Skocz do zawartości

Brother DCP-J4110DW -pytanie


Recommended Posts

Cześć. Czy posiada ktoś może ten model Brothera podany w temacie? Zastanawiam się nad jego kupnem i chciałbym się dowiedzieć jak to urządzenie się sprawuje i jak jest z tuszami nie koniecznie orginalnymi. Czy nie będzie problemów zzamiennikami i jak na niego wpływają? Już mam dość kupowania co 3 msc drukarki bo albo przestaje drukować albo rwie kartki albo nie czyta tuszy nawet orginalnych.. ostatni hp oj4500 ma bardzo male tusze.. prosze o porady pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

ja mam brothera dcp-135c...tusz czarny wystarcza na około 400-500 stron (ok 25-30 ml). Kupuje zamienniki na allegro, wychodzą mnie mniej wiecej po 2.5-3 zł za sztuke (zalezy od ilosci zamawianych). Urzadzenie wielofunkcyjne chodzi juz 5 rok bez najmniejszego zajakniecia :)...moze trochę wolna...jednak eksploatacyjnie zakup był idealny :)

 

do modelu ktory podales tusze zapewne tez na allegro znajdziesz :)...kilkoro moich znajomych ma urzadzenia tej firmy i nie narzekaja :) chodz im tez po pare lat :P

Edytowane przez maxellxl
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Cześć. Czy posiada ktoś może ten model Brothera podany w temacie? Zastanawiam się nad jego kupnem i chciałbym się dowiedzieć jak to urządzenie się sprawuje i jak jest z tuszami nie koniecznie orginalnymi. Czy nie będzie problemów zzamiennikami i jak na niego wpływają? Już mam dość kupowania co 3 msc drukarki bo albo przestaje drukować albo rwie kartki albo nie czyta tuszy nawet orginalnych.. ostatni hp oj4500 ma bardzo male tusze.. prosze o porady pozdrawiam

Syf niesamowity, a tak mi tu go polecali...

Nonstop mam problemy. Drukarka często nie widzi tuszu yellow czy cyan. Oddaje na gware.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Czy mógłby ktoś pociągnąć ten temat ponieważ mam ten sam dylemat? heh nie czuje że rymuje:) Drukareczka świetna, daje radę w 5 osobowej firmie przy średniej ilości drukowanych stron/dzień 50. Mam ją dwa miesiące, a już brakuje czarnego wkładu co mnie bardzo niemile zaskoczyło. Potrzebuję fachowej porady co do tuszy bez chipów ponieważ nie rozumiem tej idei. Skoro nie posiada płytki to jak wykrywa drukarka poziom tuszu i w ogóle że jest włożony? W jednej z aukcji w popularnym serwisie sprzedawca napisał cyt. "kompatybilność z drukarkami, wydajność odpowiadającą "oryginałowi" oraz, wysoką jakość wydruków.
Produkt jest gotowy od razu do użycia, nie wymaga dodatkowej pracy użytkownika takiej jak np. przełożenie chipa."

Czy ktoś może próbował tego typu zamiennika? Z góry dziękuję bardzo za odpowiedź. Dawid

Link to post
Share on other sites

A czy jesteś właścicielem/użytkownikiem tego modelu drukarki? W górnej części tuszu innobella black jest mała płytka więc napewno nie jest ona wstawiona dla picu;] Mam też Brothera DCP laserówkę i jak zamówiłem toner zamienny drukarka go nie wykrywała. Aby się upewnić że nie jest to wina tonera wymieniłem go na inny zamiennik i także nie działał. Stąd przestroga przed zamiennikami. Mam też Brothera MFC do niego kupuję tusze po 3 zł i śmigają, że aż miło. Proszę o wypowiedź posiadacza drukarki Brother DCP-J4110DW używającego tuszy zamiennych.

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Witam! Kupiłem już 2 komplety zamiennych tuszy i drukarka ich nie widzi.(DCP-J4110DW) wydaje mi się, że chodzi tylko na oryginalnych tuszach. Jeśli komuś chodzi na zamiennikach, to proszę o link lub jakieś namiary na takie tusze. Wszędzie w opisach piszą że kompatybilne z tym modelem drukarki brother, a później okazuje się że nie widzi... Proszę o pomoc i z góry dziękuję! Pozdrawiam! :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Zawiodłem się na firmie brother, a jak dotąd nie miałem powodu. Od siedmiu lat używałem DCP-130C - tanie tusze, prosta obsługa, jednym słowem super, wszystkim polecałem. Aż w końcu padła w niej głowica drukująca. W serwisie powiedzieli, że naprawa/wymiana na nową nieopłacalna, bo koszt to prawie nowa drukarka. Odstawiłem, kupiłem DCP-J4110DW używałem bezproblemowo przez parę miesięcy nadal pozostając wiernym fanem. Do momentu jak trzeba było wymienić tusz. Oryginały to koszt połowy drukarki. Skończył mi się czarny. Poszedłem do sklepu i po rozmowie ze sprzedawcą zdecydowałem kupić zamiennik za 45 zł. z zapewnieniem, że bez problemu będzie drukować. Niestety drukarka mówi, że "Nie można wykryć". W sklepie doradzono zaktualizować oprogramowanie drukarki, co też zrobiłem i niestety nadal nic. W sklepie oczywiście nie mają zamiaru zwracać kasy za coś co nie działa, tylko będą wysyłać do producenta celem reklamacji, a ja mogę podziwać bezużyteczną w tym momencie drukarkę. Mogę też oczywiście kupić wkład za ponad 100 zł. co pewnie zrobię, czekając jednocześnie na werdykt producenta w sprawie "Nie można wykryć". Zamierzam kupić oryginał, bo potrzebuję drukarki, a co mi ona powie po założeniu? Postaram się napisać.

Na dzień dzisiejszy PRZESTAŁEM POLECAĆ BROTHERY.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Posiadam ten model drukarki i obecnie nie miałem z nią żadnych problemow,Trudno było dobrać jakieś zamienniki do niej ale w końcu sie udało Kupuje po 15zl i nie ma z nimi żadnych problemow

 

Po ponad 1,5 roku korzystania normalnego (średnio około 10 stron na dzień) Zaczynam ja testować pod kontem wytrzymałości tzn. Poddam ja probie wydrukowania okolu 10 tys stron w ciągu 3 dni.

 

Jaki będzie efekt końcowy napisze tutaj w kolejnym poście. Zobaczymy czy wytrzyma taki nakład i ile przy tym zużyje tuszu.

Edytowane przez pgil09
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...