Skocz do zawartości

Karta do ok.500-max 600zł


Recommended Posts

Witam,zamierzam tak za 3 tygodnie,zmienić kartę graficzną,będę miał około 500-możliwe 600zł. Karta miałaby za zastosowanie do gier przede wszystkim gry komputerowej CS:Global Offensive.

Niżej zamieszczam mój sprzęt:

 Procesor: Intel Core i3-2100 3.10GHz

Zasilacz: 450W

Ram: 6GB niestety nie bardzo wiem jak sprawdzić model,ale ram był od razu wbudowany.

Płyta Główna: również w Evereście wyskoczylo mi nazwa płyty głównej "nieznane",ale po modelu komputera (Lenovo h420) dowiedziałem się,iż może to być:Z CHIPSETEM H61/DDR3

Obudowa;NTT

Monitor:Samsung T22B300EW

Obecna karta graficzna: Geforce GT 520

 

Rozdzielczość na jakiej gram:

Różnie,proponowana rozdzielczość ekranu w windowsie to 1920x1080. W CS 1.6 grywam na 800x600 ,w CS;Global Offensive zależy,ale w poradnikach czytalem,aby grać na 1024x768

 

Chcialbym w CS:GO wyciągnąć około 200fps,obecnie przy tej karcie mam 30-60,co niestety nie daje płynnej mozliwości gry. Cena myślę około 500-550 max 600,może być używka w b.dobrym stanie,lecz preferowałbym nową. Oprócz tej karty,coś proponujecie zmienić? Tak aby komputer wyciągnął 300fps(jeśliby dało rade,było by świetnie)

Czekam na pomoc,pozdrawiam serdecznie.

Link to post
Share on other sites

Podaj dokładnie model zasilacza i płyty głównej bo tak wygląda to na gotowca ten Twój zestaw, a szkoda by było gdyby z powodu zasilacza posypała się reszta podzespołów w tym ewentualnie nowa karta graficzna. Szukałem na necie po nazwie tego kompa ale nie doszukałem się info na temat zasilacza. Najlepiej otwórz obudowę i przeczytaj co na nim jest napisane.

Edytowane przez Belike Blair
Link to post
Share on other sites

Jak ten Twój zasilacz wygląda tak samo jak na zdjęciu to trzeba przede wszystkim pomyśleć o jego wymianie a dopiero potem zabierać się za zakup karty graficznej, w innym przypadku jak wepniesz do kompa nową grafikę to może się to źle skończyć. Nie znam się jakoś specjalnie na zasilaczach, ale DEUS 500w jest w miarę tani, zbiera dobre opinie i często jest polecany do słabszych konfiguracji: http://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-deus-500w-psu-80plus-bronze-4xpeg-spc082-527959/. Liczę że zostanie Ci jakieś niecałe 400zł po jego zakupie dlatego rozglądałbym się za jakimiś gtx 560ti używanym bądź poczekał jakiś czas i zaoszczędził do radka 7850, tym bardziej że można dostać nowego za 570zł od xfx.

Link to post
Share on other sites

Belike,wielkie dzieki za opinię! Na pewno postaram się kupić jak najszybciej ten zasilacz,alee jest opcja,że oprócz tych 200zł bedę miał nadal 500 na karte ;) więc nadal czekam na propozycje o dobrych kartach za ok 500zł.

Link to post
Share on other sites

Nie ważne czy będziesz miał 300fps jeśli będzie widział tylko 60 FPS bo twój monitor nie obsługuję większej ilości klatek niż 60fps (monitor 60Hz).
http://www.agito.pl/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd-7790-1gb-ddr5-pci-e-box-84-833644.html?attr=248-642055

A zasilacz możesz wziąć nawet:
http://www.agito.pl/zasilacz-corsair-vs-450w-221-663107.html

bo nie będzie tutaj nic podkręcane.

Link to post
Share on other sites

karta graficzna potrafi osiągnąć może i te 400FPS ale na 60Hz monitorze tego nie uświadczysz. Bo twój monitor wyświetli max 60fps.

 

Poza tym widać, że zestaw gotowiec i na pierwszy rzut zasilacz do wymiany (chociażby na wyżej wspomnianego SilentiumPC Deus G1 500W). Zapewne kupiłeś go jako "super zestaw dla wymagającego gracza" :rotfl:

 

Co do karty to w Twoim budżecie z nówek to całkiem przyzwoity Radeon HD7770 (np od Sapphire, ASUS, GIGABYTE - tańszych nie warto brać bo z reguły mają kiepskiej jakości chłodzenie)

 

Jeśli możesz dołożyć trochę to warto już szukać HD7850 (producenci jak wyżej)

 

Jeśli w grę wchodzą używki to warto rozejrzeć się za GTX 560Ti (lub też radeon 7850 bo może uda Ci się dorwać wersję 2GB z gwarą w dobrej cenie)

Link to post
Share on other sites

hm,ale w grze CS 1.6 komputer potrafi wyciągnąć nawet 400 fps,więc nie wiem o co chodzi.

