Skocz do zawartości

HD 4000 pod MSI z77a g45


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Ghash,

Recommended Posts

Jestem posiadaczem Plyty MSI z77a g45 i zintegrowanej grafiki Intel hd 4000, standardowo miala ona przydzielone 64mega z pamięci RAM wiec podkręciłem ja do 256 ale wiem ze mozna jej przydzielic 1 Gb i tu moje pytanie. Dlaczego moge jej przydzielic zaledwie 256 mega a nie 1 Gb. Czy to wina plyty ze tak ogranicza, bios mam aktualny wiec juz nie wiem. Moze jest jakis program ktory pozwoli przydzielic tej karcie wiecej mega. Jak by co to wiem ze nie zwiekszy to jej wydajnosci ale do czasu gdy nie kupie GTX 660 chce miec wiecej na tej integrze.

Link to post
Share on other sites

niestety jesteś skazany na 256MB. Poza tym. Nawet jakbyś dał 1GB dla tej integry do dużej różnicy nie odczujesz. Co prawda będziesz mógł włączyć więcej detali itp ale niestety kosztem wydajności (bo więcej pamięci wcale nie oznacza większej wydajności - wałkowane pierdylion razy). To co oferuje HD4000 i funkcjonalność G43 wystarcza do komfortowego grania w większość tytułów (oczywiście o FC3, najnowszym metro i innych bardziej wymagających tytułach raczej możesz zapomnieć ale grałem m.in. w Mass Effect, GTA IV, pierwszy Assasin's Creed)

 

A jeszcze skąd wiem że więcej pamięci nic Ci nie da? A no stąd że miałem MSI Z77A-G43 i przesiadłem się na Asrocka Z77 Extreme4 który to pozwala już spokojnie przydzielić 1GB dla iGPU. Różnica znikoma.

Link to post
Share on other sites

 

 

No ale w GTA IV pozwala ustawić większą rozdzielczość i lepsze detale.

 

kolego potrafisz czytać ze zrozumieniem? Owszem.

Ustawisz:

-większą rozdzielczość

-więcej detali

 

ale to wszystko kosztem wydajności

 

 

 

W najnowsze Metro można spokojnie grać na HD4000

 

Toś mnie zaskoczył :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...