Skocz do zawartości

Haswell - okazja czy strata czasu?


Recommended Posts

Tak się składa, że w najbliższym czasie chce złożyć nowe pudełeczko w zakresie cenowym 2-2,8k (czas odstawić P4 które dzielnie ogrzewa mi pokój od premiery - dziękluje za brawa icon_biggrin3.gif ) Komp ma służyć do obróbki foto/video (photoshop, lightroom,premiere itd) oraz gier. Generalnie najważniejsze dla mnie jest to pierwsze i mogę jakiś czas działać na integrze bądź zdobyczy za ogólnokrajową walutę przetargową w ilości paru sztuk czyt. browara aczkolwiek chciałbym się z całością zamknąć w budżecie bo reszta sprzętu też trochę kuleje.

Jak widać trafiłem na głupi okres, bo premiera Haswella już za rogiem. W obecnej chwili za 1,6k można złożyć zestaw na 3350p bez karty graficznej. I5 kosztuje 650zł a rozsądna płyta max 300zł. Kartę planuję z zakresu 700-900zł. Jak myślicie warto czekać do premiery? Z jednej strony można liczyć na przeceny ivy, z drugiej ceny nowej platformy mogą być podobne do obecnej, a otrzymamy lepszy i bardziej przyszłościowy sprzęt albo jeszcze wszystko pójdzie w górę i będziemy na przegranej pozycji. Ktoś pamięta jak było w przypadku 1156 -> 1155 lub SB -> IB? Przy obecnym "monopolowym" rynku sytuacja pewnie będzie podobna.

 

Link to post
Share on other sites

Lepiej poczekać na haswell'a. Premiera już za 2 tyg, a zawsze lepiej mieć nową platformę, na którą będą wychodziły procesory przez kolejne 2 lata. Ceny już są od dawna znane i są nawet minimalnie niższe od premierowych cen ostatnich procesorów. Niezaprzeczalną zaletą jest udostępnienie możnikow BCLK, co umozliwi podkręcanie tanszych modeli z zablokowanym mnożnikiem. Podobnie jak obecnie jest w przypadku i7 3820 na S2011.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście do 3350p grafika na pcie za walute przetargową zwana piwem :P A co do rozbudowy to zapewne znowu będzie tak, że skatuje kompa, aż całkiem wymięknie i zmienie praktycznie wszystko na nowe, oczywiscie rozbudowy nie wykluczam ale znając życie i tak pewnie glownym obiektem upgrade'u była by karta garficzna a nie proc. Pytanie pozostaje jeszcze jedno. Czy za 2 tygodnie będzie już coś pojawiało się w sklepach bo wydaje mi sie że raczej na jakąś sensowna game produktów bedzie trzeba zaczekać dłużej a mi delikatnie mówiąc się spieszy i nie mówie tu o grach tylko pracy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...