Nie słuchaj ich wiadomo że im więcej klatek tym lepiej myszka działa w grze.

Zdziwili by się ile fps mają na pulpicie ruszając myszką, a potem bym im zmienił na 60 to by im gały wyszły.

Ja ci mogę poradzić GTX650TI BOOST.

Jak by tak było że monitor obcina ilość fps do 60 to w kazdej grze myszka była by zamulona.

Rage ma ograniczenie ilości fps do 60 bez v-sync wystarczy porównać jak chodzi mysz

w Rage a jak w takim codzie czy counter strike przy 100 lub 200fps.

Jedyną wada jest screen tearing ale nie ma róży bez kolców.

Jak grasz z v-sync to ci obetnie ilość klatek jak bez to nic nie obcina.

Edytowane przez dodo24x
Link to post
Share on other sites

Tearing wynika dokładnie z tego, co próbują koledzy wyżej wytłumaczyć łopatologicznie. Czyli z tego, że 60 Hz monitor nie jest w stanie wyświetlić większej ilości klatek na sekundę niż 60, po to własnie jest v-sync, który ogranicza wyświetlaną liczbę fps do liczby Hz monitora, eliminując tearing. Jeżeli już jest takie parcie na granie w 100 fps+ to raczej konieczne będzie wymienienie monitora na 120 Hz.

Edytowane przez szramabdg
Link to post
Share on other sites

W sumie mam gdzieś te wszystkie klatki mi się gra dobrze jak jest ich dużo i gra nie tnie, a łamanie obrazu mam gdzieś, podstawą w fpsach jest ruch myszki przynajmniej zbliżony do tego na pulpicie windowsa, a 60 fps czy z v-synciem czy bez tego nigdy nie zapewni, bo ruch myszki na pulpicie to setki fpsów.

Do samego poruszania się postaci w grze wystarczy nawet 30, np w grze z autocelowaniem bez mozliwości sterowania kamerą.

Koniec moich wywodów on chce kartę która przyśpieszy mu grę.

 

Kup sobie Chieftec 500W zasilacz oema nowego na gwarancji na allegro jakieś 120zł i kartę

Palit GTX650TI Boost 1GB lub MSI i będziesz miał wydajność elegancką.

 

Chryste Panie... Co za bzdury. Biafra

Edytowane przez Biafra1987
Link to post
Share on other sites

Ciekawe jak myszka ma mieć wyższą częstotliwość odświeżania niż np gra jeśli monitor nie obsługuję więcej niż 60fps.
Czyli co 1/60s myszka się przesuwa to wystarcza do pełnej płynności i fakt że w grach zobaczysz różnicę między 60fps a więcej to co innego.

 

róch myszki

Tak po za tym to dlaczego raz piszesz rÓch a raz rUch myszki? Oczywiście forma ruch jest poprawna.

 
Link to post
Share on other sites

W stalker zew prypeci pc ustawił mi oświetlenie statyczne poruszałem myszką i od razu szczaiłem że coś jest nie tak odpaliłem frapsa a tam 250 fps, zmieniłem na full dynamiczne dx10 poruszałem myszką i od razu zauważyłem że gra zwolniła odpaliłem frapsa i było koło 100, tak że jest różnica w ilości fps w grach nawet jak sam ludek szybciej nie biega to się lepiej celownik porusza.

 

Ale koniec już z tymi fpsami każdy gra z takimi jak mu wygodnie i na ile mu sprzęt pozwala.

 

Do wyboru masz 7790/7850 lub GTX650TI/650TI BOOST każda jest dobra w porównaniu z tym co masz teraz.

Edytowane przez Skitles
Link to post
Share on other sites

Jak ten Twój zasilacz wygląda tak samo jak na zdjęciu to trzeba przede wszystkim pomyśleć o jego wymianie a dopiero potem zabierać się za zakup karty graficznej, w innym przypadku jak wepniesz do kompa nową grafikę to może się to źle skończyć. Nie znam się jakoś specjalnie na zasilaczach, ale DEUS 500w jest w miarę tani, zbiera dobre opinie i często jest polecany do słabszych konfiguracji: http://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-deus-500w-psu-80plus-bronze-4xpeg-spc082-527959/. Liczę że zostanie Ci jakieś niecałe 400zł po jego zakupie dlatego rozglądałbym się za jakimiś gtx 560ti używanym bądź poczekał jakiś czas i zaoszczędził do radka 7850, tym bardziej że można dostać nowego za 570zł od xfx.

co ty za brednie wypisujesz?! zasilacz jest OK. po co kogoś naciągasz na koszty jak kompletnie nie masz pojęcia o czym piszesz.

