Skocz do zawartości

Recommended Posts

Yo

mam taki dylemat. składam nowego pc i wszędzie mowa o tych dyskach. A tak naprawdę : szybsze uruchamianie się programów, szybsze wczytywanie się poziomów, szybsza instelacja jak dla mnie NIE jest warta wydania 400zł. mam rację? chcę jak najwięcej zaoszczędzić. jeżeli sądzicie że dysk ssd jest potrzebny podajcie mi odpowiednie argumenty aby mnie przekonać.

Link to post
Share on other sites

Nie dysk a napęd. ;)

 

A tak naprawdę : szybsze uruchamianie się programów, szybsze wczytywanie się poziomów, szybsza instelacja jak dla mnie NIE jest warta wydania 400zł. mam rację?

 

Jeszcze trzeba dodać szybsze uruchamianie się OS.

 

Jeśli dla ciebie to nieistotne argumenty, to nic innego nie oferuje SSD w porównaniu do HDD, więc masz już odpowiedź na swoje pytanie.

Edytowane przez blacklizard
Link to post
Share on other sites

o właśnie wiem o tych funkcjach :) pytam się bo może ktoś zna jeszcze inne magiczne funkcje ssd. mam pytanie czy przy kompie za 3.5 k (min i5 2500k i gtx 670) mając hdd będzie mi się cieło przy np paru programach otwartych naraz lub z 20 otwartymi kartami w firefoksie

Link to post
Share on other sites

Widzisz, moim zdaniem gtx670 nie jest wart tych pieniedzy. Jak ktos cale dnie siedzi z nosem w grze to dysk mu niepotrzebny (chyba ze do szybszego wczytywania poziomow), ale jak ktos nie gra zbyt duzo to szybsze uruchamianie sie programow robi roznice. W zasadzie w wiekszosci przypadkow program jest uruchomiony zaraz po kliknieciu i bez czekania. Komputer uruchamia sie szybciej i od chwili pokazania sie pulpitu mozna juz dzialac, i mimoze jeszcze sie jakies programy w tle doladowuja to nie zamula, bo nie ma tu glowicy ktora musi latac po calym talerzu. Dla mnie SSD to podstawa, daje kompowi kopa jakiego nie da nawet stado titanow w SLI. Bo co mi po 1000 klatkach an sekunde w crysisie, jak bede musial czekac 3 sekundy na otwarcie programu, podczas gdy na SSD otwiera sie on natychmiast? Do tego dochodzi calkowicie bezglosna praca, no ale prawdziwy gracz ma w kompie GPU z chlodzeniem odkurzaczowym wiec nie uslyszy nawet macierzy z raptorow.

Link to post
Share on other sites

Ja od niedawana (tydzień) korzystam z SSD + HDD. Jestem głównie graczem, nie obrabiam grafiki i nie piszę programów. Co prawda nie mam wentylaotra który chodzi jak odkurzacz. Dla mnie dość istotna jest cisza grafika z Vapor-X em i ciche chłodzenie. Od tygodnia cisza żadnego chrupania. Wszystko szybko się wczytuje, sporo szybciej tym bardziej, że mój stary dysk to nie był demon szybkości.

Natomiast jeśli możesz poczekać kilkanaście dłużej sekund na wczytanie windowsa lub wczytanie poziomu w grze i nie zależy Ci na ciszy - to kup zwykły HDD.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...