Skocz do zawartości

Zestaw dla gracza [5000zł]


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : gry, stream, monataż HD, Rendering, obróbka video, muzyka, przeglądanie internetów

  • Maksymalna kwota : 5000zł, mogę dołożyć 500zł 

Których części potrzebuję : skrzynka, bez myszki, słuchawek, klawiatury, monitora

Czy będę podkręcać sprzęt?  jak będzie taka potrzeba to tak

Rozdzielczość mojego monitora : 2048x1152

Specjalne wymagania : cichy, karta wifi, dysk SSD

Części z poprzedniego komputera : nie

Własna propozycja zestawu :

Inne : siedzę, dość długo przy komputerze, czasem nawet 10h+.

Tak jak napisałem wyżej, komputer bardziej pod stream, ale często gram w najnowsze produkcie gry, wiec miło by było pograć w nie na max/ultra, ale nie jest to konieczne, bardziej zależy mi na wygodzie streamownia, niż grafice w grach. 

Edytowane przez Rafi66
Link to post
Share on other sites

Intel Core i7-3770K /3.5GHz, 8MB, LGA 1155, BOX/

MSI Z77A-G45 /intel Z77, LGA 1155/

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 x2

bequiet! PurePower L8 630W

LG GH24NS95 SATA (black)

Crucial 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9 Ballistix

Asus GeForce GTX 660 DCII 2GB DDR5 192bit (1033/6008) x2 w SLI

Thermalright HR-02 Macho Black-White

Samsung SSD840 Pro 128GB (530MB/390MB/s)

Corsair Carbide Series 500R (black)

TP-Link TL-WN781ND /N150, PCIe/

 

5515 zł + kody promocyjne w esc.pl do wpisania w komentarzu na montaż oraz kod do gry gratis (gra do wyboru): X98TY2AZ + Far Cry 3 bądź X98TY2AZ + Crysis 3

 

Piekielnie mocny zestaw do Twoich zastosowań. Do gier SLI GTX660 nie ma sobie równych w tym przedziale cenowym. Tutaj możesz poczytać na ten temat, co najważniejsze masz tutaj

 

http://alienbabeltech.com/main/wp-content/uploads/2012/12/680v660sli-MainChart1.jpg

 

Teraz co do pracy, i7 z 8 wątkami o wiele lepiej spisze się podczas renderingu FullHD niż i5. Dodatkowo 3770k ma możliwość łatwego podkręcenia pod 4.5 - 4.7 GHz co przyczyni się również do opłacalnego wzrostu wydajności, odpowiedni wydajny i cichy cooler jak i również odpowiednia płyta do takiego zabiegu znajdują się w zestawie. 

 

Dodatkowo pod rendering 2 x HDD, odczyt pliku obrabianego z jednego dysku, zapis gotowego rendera na drugim. Jednoczesny odczyt i zapis na jednym tym samym dysku staje się wąskim gardłem dla CPU. Samsung 840 Pro nie ma sobie równych, na system oraz cały soft + ewentualnie najczęściej używane gierki

 

Karta sieciowa na PCIe x1 pod MSI Z77 G45

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Fajniutki zestaw :) Bardzo opłacalny i nie zawodny , ale polecam poszukać asusy z taktowaniem 1085 mhz bo są takie. Tu link do strony producenta : http://pl.asus.com/Graphics_Cards/NVIDIA_Series/GTX660DC2O2GD5/

 

Ten model będzie raczej najwydajniejszy jeżeli chodzi o GTX 660ti

 

//nie cytuj takich długich postów - można zrobić krótszy odnośnik

 

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites
Ten model będzie raczej najwydajniejszy jeżeli chodzi o GTX 660ti

 

Składany zestaw jest z GTX660 bez TI

 

polecam poszukać asusy z taktowaniem 1085 mhz bo są takie

 

Są nawet z 1137 MHz w booscie   - jednak czy warto dopłacać cokolwiek do kart fabrycznie podkręconych ? Praktycznie każdy GTX660 kręci się powyżej  na + 1100 MHz

Link to post
Share on other sites

Warto, warto łatwo napisać, zestaw z SLI GTX660Ti będzie kosztować będzie grubo ponad 6k, gdzie Autor ma wyjściowe 5k. Do tego skalowanie GTX660Ti jest słabsze od skalowania GTX660, na koniec, czy jest sens kupowania czegoś wydajniejszego od SLI GTX660, dopłacając przy tym 800 zł ? 

 

 

 

Wydaje mi się jednak , że warto dopłacać

 

Jeżeli mówisz natomiast o GTX660 bez Ti (bo już sam nie wiem o czy w końcu mówisz), to powiedz mi jaki jest sens dopłacania 100 zł do karty fabrycznie podkręconej, skoro można kupić o 100 zł tańszy model i samemu sobie ją podkręcić. W przypadku SLI jest to wywalenie 200 zł w błoto. 

