Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć! Podczas grania bardzo często widzę takie poziome paski które przemieszczają się z dołu do góry.
Zauważyłem, że często, gęsto występuje to przy ekranach ładowania czy menu - gdzie FPS zazwyczaj mam od 50 do 60. W niektórych grach, gdzie FPS skaczą od 60 do 100, podczas gdy są widoczne.
Pytanie, czy problemem może być zbyt duże OC?

Rdzeń 990MHz i ram 1300MHz
Kręcone w Catalyst Control Center, zasilanie dałem na 2%.
W zasadzie, próbowałem zmniejszyć taktowanie rdzenia, przy 950MHz to samo się dzieje :/

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie zależy to od FPS. Metro mi to udowodniło :P
(Taki offtop, to normalne, że w najnowszym metro klatki skaczą z 10 do 50-60 na najwyższych a na normalnych z 50 do 150?)

Sprawdzę czy na stocku będzie okej, ale pierwsze sprawdził bym czy synchronizacja pionowa jest włączona, ale nie wiem gdzie szukać tego :/

 

Dobra włączyłem v-sync w metrze. Nie pomogło :P

 

Okej... na stocku też widać, ale jeszcze zauważyłem coś innego. Chyba i tak miałem za dużo podkręconą grafikę, bo na stocku może mniej FPS (60) ale stałe :P

Edytowane przez KtosCos
Link to post
Share on other sites

Na stocku to samo :/ Sam rdzeń podkręcony i też to samo :/

W ogóle, to jakaś felerna sztuka, bo nawet jeden fin "lata" tak jakby nie był przylutowany :?



Grr, szukałem odpowiedzi w google, też nic ciekawego :/
Jeszcze ostatnia próba - czy na zintegrowanej będzie to samo - jeżeli tak, to szukam nowego monitora, jeżeli nie to?
Myślę o zaktualizowaniu sterowników, jeżeli to nic nie da, to chyba zostaje gwarancja. Myślę, że na podstawie tego + latającego fina dokonają naprawy / zamiany :P

Na mozilli też widzę takie paski, ale tylko i wyłącznie, gdy mam odpaloną grę i zminimalizuję ją.
Jeżeli w tle niema gier - na mozilli jest OK.

Edytowane przez KtosCos
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...