Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Dziś zmontowałem nowy sprzęt. Zainstalowałem w7 na sdd. Przy tworzeniu partycji w instalatorze zapomniałem stworzyć partycje dla hdd co spowodowało brak wyświetlania hdd w eksplorerze. Postanowiłem włozyć płytkę z windą jeszcze raz i stworzyć partycję dla hdd. Eksplorator załapał. Po jakimś czasie grzebania w systemie i po ktorymś restarcie wyskoczyło okno, z pytaniem który system chcę użyć. Wybrałem w7 (jedyny) i system zwisł na ekranie bootowania w7. Dysk hdd pracował czyli tak jakby rozruch szedł z hdd a nie ssd. 

 

Postanowiłem jeszcze raz na czysto zainstalowac system i w instalatorze hdd już się nie wyświetla, w biosie pokazuje 0,00GB bez nazwy dysku. 

 

Jak odłączę hdd to system startuje normalnie. Z hdd podłączonym słychać jak hdd pracuje i zwiecha na ekranie bootowania. 

 

Orientujecie się może co sie mogło wydażyc i jak temu zaradzić? z góry dzięki!



@up

 

Odłączyłem ssd żeby zobaczyć co się stanie, więc na samym hdd nie dzieje się nic, Ciemny ekran z migającym "_" . Odpalam isntalaotr windowsa i dysku również nie widzi. W UEFI w zakładce sata (0,0GB). Kurde dysk jest nowy WD Blue 1TB, pare godzin temu było ok a teraz taki bubel...



@up 

 

Podłączyłem dysk do drugiego kompa i wyskakuje komunikat : "secondary Master hard disk error"



@up

 

Chyba dysk walnięty... sprawdziłem u znajomego i też dysku nie wykrywa nawet...



@up 

 

Dysk walnięty. Już wymieniony. Temat uważam za rozwiązany.

Edytowane przez heewit89
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...