 

co do wypowiedzi kolejnej rzeszy fachowców którzy nie wiedzą po co 300fps w cs. monitor nie wyświetla więcej niż 60 klatek/s ale dostępna mechanika rozgrywki jest inna dla 30fps/s i inna dla 300fps/s. widzę że forum już prawie w 100% opanowała gimbaza z pokolenia "nie znam się to się wypowiem"

Edytowane przez gehaes
Link to post
Share on other sites

no wiesz.... przy kompach tzw. "z marketu" gdzie wiekszosc czesci jest noname niewiadomo czy komp wytrzyma karte nawet za 300zł. :P

tak wgl. to twoj procek moze z lekka ograniczac karte graficzna

 

 

 

//edit

Niekompetencja!!

Edytowane przez dodo24x
Link to post
Share on other sites

Panie dodo im więcej fps tym mniejszy imput lag, nawet w sterowniku nvidi jest napisane żeby dać wstepną ilość renderowanych ramek na 1 jak sprzęt działa z opóźnieniem, im więcej fpsów i mniej wstępnie renderowanych tym mniejsze opóźnienie, dlatego przy kilkuset fpsach się lepiej celuje, jak nie potrafisz tego zrozumieć to włącz grę na low detail tak żeby mieć te 150 klatek bez v-synca a potem wszystko na full żeby spadło na 60 to może przestaniesz siać zamęt.

Nie ważne ile monitor wyświetli klatek ważny jest komfort rozgrywki a ten się zwiększa z ilością fpsów.

 

Ja bym brał 650TI Boost bo to obcięty GTX660, jak nie masz tyle kasy to weź bez boosta.

Edytowane przez dodo24x
Link to post
Share on other sites

A słyszałeś o TYM ? Czytałeś TO ?

 

"Testing has found that overall "input lag" (from controller input to display response) times of approximately 200 ms are distracting to the user.[7] It also appears that (excluding the monitor/television display lag133 ms is an average response time and the most sensitive games (first person shooters and Guitar Hero) achieve response times of 67 ms (again, excluding display lag)."

Link to post
Share on other sites

Ty sobie graj z 60 fpsami z v-sync ale nie zmuszaj do tego innych,

I nie wciskaj mi linków tylko odpal grę bez v-sync z 60 fps i ponad 100 i się sam przekonaj.

Ciebie to trzeba było by zmusic do grania z 60 potem przełączyc ci na 150 żebyś zrozumiał,

bo sam tego nie sprawdzisz tylko dalej będzisz ciemnotę ludziom wciskał.



W ogóle to nie jest związane z tematem niech każdy sobie gra w takiej ilości jak się komu podoba a nie w takiej ilosci jak sobie wymyślili ludzie z forum.

Link to post
Share on other sites

To teraz przełącz na 60 fps.



Jak masz 120hz to spokojnie możesz porównać 120fps z v-sync 120hz, 120fps bez v-sync 60hz i 60 fps 60hz bez v-ync.

120fps bez v-sync i tak przy 60 hz będzie bardziej grywalne niż 60 fps przy 60hz bez v-sync.



Obniżyłem detale wyłączyłem v-sync zainspirowany wcześniejszymi postami i rzeczywiście teraz strzela mi się genialnie gra nabrała innego znaczenia, średni fps wzrósł dwukrotnie teraz można przyjemnie postrzelać :D. Dzięki panowie!

 

Jeden typ poczytał moje posty w temacie o grze metro last light i sprawdził i się przekonał że mam rację,

jak by sie naczytał twoich postów to by nawet nie sprawdził.

Nie trzeba się znać na kompie żeby zobaczyć różnicę w ilości klatek podczas gry.

Edytowane przez Skitles
Link to post
Share on other sites

Gram na monitorze 120Hz w 120fps.

 

Zobacz co daje kombinacja 100fps i wyłączony vsync na monitorze 60Hz 

ale czy jesteś w stanie zrozumieć że 300fps nie jest potrzebne aby mieć lepsze wrażenia wizualne. 300fps jest potrzebne aby trochę nagiąć mechanikę silnika. ot taki legalny chit. więc sorry, edytujesz ludziom posty, drukując w nich "niekompetencja" a sam zarazem też kompetencją w tym temacie nie grzeszysz. wtf?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...