraca uwagę, iż testy przeprowadzane były na starych sterownikach itp. itd.

Link to post
Share on other sites

Do Coda, Crysisa... wszystkich gier oprócz MMO (Guild Wars 2/WoW zarżną tego A10 na miejscu i wyplują). W BF3 na Multi na Ultra będą spadki fpsów, na High już nie powinno być tak wysokich spadków. A10 =/= i7 nie ma co się oszukiwać. Ale najmocniejsza kartą dysponuje bez wątpienia.

 

Wszystko zależy w jakie tytuły gramy. Wiele ma różne wymagania.

Med-Endowy procesor + High End-GPU

lub

High-End procesor + Med-End GPU

 

W trach typu Crysis, CoD, BF3 (Single, nie wiem jak w multi ale pewnie daje to odczuć prockowi) jest bez wątpienia dużo lepszy (dużo mało powiedziane). Ale jeżeli chcemy grać w gry typu MMO to już może być trochę... tragicznie (myślę głównie o Guild Wars 2).

 

W GX60 jest też możliwość wymiany CPU na nowszy (jest to juz potwierdzone).

 

Co do mankamentów to zdecydowanie ma ich mniej niż Y580... wystarczy poczytać cały temat na NHL.pl... za łeb się złapałem jak czytałem. Tam wszystko się potrafi zepsuć na następny dzień (niestety, ale nie kłamie i nie jestem hejterem). Y580 jedzie głównie na reklamie i masowym kupowaniu ze względy na cenę, dla tego jest taki popularny, a nie z powodu że jest jakiś wypasiony.

Edytowane przez Kapucynek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wklejałeś już filmiki z wysokich ustawień zarówno w bf3 jak i c3 i z tego co pamiętam było tam po 14-25 fps. Wg ciebei oznacza to, że ten lapek uciągnie te gry na ultra?

 

JEdnak to kto inny wklejał te filmiki

http://forum.benchmark.pl/topic/85922-laptop-do-gier-do-3300z%C5%82/

 

http://forum.benchmark.pl/topic/84393-laptop-do-3500z%C5%82-oraz-podstawka-ch%C5%82odz%C4%85ca-150-200z%C5%82/

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Nie wklejałem jeszcze nigdy żadnego filmika a tym bardziej z tym laptopem... Chyba mnie z kimś mylisz koleś :rotfl:

 

Stary nie masz pojęcia o wydajności A10, mylisz go chyba z Pentiumem... Idź poczytaj recenzje które wkleiłem wyżej i potem pisz. W życiu nie widziałem większego trolla...

Zapraszam do przeczytania tego tematu (całego) http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=56266

Po przeczytaniu około 10 stron nie będziesz chciał nawet go widzieć na oczy. 

Edytowane przez jacekgothic
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Med-Endowy procesor + High End-GPU

lub

High-End procesor + Med-End GPU

 

Dokładnie. Teraz rozkmina. Cep przyda się mocny, gpu chyba wymienię, co?

Słaby cep to lipa, bo w normalnych zastosowaniach będzie słaby. Ograniczać będzie grafikę, tak mocno, że to nie ma sensu.

Więc...

Link to post
Share on other sites

A10 w GX'ie wymienisz na nowszego. 

Z tym że GPU w Y580 już tak słodko wyglądać nie będzie... bo nie wiem czy tam się w ogóle da je wymienić. Jeżeli tak to nie wiem na jaką. Trzeba by się dowiedzieć. Ale raczej nie, bo gdyby sie tak dalo to kazdy by kupowal go i kupowal w BM'ie Radeona 7970 za ~~1700zl i wsadzal go do srodka.

 

A10 nie ogranicza 7970M, było to udowodnione. W crysisie 2 spokojnie pograsz na ULTRA (+HRS+DX11). Gorzej w grach MMO (w które nie grasz bo pisałeś CODy etc. fpsy/fpp).

Edytowane przez Kapucynek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No w C3 nie co? ;p Nic nie zrozumiałem :D Napisz o co ci chodzi.

Według testów Notebookchecka:

 

1) Medal of Honor: Warfighter

 

GeForce GTX 660M / Core i7-3610Q - 20.8fps

Radeon HD 7970M / A10-4600M - 46.4fps

 

 

2) World of Tanks v8

 

GeForce GTX 660M / Core i7-3610Q - 19.5fps

Radeon HD 7970M / A10-4600M - 28.7fps

 

 

3) Guild Wars 2

 

GeForce GTX 660M / Core i7-3610Q - 16.1fps

Radeon HD 7970M / A10-4600M - 16.6fps

 

 

4) Darksiders II

 

GeForce GTX 660M / Core i7-3610Q - 49.6fps

Radeon HD 7970M / A10-4600M - 108.7fps

 

Wyniki przy rozdzielczości 1920x1080

Edytowane przez Kapucynek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do około 4700 nie znajdziesz lepszego.

Następny jest dopiero MSI GT60/70 z i7 oraz 670XM (który nadal jest słabszy od 7970M ale procesor duzo lepszy i duzo lepsza grafika wzgledem GTX 660M).

 

Chyba że poczekasz chwile bo ma wyjść MSI GX70 (17'3) z Radeonem 8970M oraz nowszym A10 (wydajność ponoć 15-30% lepsza względem zadań, ok. 10-19% względem gier). No i na samej integrze w samochodzie/pociągu możesz grać elegancko w gry jak ci szkoda baterii na odpalenie dedyka.

Edytowane przez Kapucynek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A wiadomo kiedy będzie premiera ów urządzenia?

 

Dobra. Nie ma czasu na czekanie. Postanowione. Wybór pada na gx60. Dziękuję, dobranoc. Temat do zamknięcia.

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...