Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Potrzebuję kupić porządny headset.

Nigdy wcześniej nie grałem na słuchawkach bo nie lubię, ale zmusza mnie do tego sytuacja, rodzina chce spać, więc granie na głośnikach po 22 może drażnić co poniektórych.

Tak więc potrzebuję słuchawki które będą dobrze sprawdzać się w takich grach jak BF3/4 CoDy, World Of Tanks.

 

Znajomi z teamu polecają Logitech G930, zawsze chciałem ten headset bo mi się bardzo podoba, ale sceptycznie podchodzę do sprzętów bezprzewodowych.

Myślałem również nad Siberia v2 ale odradzano mi te słuchawki że niby są paziowe.

Tak więć zastosowanie napisałem, budżet sensowny nie kupię czegoś za ponad 500zł

Mogą być bez mikrofonu gdyż mam bardzo dobry mikrofon stacjonarny.

Edytowane przez Po1nter
Link to post
Share on other sites

Skoro mają być przestrzenne i bez mikrofonu, to może na początek:

Pioneer A1000 - http://www.skapiec.pl/site/cat/49/comp/134255#from1215

Audio Technica AD500 - http://www.skapiec.pl/site/cat/49/comp/544632#from1215

Brainwavz HM5 - http://www.skapiec.pl/site/cat/49/comp/4161434#from1215

może i Sennheiser HD518 - http://www.skapiec.pl/site/cat/49/comp/1485378#from1215

Link to post
Share on other sites

pytanie czego oczekujesz od słuchawek ?(tylko nie pisz o pozycjonowaniu, bo to prawie każde słuchawki potrafią) i czy będziesz nosić się z zamiarem kupna karty. Lepszy dźwięk oczywiście będzie w tych słuchawkach bez mikrofonu, podpięte z odpowiednim układem dźwiękowym. 

Link to post
Share on other sites

Witam kolege z Pandy :) Tak, Siberia v2 są paziowe - wyczuwam określenie Multiego. Każde słuchawki "4Gamers" są paziowe. Lepiej kupić coś z tych normalnych, tylko pytanie co je będzie napędzać i jaki budżet. Do 500zł najlepszy będzie zestaw Pioneer SE-A1000 + FiiO E10

Link to post
Share on other sites

A witam @Silver Fox

Płyta główna to MSI Z77A-GD65 czyli o karcie na PCI mogę zapomnieć jedynie karta na PCI-Experss.

Oczekuję od słuchawek że będą działały. Ostatnio miałem przyjemność grać przez pewien czas na Creative SoundBlaster 3D Sigma.

Chcę jakiś zestaw który będzie grał tak samo dobrze albo i lepiej.

Link to post
Share on other sites

A witam @Silver Fox

Płyta główna to MSI Z77A-GD65 czyli o karcie na PCI mogę zapomnieć jedynie karta na PCI-Experss.

Oczekuję od słuchawek że będą działały. Ostatnio miałem przyjemność grać przez pewien czas na Creative SoundBlaster 3D Sigma.

Chcę jakiś zestaw który będzie grał tak samo dobrze albo i lepiej.

 

Jak już wspomniałem wyżej, przenośny DAC typu FiiO E10 + SE-A1000 i jest konkretny zestaw. Później to już tylko AKG K-550 + uDac 2

Link to post
Share on other sites

OK pasuje mi taki zestaw, ale czy nie jest to FiiO w wersji wewnętrznej? Nie za bardzo potrzebuję zewnętrznej karty dźwiękowej, wolał bym takiej unikać wręcz bo jeszcze spadnie i mi się popsuje. Jak nie będzie wyjścia to już zostanę przy tej zewnętrznej.

 

Druga sprawa to fakt że taki zestaw najtaniej wychodzi 600zł a to jednak trochę za dużo jak na sprzęt którego będę używał tylko wieczorami najpewniej.

Edytowane przez Po1nter
Link to post
Share on other sites

OK pasuje mi taki zestaw, ale czy nie jest to FiiO w wersji wewnętrznej? Nie za bardzo potrzebuję zewnętrznej karty dźwiękowej, wolał bym takiej unikać wręcz bo jeszcze spadnie i mi się popsuje. Jak nie będzie wyjścia to już zostanę przy tej zewnętrznej.

