Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Przed kilkoma tygodniami rozważałem jedynie podmianę kilku podzespołów, koledzy z forum doradzili że wąskim gardłem jest karta graficzna, ale zanim zdążyłem ją zakupić trafił się kupiec na mój komputer w takim stanie jak stoi, więc jeśli można zarobić jeszcze na prawie 2 letnim sprzęcie to nie długo się zastanawiając pozbyłem się skrzynki co zaskutkowało tym że stoję przed dylematem złożenia czegoś nowego dla siebie.

Więc do rzeczy

 

  • Zastosowanie komputera: Gry, Lekka obróbka filmów, internet, muzyka
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: Mieszkam za granicą dysponuje kwotą ok 1200-1300 Euro propozycje własne również podam w tej walucie
  • Których części potrzebujesz?: Jedynie "buda" mnie interesuje
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Jeśli jest taka możliwość szkoda nie skorzystać
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: 24" FHD
  • Specjalne wymagania: Głównie chodzi mi o ciszę podczas oglądania filmu czy też siedzenia grzebania w necie, podczas grania jestem w stanie się pogodzić z "umiarkowanym hałasem"
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Jedynie peryferia

Własna propozycja zestawu: I tutaj dochodzę do sedna sprawy, mianowicie dręczy mnie kilka dylematów w związku z czym rozpiszę wszystko po kolei.

 

Obudowa

1. Fractal Design Define R4~100

2. Arc Midi R2~100

 

Kwota jest taka sama właściwie bardziej mi odpowiada prostota R4 ale zawsze są jakieś powątpiewania

 

Zasilacz

1. Be queit L8 630 W ~80

2. Super Flower SF550P14XE Golden Green Pro 80plus gold ~80

 

Tutaj również cena taka sama, natomiast moc różna 630vs550W oraz jak to się będzie miało do całego zestawu? 

 

Płyta Główna

1. Asrock z77 Fatality ~100

2. Asrock z77 Extreme 6 ~140

3. MSI z77-Gd 55 ~ 120

 

Ceny różne opinie na temat płyt ogólnie czytałem dużo ludzi zachwala, zarówno asrocka jak i msi dlatego potrzebuję jednak tego konkretnego argumentu co wybrać

 

Karta Graficzna

Tutaj rozważałem 3 opcje

1.Radeon 7970

   -Asus ~350

   -Sapphire Vapor-x ~400

   -Gigabyte Windforce x3 ~370

2. Nvidia GTX 670

   - Asus~350-400

   - EVGA ~300

3.GTX 660 SLi Asus ~ 2x200

 

Tutaj mam największy dylemat. Wcześniej uważałem że jedyna rozważna opcja to jedna mocna karta a SLI/CF to jakieś cuda z kosmosu, na chwilę obecną czytając oglądając filmiki jestem w stanie się zdecydować na takie rozwiązanie i nie straszny mi fakt że nie będę mógł grać w gry w dniu premiery, jeśli będzie taka potrzeba cierpliwie zaczekam do aktualki sterowników.

 

 

RAM

Tutaj nie mam zielonego pojęcia nie znam się na tym zupełnie a w róznych tematach każdy mówi co innego, dlatego prosiłbym jakąś propozycję.

 

Procesor

1. i5-3570k~ 200

2. i7-3770k~ 300 

 

100 Euro różnicy w sumie znośnie ale czy konieczne i warte dopłaty?

 

Dyski

1.Systemowy SSD samsung 840Pro~ 110

2.Na dane WD Blue 1TB ~50

 

A jeszcze bym zapomniał, jeśli chodzi o  chłodzenie na procesor, jakiegoś "klocka" kiedyś na starym Q6600 miałem radiator Noctua NH-U12 i przyzwoicie dawał sobie z  tym piecykiem radę, a jak jest na chwilę obecną? Również coś z tej firmy czy może Thermalright HR-02 Macho?

 

Myślę, że w miarę przejrzyście wszystko napisałem. Z góry dziękuję za podpowiedzi i porady. Pozdrawiam

 

 

 

Link to post
Share on other sites

zasilacz: bequiet z tych co podales

dyski: jak najbardziej OK

procesor: chyba lepiej tanszy...do grania wystarczy zupelnie wiec i5

płyta: lepiej MSI, bodajze dluzsza gwarancja, Asrock daje 2 lata tylko, a MSI chyba 3...

ramy: najlepiej low profile pod dobre chłodzenie proca :D zeby weszły...u mnie w sygnaturce sa calkiem spoko, troche podrozały

buda: nie ma raczej znaczenia, obie sa swietne i w srodku takie same...kwestia cisza lub 2-3 stopnie mniej....

grafika: 7970 albo 670 calkiem spoko, na temat SLI sie nie wypowiem, bo nie mam doświadczenia.

ja stawiam na 7970 bo masz sporo gier za darmo z promocji amd never settle reloaded :P do geforca dostaniesz tylko metro :D...wydajnosciowo porównywalne lub ciut lepszy radek...oczywiście GHz edition :D jeśli chodzi o producenta poluj na Sapphire Vapor-x....w drugiej kolejnosci Gigabyte i ASUS na równi chyba...

Edytowane przez maxellxl
Link to post
Share on other sites

O jak miło:) Powiem tak jeśli chodzi o radeony to tu mam ciężko, nie wiem dlaczego niemcy jakoś bardziej preferują nvidie... Jakieś dziwne anomalia ale tak swoja droga Ci ludzie tutaj zawsze wszystko robią na odwrót :P Z drugiej strony gry kosztują śmieszne pieniądze więc wole lepszy sprzęt bo gry tak czy inaczej sie kupi:P Buda właściwie R4 jakoś bardziej do mnie przemawia dobrze że potwierdzonym jest że Macho BW wejdzie do niej :) a co do RAMu zaraz sobie przejrzę, tylko jeszcze pytanko opcja, 2x4GB będzie wystarczająca? czy lepiej 4x2 GB jak to w sumie jest?

Link to post
Share on other sites

2x4 gb bedzie lepsze...kiedys moze sobie dolozysz ramu jak cos :P

ale serio wydaje mi sie, ze radek w testach lepiej wypada od gtx670 :P...przy okazji zaoszczedzisz na grach :D...jak juz mowilem :P...dostajesz tomb raidera, far cry 3 blood dragon, bioshock infinite, crysis 3...i chyba cos jeszcze...moglem pominac :D

 

tu masz dokladna rozpiske gier: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/amd-never-settle-reloaded-promocja-gry-tomb-raider-crysis-3.html

Link to post
Share on other sites

No Ciekawy zestaw do 7990 dają:D Więc w takim wypadku zostanę raczej przy rodzince AMD w sumie na mojego 6870 narzekać nie mogłem:) 

 

PS. http://www.ebay.de/itm/Grafikkarte-SAPPHIRE-Radeon-HD-7970-VAPOR-X-GHz-Edition-/261215666318?pt=DE_Elektronik_Computer_Computer_Graphikkarten&hash=item3cd1aac08e

 

 

Jest to ta polecana przez Ciebie wersja?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...