Skocz do zawartości

Gorący FX-8350


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Bakak,

Recommended Posts

Witam,

od paru dni jestem w posiadaniu fx-8350, niestety mam spory problem z temperaturami. Proc chodzi na stockowych ustawieniach, jedynie w biosie powyłączałem apm i resztę "spowalniaczy. Podczas testów w occt, prime95 już po paru minutach temperatury dochodzą do ponad 90°c (wg. Amd overdrive, hwmonitor i inne pokazują 10-15°c mniej),co kończy się oczywiście wylączeniem komputera. Pozostałe komponenty to:ga-990xa-ud3 rev 1.0, ocz 650W, chłodzenie dosyć stare bo Scythe Mine ale myślałem, że da radę ( z phenomem 955 było ok):-/ Pasta to mx-2, nakładałem dwa razy, raz troszke więcej, raz mniej..bez zmian. Temperatury w spoczynku wydają się ok, ok 30°c

Czy coś nie tak z procem czy poprostu chłodzenie nie daje rady?

 

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Link to post
Share on other sites

Przecież mine to kawał porządnego radiatora jak i chłodzenia, po co zmieniać. Coś jest nie tak albo z czujnikiem albo z procem.

 

Też tak uważam, nie kupuj nowego. Wina leży gdzieś indziej. A gdy demontowałeś chłodzenie pasta była rozprowadzona na całym procku, może źle przylega ??

 

Trzeba szukać przyczyny.

Link to post
Share on other sites

Dobre dobre... tylko FX'y czy to Buldki czy Vishery to gorące i prądożerne proce... i to bardzo...i nikt mi nie powie że jest inaczej... O wiele lepiej autorze byś wyszedł na tym jakbyś kupił Phenoma II X4 965BE lub X6 1045T lub 1055T albo 960T z Unlockiem. Kręcą się bardzo dobrze... problemów z temperaturami nie ma a i mniej prądu wcinają... gdzie z kolei w 80-90% przypadków są wydajniejsze od FX'ów wszelakiej maści.

Link to post
Share on other sites

Napisał że z phenomem jego chłodzenie nie miało problemu z tego wynika że phenoma zmienił na FX 8350.

A w grach i programach ile masz jak do 70 to nie ma się co przejmowac zawsze możesz dobie do tego chłodzenia co masz

zamontować dodatkowy wentylator, ten fortis nie wygląda mi na lepsze chłodzenie od tego co masz.

Żeby zaraz nie było że zmienisz chłodzenie a to nic nie da.

Chyba że twoje jest uszkodzone a ty o tym nie wiesz.

Link to post
Share on other sites

Nie mam boxowego chlodzenia zeby porownac. Dzis po wlaczeniu occt temperatury doszly do 69-70° i pokrywaly sie z odczytami z hwinfo. Przelozylem dla sprawdzenia 955be, temperatura 60-62° po 3 min i juz nie wzrastala. Po wlozeniu ponownie fx'a znowu to samo...81° po 3 min a w hwinfo 67°… radiator zarowno przy 955 jak i fx byl tylko troszke cieply.

 

http://www.scythe-usa.com/product/cpu/023/scmn1000_detail.html

 

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez fcb303
Link to post
Share on other sites
A po co ty ten procesor tak katujesz?

 

Bo chcialbym kupic lepsze chlodzenie i go podkrecic ale skoro nawet na stockowych zegarach sie grzeje to cos jest nie tak. W grach i programach oczywiscie temperatury sa nizsze. Zastanawia mnie fakt, ze amd overdrive pokazuje temperatury z roznych czujnikow, raz jedna innym razem druga zarowno na phenomie jak i fx. W hwinfo sa to temp z zakladek cpu oraz mainboard temp3, ta druga jest o jakies 15-18° wyzsza. Sproboje pozniej zmienic bios...nie wiem, moze swieza instalacja systemu by cos pomogla :-/

 

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez fcb303
Link to post
Share on other sites

No cos jest dziwnego bo twoje chłodzenie wygląda na całkiem porządne ale jak nie daje sobie rady to musisz kupic cos lepszego ale nie tego silentium bo będzie to samo i będziesz miał 2 nic nie warte chłodzenia za cene których kupił byś już coś  dużo lepszego.

sprzedaj swoje chłodzenie dołóż kasy i kup lepsze.

Edytowane przez Skitles
Link to post
Share on other sites

trzy programy EasyTune6 hwinfo i amd overdrive pokazuja ta sama temperatur w 3 rozny odczytach. W ET6 temperatura CPU odpowiada temp 3 w HWinfo i Temperaturze rdzeni w AMD OD

 

Popatrz na to:

http://img266.imageshack.us/img266/5813/tttwst.jpghttp://img856.imageshack.us/img856/6291/gfggfe.jpg

Edytowane przez trybcio86
Link to post
Share on other sites
trzy programy EasyTune6 hwinfo i amd overdrive pokazuja ta sama temperatur w 3 rozny odczytach. W ET6 temperatura CPU odpowiada temp 3 w HWinfo i Temperaturze rdzeni w AMD OD

 

Wiem ale amd od czasami pokazuje temp z hwinfo z zakladki "cpu fx-8350" - "cpu" a czasami z mainboard. Jak widzisz u ciebie jest to roznica ok 12st, u mnie podobnie do ok 15 st

A robisz ccmos po podmianie cpu?