 

Druga sprawa to fakt że taki zestaw najtaniej wychodzi 600zł a to jednak trochę za dużo jak na sprzęt którego będę używał tylko wieczorami najpewniej.

SE-A1000, to bardzo ciekawe słuchawki, choć FiiO osobiście do mnie nie przemawia, ale wyboru tym segmencie za bardzo nie ma. Tak czy siak, kolega dobry zestaw złożył. Nie napisałeś wymagań dot. budowy słuchawek, bo jeśli ci zależy na izolacji dźwięków w muszli, powinieneś się skierować ku modeli zamkniętych, jeśli nie ma to znaczenia półotwarte i otwarte, jak SE-A1000. 

 

Ode mnie kilka propozycji pasujących brzmieniowo ze sobą:

X-FI Gamer & Superlux 668B

Xonar DX & Sennheiser PC 320

Xonar DX & Creative Aurvana Live

no i moja ulubiona opcja, czyli układ na PCI AudioTrak Prodigy HD2(ebay 260zł) & Creative Aurvana Live

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Po szperałem, po czytałem i bardzo spodobały mi się 3 ostatnie zestawy, czyli Sennheiser i Aurvana. Tylko sprawa wygląda tak że ostatni odpada ze względu na kartę dźwiękową na PCI (jak już pisałem nie mam takiego wejścia na płycie).

Wolał bym konstrukcję zamkniętą bo ostatecznie mógł bym w takich słuchawkach wyjść na miasto czy na uczelnie i posłuchać muzyki.

Tak więc postaram się wybrać zestaw drugi albo trzeci. Ale muszę się poważnie zastanowić bo te Sennheisery miałem już wcześniej na oku od czasu gdy pierwszy raz zobaczyłem je w CD-Action ;)

Link to post
Share on other sites

Nie ułatwiasz mi wyboru wiesz :P



Odwiedziłem dziś Saturn i miałem na głowie:

http://www.komputronik.pl/product/167426/Strefa_Gier/Komputery_i_akcesoria/SENNHEISER_PC_323D_USB_G4ME_7_1_sluchawki_otwarte_z_mikrofonem_i_regulacja_glosnosci.html

Bo 320 nie było ale zapewniano mnie że to to samo, były ładnie wykonane i wygodne więc, wybór padnie właśnie na te słuchawki.

Edytowane przez Po1nter
Link to post
Share on other sites

one mają układ muzyczny na USB(jak zwykle słaby), raczej omijaj takie wynalazki. Kup zwykłą wersje PC320, a przyszłości normalną dźwiękówkę, lepiej na tym wyjdziesz.

 

a ci śmieszni panowie z Saturna wciskają wszystko, aby tylko z magazynów znikało.

Link to post
Share on other sites

Teraz mam pytanie a propos karty dźwiękowej.

Mam głośniki podłączone do wbudowanej karty dźwiękowej, jak kupię kartę dźwiękową np. tego Asusa to mam pod niego podłączyć słuchawki tak?

I teraz najważniejsze pytanie: nie będzie to ze sobą kolidowało?

Chyba że jakoś inaczej to działa. Bo mam też wejścia na klawiaturze, obudowie z przodu i pilocie do głośników.

Edytowane przez Po1nter
Link to post
Share on other sites

głośniki podłączysz pod nowa kartę, a jak masz od razu wyjście słuchawkowe, to do tego słuchawki a jak nie, to na miejsce głośników wyjścia liniowego układu. Dwa źródła dźwięku odtwarzać na raz nie mogą, nie wiem może jest jakiś sposób na to.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja właśnie chciałem wykonać recablingu na Creative Aurvana Live ale widziałem że na jednej ze stron podanych przez homzik  są już gotowe z nowym kablem :)



http://www.audeos.pl/pl/p/Creative-Aurvana-Live-CAL-recabling/99

To mi się super podoba tylko nie wiem czy kabel dobry bo chciałem ten proponowany przez PC Lab 

 StarQuad L-4E6S

Edytowane przez Po1nter
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...