Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

 

Małymi kroczkami zmierzam do małego upgrade sprzętu a mianowicie wymiany karty graficznej.

Niestety mam mały dylemat zastanawiam się nad radeonem hd 7750 lub 7770 oczywiście wiadome jest że 7770 jest mocniejszy ale nie wiem czy zasilacz mi wyrobi.

 

Mój komp:

 

Procek: Intel core 2 duo E7400 2.8GHz

Zasilacz: Xilence 420W ATX

Płyta główna: msi g41m-543

Obecna grafika: hd 4650

 

I moje pytanie co do bardziej ogarniętych w temacie co z czym działa itp, Czy zasilacz uciągnie 7770? Czy jednak lepszym wyborem będzie 7750 który jest mniej prądożerny. Oraz czy procesor nie ograniczy zbyt 7770. Liczę na poradę bo teraz to już mam taki mętlik że ho ho :D

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Pół roku używałem E5300@3,66Ghz 4GB RAM i HD7770 w 1920X1080 i powiem że to świetnie daje radę w grach i wszystko idzie na max lub prawie max detalach może poza Crysis 3 bo tam kręcony E5300 trochę nie daje rady i są spadki klatek. Testowałem tego HD7770 na E5300@3,66Ghz (proc tylko czasami lekko ogranicza kartę ale ogólnie raz GPU się nudzi raz CPU)

E6550@2,8Ghz to za mało na HD7770 i chodzi zauważalnie gorzej niż na kręconym E5300

I5 750@3,33Ghz Turbo OF razem z HD7770 daje 0-5 klatek więcej a tylko czasem 5-10 klatek więcej niż E5300@3.66 i jak gra wymaga więcej od CPU (np. Cysis 3) to nie ma takich spadków. Ogólnie troszkę lepiej na I5.

Podkręć tego E7400 do 3,5-4Ghz bo inaczej będziesz miał spadki klatek i karta będzie się nudzić.



Ten Xilence 420W powinien wyrobić nawet z HD7770 i E7400@3,6 (zalecam nie zmieniać napięć CPU bo wtedy niewiele rośnie pobór prądu) mam Fortrona 400W o zbliżonych parametrach na etykiecie i ciągnie teraz tego kręconego I5 i HD7770. Xilence może niema takiej renomy jak Fortron ale nie myślę żeby się spalił.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...