 

 

Tak

 

Czy takie chlodzenie bedzie ok? http://www.komplett.ie/komplett/product/zkb_01com/15496004/noctua_nh_u12p_se2_cpu_cooler/details.aspx

 

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez fcb303
Link to post
Share on other sites

to ja obstawiam ze strerowniki od plyty masz jakies stare mi sie temperatury zgadzaja nie spadaja ponizej 25 st



A co Ty azotem chlodzisz procek zeby mial mniej niz temperatura otoczenia?? ten odczyt jest niepoprawny nie sugeruj sie tym bo nTo jest bledny odczyt chooj wie czego. tak samo swiruje core temp jak masz C&C i pokazuje ze rdzen ma 10 st no bez jaj

Link to post
Share on other sites

1. Zapisz stary bios na jakims penie, aktualizacja Biosu, tylko odrazu sprawdz czy w nowym bios jest mozliwosc wyłączenia APM, bo giguś wtkastrował z tej funkcji wyższe rewizje tej plyty.
2. reinstalka sterowników do plyty, sciagnij najnowsze ze strony producenta
3 jesli to nie pomaga, to sprawdz jeszcze czy procek ma rowne IHS, bo jesli "czapka" jest nierowna to czeka cie wysylka cepa na serwisik lub szlifowanko, ale druga opcje odradzam :P

Link to post
Share on other sites

Watpie zeby ihs byl krzywy jesli temperautra wszystkich rdzeni jest rowna a tylko to Cpu Fx 8350 mu tak pokazuje. Nigdzie nie mam testow z temperaturami jakie osiagaja fxy bo amd nie umie samo stwierdzic (lub nie chce) ze popelnili blad

Link to post
Share on other sites

Czapka jest raczej prosta, jak kolega wyżej napisał temperatury rdzeni sa identyczne, poza tym po ściągnięciu radiatora pasta jest rozprowadzona równomiernie. Po zmianie biosu na najnowszy beta 14b i zainstalowaniu najnowszych sterów do płyty temperatury w occt i p95 ciągle wysokie, ponad 80st. Na szczęście w grach takich jak Bf3, Crysis3 i Metro LL temperatury wahają się między 42-45 stopni :) . Wątpie żebym w codziennym użytkowaniu obciążał wszystkie rdzenie w 100%, zamówiłem nowe chłodzenie Thermalright Macho, jak przyjdzie to sprawdzę czy będzie poprawa, może nawet uda się jakieś małe oc zrobić :D

Link to post
Share on other sites

kurde szkoda, że wcześniej nie zajrzałem tutaj. Mam na sprzedaż dwa chłodzenia:

  • Scythe Mugen 2 za 100zł + Kw
  • Macho 2 ze 140mm wentylem Biało-czarne za 150zł + KW.

Teraz to pewnie już nie będziesz zainteresowany skoro kupiłeś.

 

Jeszcze wracając do twojego obecnego chłodzenia. Jesli to jest pierwsze Mine z 3 rurkami cieplnymi to rzeczywiście może ono mieć problem ze schłodzeniem tego CPU.

Link to post
Share on other sites

kurde szkoda, że wcześniej nie zajrzałem tutaj. Mam na sprzedaż dwa chłodzenia:

  • Scythe Mugen 2 za 100zł + Kw
  • Macho 2 ze 140mm wentylem Biało-czarne za 150zł + KW.

Teraz to pewnie już nie będziesz zainteresowany skoro kupiłeś.

 

Jeszcze wracając do twojego obecnego chłodzenia. Jesli to jest pierwsze Mine z 3 rurkami cieplnymi torzeczywiście może ono mieć problem ze schłodzeniem tego CPU.

Dzis rano wysłali to chłodzenie, wiec za późno. Tak, obecnie mam pierwszą wersję Mine .

 

 

nie wiem po co - jesli dobrze rozprowadzils paste i ja wygrzales to te temperatury sa nie na miejscu i powinnienes reklamowac proca (albo plyte w zaleznosci co jest walniete czy vzujnik czy procek za goracy).

Chłodzenie i tak planowałem zmienić bo już na podkręconym Phenomie nie było zbyt chłodno w testach OCCT, przy 4GHz i po podniesieniu napięcia ostro poszły w górę, więc spodziewałem się, że na fx będzie pewnie jeszcze więcej ale nie aż tak. Jeśli na nowym chłodzeniu nie będzie poprawy to pewnie zdecyduję się odesłać proca...za parę dni się okaże

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...