Skocz do zawartości

ASUS EAH4770 Formula - oszustwo?


Recommended Posts

Witam,

 

Mam pytanie do przedstawiciela firmy ASUS. Ostatnio zakupiłem w/w kartę i ku mojemu ogromnemu zdziwieniu okazało się, że kontrola obrotów wentylatora została zablokowana w BIOSie karty. Wentylator cały czas pracuje z maksymalną prędkością, a co za tym idzie - po prostu wyje jak stary odkurzacz.

 

Kartę kupiłem w oparciu o zdecydowanie pozytywne recenzje portali:

in4.pl - Chłodzenie jest ciche zarówno w trybie 2D jak i pod obciążeniem.

overclockersclub.com - Silent cooling

bjorn3d.com - the cooling solution on this card is rock solid

 

Po szoku doznanym w momencie włączenia komputera, zacząłem szukać rozwiązania mojego problemu. Natrafiłem na takie informacje:

http://peb.pl/sprzet/733068-asus-hd-477 ... jszyc.html

http://www.newegg.com/Product/Product.a ... 6814121326 (opinia jednego z użytkowników):

Bought this card primarily for the variable speed fan control based on temperature but couldn't use it because the option for "Fan Speed Control" was grayed out and not selectable.

http://vip.asus.com/forum/view.aspx?id= ... 4022102375 (również opinia użytkownika karty):

It seems the card I acquired has a BIOS that has blocked out the fan control feature on this card; my fan runs at 100% all the time as others on this forum have reported.

 

Z powyższego jasno wynika, że inny produkt był wysyłany do redakcji testujących kartę przed premierą, a inny (okrojony) do klientów.

 

Czuję się zwyczajnie oszukany. Uważałem ASUS za solidnego producenta, jednak wygląda na to, że byłem w błędzie. Jestem w trakcie pisania recenzji w/w karty, a nie chciałbym nikogo niesłusznie oczernić, dlatego pytam:

Jak firma ASUS wyjaśni tę rozbieżność?

Link to post
Share on other sites

tez mam ta karte i wydaje mi sie ze nie bylo wersji Formula z mozliwoscia regulacji obrotow wentylatora. U mnie karta jest nieslyszalna poniewaz mam 2 dodatkowe wentylatorki 8cm, do tego dochodzi boxowy cooler amd. Czy w twojej sztuce tez tak jest ze jak zmieniasz taktowanie pamieci w CCC to obraz zaczyna mrugac/migac a jak riva tunerem to wszystko jest ok?

Link to post
Share on other sites

Niestety, nie podkręcałem ze względu na słaby zasilacz, więc nie mogę Ci odpowiedzieć. Kompa mam dość dobrze wyciszonego, więc różnica w porównaniu z moją starą kartą (referencyjny 3850) jest kolosalna. Trudno mi uwierzyć, że Tobie szum nie przeszkadza, nawet przy dość głośnym kompie... W tym momencie kartę już zapakowałem, żeby zwrócić do sklepu, a temat poruszyłem, żeby inni nie dali się naciąć.

Link to post
Share on other sites

troche czytalem o tej karcie i wersja z chlodzeniem formula tak ma (brak regulacji obrotow wentylatora). Jezeli nie przyjma ci tej karty to sprobuj w CCC podniesc zegary pamiatek nawet o 5mhz u mnie jak odpale jakas gre zaczyna migac obraz i niewiem czy aby u mnie tak jest czy w kazdym modelu

Link to post
Share on other sites

Kartę muszą przyjąć, bo to jest odstąpienie od umowy zawartej na odległość w ciągu 10 dni od zakupu, nie reklamacja.

Pod warunkiem, że nie przerwałeś żadnej folii i cały zestaw jest nienaruszony i przynajmniej sprawi wrażenie nieużywanego...
Link to post
Share on other sites

@Qpers

Żadnej folii nie było, wygląda jak nówka sztuka nieśmigana.

 

@Patryk

Na pewno masz tą samą wersję? Formula?

Nie jestem osamotniony z tym problemem - kliknij w linki, które zamieściłem w 1. poście.

Link to post
Share on other sites

Kartę muszą przyjąć, bo to jest odstąpienie od umowy zawartej na odległość w ciągu 10 dni od zakupu, nie reklamacja.

Pod warunkiem, że nie przerwałeś żadnej folii i cały zestaw jest nienaruszony i przynajmniej sprawi wrażenie nieużywanego...

A nie jest przypadkiem tak, że w wypadku przedmiotu, którego zasada działania wymaga włączenia/podłączenia go i wyjęcia z opakowania to nie obowiązuje? :)

Link to post
Share on other sites

zobacz w moim profilu mam zdjecia kompa i uwierz mi mam ta sama wersje

 

 

ja na twoim miejscu zostawilbym ta karte (cicha, dobrze sie kreci w riva tuner, bardzo chlodna jak sam napisales w stresie max 48C, mi narazie kazda gra w rozdzielczosci 1280x1024 dziala na max detalach oprocz crysisa i battlefield bad comapny 2, malo żre pradu)

Link to post
Share on other sites

cicha

Chciałbym :P:D I ta "cichość" ją u mnie dyskwalifikuje, nawet przy innych niewątpliwych zaletach.

 

jak usunac tego posta :) :)

Do 6 godzin masz możliwość edycji posta, po prostu wywal to, co Ci sie w nim nie podoba :)
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...