Skocz do zawartości

Zestaw dla fotografa za ok 3000zł


Recommended Posts

Hej, 

składam zestaw głównie do obróbki fotografii Lightroom, Photoshop i spore pliki w dużych ilościach.

Zależy mi na tym żeby zestaw był szybki, bezproblemowy/bezawaryjny/ i cichy.

 

Mam taka wstępną konfigurację:

1. Procesor Intel Xeon E3-1245v2 /3.4GHz, 8MB, LGA1155, BOX/ 36 837.40 zł 1030 zł 2. Chłodzenie SilentiumPC Fortis HE1225 24 105.69 zł 130 zł 3. Płyta główna MSI Z77A-G43 /intel Z77, LGA 1155/ 36 275.61 zł 339 zł 4. Pamięć RAM Corsair 16GB (2x8GB) 1600MHz CL10 Vengeance wieczysta 381.30 zł 469 zł     - - - - 6. Dysk twardy Plextor M5S 256GB SATA3 (520/390MB/s) 36 600.81 zł 739 zł 7. Drugi dysk twardy - - - - 8. Karta graficzna - - - -                 - -   - 11. Nagrywarka DVD / BluRay Pioneer DVR-S20LBK LabelFlash (black) 24 72.36 zł 89 zł 12. Obudowa SilentiumPC Brutus M23 Pure Black (bez zasilacza) 24 121.14 zł 149 zł 13. Zasilacz bequiet! StraightPower E9 450W 36 243.09 zł 299 zł            

 

 Wszystko będzie chodziło na WIn7 home który mam , mam tez 2x 1TB Samsung F1 teraz w RAID ale jezeli bedzie SSD to chyba nie bedzie tzreba raida i zewnętrzne 2 dyski USB 3.0

2 monitory jeden na D-sub drugi na DVI.

 

Karty graficznej nie potrzebuje mam stara 9600 GT i mi starcza a generalnie i tak ze wzgledu na hałas wolał bym wykorzystywać ta w procku.

 

HT powinien sie przydać bo czesto mam odpalonego firefoxa z 20 zakładkami, parę excela, i pare innych zeczy oprocz lightroma.

 

Czy ramu lepiej wziać 4x4GB? co polecacie te corsaire strasnzie drogie, cyz warto dopłacic 200zł do SSD samsung 840 pro to te sporo kasy a roznica chyab nie bedzie tak duza do plextora?

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Zamiast Xeona E3-1245v2 możesz wziąć tańszego Xeona E3-1230v2 (różnica to tylko 100 MHz w taktowaniu): http://techplanet.pl/produkty/procesory/intel-xeon-e3-1230v2-lga1155-box,38033.html

 

Chłodzenie możesz wziąć tańsze np. Silentium PC Fera Pro (wskazane ogólnie chłodzenie, jeśli preferujesz ciszę, bo boksowy wentylator potrafi być dość głośny)

 

Plyta pod Xeona wystarczy na chipsecie B75 np. MSI B75A-G43 (akurat ten konkretny model bym polecał, recenzja: http://pclab.pl/art47690-24.html)

 

RAM możesz brać spokojnie jakiś tańszy 1333 MHz, szczerze to nawet bez radiatorów. Ale w tej kwestii lepiej poczekaj na jakiegoś eksperta). I zdecydowanie 2x8 GB (zostają Ci 2 sloty wolne na rozbudowę do 32 GB)

 

Zasilacz do takiego zestawu 450W będzie wystarczający. Można bez obaw zmienić tego Be Quiet na np XFX 450W lub Silentium PC Deus 500W

 

Obudowę możesz zmienić na trochę większego Gladiusa z 3 wentylatorami w standardzie i lepszymi możliwościami aranżacji okablowania.

 

Tym samym bez strat w wydajności będziesz mógł sobie pozwolić w tym budżecie na dobry SSD 256 GB np. Samsung 840 PRO lub Plextor M5Pro :)

 

 

lub dokupić nowszą grafikę np GTX 650 (do obróbki grafiki nie potrzeba mocniejszej) ale wtedy dysk SSD juz 128 GB np. Plextor M5Pro / Samsung 840 Pro

Edytowane przez BlueMike
Link to post
Share on other sites

BlueMike - dałes mi do myślenia.

No właśnie, 1245v2 jest droższy o 130zł ale ma układ graficzny ktory bedzie bezglosny i powienien dac rade sporadycznie w grach typu GTA4. Jezeli nie HD4000 to i tak brał bym jakas karte z pasywnym chlodzeniem za 100zł czyli Radeona 5450 - + byłby taki ze by mial lepsze złącza, ale i tak teraz jeden monitor mam na DVI a drigi na Dsub wiec złącza z płyty dały by radę, chociaz przyszościowo fajnie było by mieć display port.

Samsunga 840Pro bym chciał ale ta cena. Na 128 się nie zmieszcze a lubie tzrymac bierzace projekty na pulpicie, i nie musiec suzkac ich niewiadomo gdzie. A czasem zajmuja po 80GB.

 

jak myslisz ten zasilacz jeżeli chodzi o głośnosc będzie podobny do bquiet?

zastanawiam sie jeszcze nad wyciszona obudową z grubej blachy ale to koszt koło 400zł

ale jak bym zaoszczędził na płycie, ram, coolerze  i zasilaczu moze bys tarczylo na cicha obudowe i 840Pro.

 

Myslicie ze poczuje ronice miedzy 840Pro ale Plextorem M5S i warto to 200zł dopłacić?

 

Niby nie chciałem podkręcać ale trochę korci, podobno do 4GH spokojnie można nawet bez odblokowanego mnożnika, i wtedy już Z77 by sie przydała, ta msi na B75 ma tylko jedno Sata3, niby teraz nie potrzebuje wiecej ale jak bym wymieniał talezowce to by sie przydało. 

No powiem że mam teraz problem po twoich radach. Dziki ogromne za zwrocenie uwagi na tansze zmienniki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...