Link to post
Share on other sites

Mówie teraz o wersji bez ti  chciałem autorowi polecić wersje z taktowaniem 1137 mhz i tą wersje z ti. Z tego co wiem wersje z ti też bardzo dobrze się scalają , ale jak mówisz trzeba było by dopłacić za wersje z ti , a nie oszukujmy się będzie to wydajniejsze i do tego niektórzy nie chcą się bawić w oc , dlatego chciałem zaproponować wersje fabryczną.



Bawienie się z napięciem i stabilnością . I wątpie , żeby autor osiągnął 1137mhz bez zmiany napięcia. Niektórzy po prostu nie lubią bawić się w oc.



I testować monotonnie stabilność co pare mhz.

 

NONSENS

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

@up co ty mówisz? Przecież Tobie jasno mówią że nie warto dopłacać ,a Ty swoje....

To jest moje prywatne zdanie. Zawsze warto dopłacić. Jak już mówimy o tak kosztownym sprzęcie. Każdy może uważać inaczej ja sądzę, że warto , ale to moje zdanie. I nie chcę się kłócić , więc skończmy to.

 

Niektórzy po prostu nie chcą się bawić w oc to nie procesor. Solidne podkręcenie karty graficznej , chociaż do tej wartości będzie wymagał żmudnego testowania. Czasami nawet po testach może być stabilna karta , a po tygodniu użytkowania , mogą występować ściny i inne rzeczy i trzeba zmniejszyć , wtedy taktowanie karty.

 

ZNÓW NONSENS

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Mówię teraz o kartach graficznych pokroju gtx 660- gtx 660ti , a nie o super high endowych , kartach graficznych za 4 tysiące , myślimy trochę.



I właściwe nie jest opłacalne kupowanie takich drogich kart do gier. Patrzy się na karty , które są równolegle z ceną i jakością .

Link to post
Share on other sites

To po co podajesz GTX660 Ti, który kosztuję około 1200 zł kiedy za około1500 zł  można dostać GTX660 w SLI i samemu podkręcić grafikę.

Wprowadzasz nie potrzebnie w błąd :/ ,Podajesz link do Asusa GTX 660OC,a potem mówisz o GTX660 Ti.

 

 

ale jak mówisz trzeba było by dopłacić za wersje z ti , a nie oszukujmy się będzie to wydajniejsze i do tego niektórzy nie chcą się bawić w oc , dlatego chciałem zaproponować wersje fabryczną.

 

Dowód!

Link to post
Share on other sites

To po co podajesz GTX660 Ti, który kosztuję około 1200 zł kiedy za około1500 zł  można dostać GTX660 w SLI i samemu podkręcić grafikę.

Wprowadzasz nie potrzebnie w błąd :/ ,Podajesz link do Asusa GTX 660OC,a potem mówisz o GTX660 Ti.

 

 

 

 

Dowód!

Przecież oczywiste jest , że gdy taktowanie danej karty i danego modelu jest wyższe , wtedy karta jest wydajniejsza. Zyskamy zawsze kilka klatek i powiedziałem , że można kupić gtx 660ti - karte można na allegro zgarnąć już za 850 zł.

http://allegro.pl/geforce-gtx-660ti-2048-mb-gigabyte-okazja-i3270240235.html , ale chciałem napisać również o gtx 660 z wersja 1137 mhz ale wyprzedził mnie kajitsu.

 

i potem dokupić drugą i połączyć ją w sli co na pewno będzię wydajniejsze , ale to zależy już od autora tematu.

 

lub poszukać okazji cenowej w internecie i mieć wydajniejszy sprzęt za podobną cenę.

 

Sam autor wspomniał , że może dołożyć 500zł.

Link to post
Share on other sites

 

 

że można kupić gtx 660ti - karte można na allegro zgarnąć już za 850 zł

 

Ale po co autorowi używana karta?Żeby mieć potem   :cenzura:  problem? Czy gra warta świeczki?Po co kombinować?Nie lepiej od razu zakupić 2 szt GTX660 jak zaproponował kajitsu?

 

Nie ośmieszaj się! :menda: 

Link to post
Share on other sites

Chyba slabo Panowie czytali to co autor napisał na wstepie, że posiada monitor z rozdzielczoscia 2xxx-1xxx, co oznacza ze SLI z 2x660 moze/będzie się dławić, ze względu na wąską szyne danych. Lepszy bedzie, pojedynczy 7970, zapewni lepszy komfort zabawy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...