Skocz do zawartości

Metro Last Light i grafika na 85%


Recommended Posts

Zmienisz proca na 3770 wtedy napiszesz że karta nie styka bo po zmianie procka juz dochodzi do 99 a fpsów nie przybywa.

jeżeli 85% to srednio 40 fps to po zmianie procka jak karta dojdzie do 99% bedzie 46 fps więc karta też sobie w full hd i full detalu nie radzi.



http://pclab.pl/art53386.html

 

Jakos nie widac żeby ta gra jechała po procu jak I3 2120 zrównuje się z 2600K 4,7Gh.

A raczej nie możliwe jest że twój procesor jest dużo gorszy od 2120 o ile w ogóle jest.

Edytowane przez Skitles
Link to post
Share on other sites

gtxxor 100% racji gra siedzi na glownie na cpu i grafike ma na pelne obciazenie jak dam ssaa x2. Po oc podniosl sie poziom fps ale nie zuzycia karty. Jestem zaskoczony ze Metro majac taka grafe nie dlawi karty a procek

Power limit na +20% masz ustawione?

Link to post
Share on other sites

Zainstaluj patche ;)
Dziś wyszedł kolejny snikers. 

 

Dodatkowo sprawdz sterowniki i przywróć domyślne.

W metro w ustawieniach menu glownym przyroc domyslne + zrestartuj gre i ustaw od nowa ustawienia.

Edytowane przez Kapucynek
Link to post
Share on other sites

@kapucynek według testów pclabu 

http://pclab.pl/art50000-54.html

taki podkręcony i5 750 do 4,0 ghz jest prawie 20% wydajniejszy od fx 6300 podkręconego na 4,7ghz (który notabene jest tylko o 9% szybszy od PII na 4,0ghz), więc w tych miejscach procesorowych u trybcia ma prawo być 85%, gdy np u Ciebie kapucynek w tym samym miejscu  może być obciążenie GPU 100 ;) )

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Widocznie i3/fx 6XXX są za słabe do tej gry. Wymaga czterech fizycznych rdzeni nie wątków :/

Albo może zależy od miejsca w grze. Przed chwilą grałem i w niektórych miejscach też mam 70%-80% load, ale mam 60fps stałe ;p

Są miejsca, które obciążają tylko grafę, tylko procesor i oba na raz. Trzeba dłużej pograć i zwracać na to uwagę.

Link to post
Share on other sites

Ja gram beza wygładzania krawędzi i na troszeczke przyciętych detalach. Na 3770k przy 4.4 ghz występują czasami, jednak z naciskiem na czasami spadki poniżej 60 fps, pomimo że grafika nie "idzie" na 100%. Są pojedyncze lokacje w tej grze, które jednak wymagają sporo od cpu. Tak to wygląda na nv i sterownikach 314.22 whql, być może na nowszych będzie trochę lepiej, gra jednak wbrew temu co się czasem mówi wymaga mocnego cpu do stałych 60 klatek. 



 w grach gdzie są miejsca typowo procesorowe, nawet intele sandy czy ivy potrafią się zesrać - fakt , ze w głównej mierze to wina twórców gier, ale niestety tak jest i nic na to nie poradzisz, można kombinować (jak się da) jedynie w plikach, żeby procesor miał mniej do liczenia

 

I taka sytuacja dotyczy większości nowych gier. Raczej developerzy nie zakładają konieczności osiągnięcia w każdych warunkach stałych 60 fps na zalecanej konfiguracji. Środowisko programistyczne od lat pozostaje bez większych zmian, bez ujednoliconych standardów trudno przerzucić więcej obliczeń na kartę a jak wiadomo na rynku procesorów mamy kompletny zastój. W rzeczywistości tam gdzie wspomniany phenom się totalnie "zesra" i fps spada do 20 fps, sandy czy ivy też zbyt wiele nie pokaże.

Link to post
Share on other sites

Minimalny fps jest nieważny, spadki do 30fps są nieodczuwalne. Gorzej jak poniżej 30. Granica 29.7fps to granica płynności.

 

No tak ale powyżej 30fps gra powinna działać płynnie niestety z włączonym vsync tak nie jest.Jak wyłącze vs wszystko działa normalnie

Link to post
Share on other sites

Minimalny fps jest nieważny, spadki do 30fps są nieodczuwalne. Gorzej jak poniżej 30. Granica 29.7fps to granica płynności.

 

Kwestia wymagań, bo różnice przy dynamicznych scenach w graniu przy 30 a 60 fps zauważy praktycznie każdy. Trudno taki poziom płynności zaakceptować kupując 680 czy 7970.

 

No tak ale powyżej 30fps gra powinna działać płynnie niestety z włączonym vsync tak nie jest.Jak wyłącze vs wszystko działa normalnie

 

Powinno być dobrze albo co najmniej lepiej na spatchowanej wersji. Sprawdzałeś?

Link to post
Share on other sites

Na pewno są miejsca w grze gdzie ma max zużycie 99% przecież przez całą grę nie będziem miał max zużycia 85% nawet ja mam miejsca gdzie spada zużycie gpu do 60% i co z tego mam z tego powodu płakać, jego procesor jest słabszy niż I5 2300 i co z tego że ma 1900mhz więcej jak to nic nie daje.

Trzeba było kupić za cenę FX'a I5 3550 miał byś max zuzycie 99% i te 5 fpsów więcej i nie było by tego tematu.

Zmień procesor na I5 dojdzie ci te 5 fpsów karta wskoczy na 99% użycia i znowu zacznie się lament,

że zużycie sie podniosło a fpsów tyle samo.

Link to post
Share on other sites

Nie, z mojego opisu wynika że procesor nie ma nic do rzeczy.

Czemu? Popatrz testy na internecie. FX'y nie odstają od i5.

 

Nasuwa się prosta odpowiedź i racjonalna:
Autor patrzył na użycie GPU w miejscach, gdzie to procesor jest nr1... i to oznacza że nie ogranicza karty.

 

Wątek zatem wyczerpany. Logiczne...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...