Skocz do zawartości

Komputer do grafiki z monitorem(ips, s-ips) do 3 tysięcy


Recommended Posts

Witam,

 

Za lekką dopłatą złożyłem coś takiego: http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=72952&s=67056&s=72910&s=70215&s=76804&s=61601&s=65258&s=72245

 

Jest monitor 22 cale z matrycą IPS. Jest także 16 GB RAM - programy graficzne bardzo lubią dużo RAMu (zwłaszcza Photoshop). Do tego procesor będący w zasadzie i7 na obniżonych taktowaniach (mający 4 rdzenie i 8 wątków). Bardzo dobra płyta na chipsecie B75.

Karta graficzna wystarczająca do akceleracji Photoshopa, ale do gier już średnio wystarczająca (zakładałem, że komputer po pracę). Do tego markowy zasilacz cenionej firmy XFX o mocy 450 W (408W na linii +12V, który bez problemu da sobie radę z tym zestawem). Do tego dysk 1TB (o SSD ciężko w tym budżecie, ale nie jest niezbędny do obróbki grafiki - mówię z własnego doświadczenia). Obudowa dobra w tej kwocie, przyzwoicie wentylowana (2 wentylatorami).

 

Nie dałem napędu optycznego. Jeśli uznasz, że jest Ci konieczny to coś wymyslimy :) Na razie skupiłem się na najwazniejszych rzeczach przy obróbce grafiki, a więc głównie pamięci RAM i trochę mniej - procesorze.

 

edit: troszkę taniej wyszłoby na esc.pl:

 

http://i.imgur.com/2hUFDpo.png?1

 

 

Na dobrą sprawę nie są potrzebne pamięci chłodzone radiatorami i wystarczą spokojnie takie Specteki jak tu. Chcąc napęd dvd w tych zestawach mozesz albo do niego dołożyć te 60zł (o ile możesz) bądź zrezygnować z Xeona i wziąć procesor z rodziny i5 np. i5-3350P / i5-3470. Tych 16GB RAMu bym nie ruszał :)

Edytowane przez BlueMike
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...