Skocz do zawartości

HP ZR2440W - trochę więcej opinii


Recommended Posts

Witam szanownych forumowiczów.

 

Mój ukochany Samsung 971P wyzionął ducha ostatecznie i nieodwracalnie ( już raz go naprawiałem )...

Swojego czasu - przy pierwszej naprawie - zastanawiałem się nad Benkqiem 2750, ale ostatnimi czasy zweryfikowałem trochę swoje możliwości dotyczące miejsca na biurku ;) - a znajomy polecił mi tego właśnie HP-ka.

Widziałem, że jest w dziale "chcę monitor do...", ale prosiłbym w miarę możliwości o trochę więcej opinii na jego temat.

Monitora będę używał do:

 

1. Grania ( nie gram w fpp, nie potrzebuję odświeżania 120Hz - Total War płynnie chodzi w 60 klatkach ;))

 

2. Pracy - nie zajmuję się grafiką, raczej przygotowuję oferty/prezentacje w PP/ arkusze kalkulacyjne; - tutaj podpinałem  czasami do monitora G580 z GF GT 610.

 

3. Oglądania filmów ( to sporadycznie - może raczej powinienem doprecyzować, że oglądam mecze na SC i podobnych );

 

Zaznaczam - nie chcę matrycy TN, bo Samsung miał IPSa i w porównaniu do tego, na czym siedzą znajomi, to chociaż był leciwy, to obraz miał z innej planety ( więc chciałbym IPSa ).

 

Na koniec - na Agito.pl można go kupić za 1299 PLN, ma 9 opinii ( same pozytywne ), ale dla mnie opinie w sklepach są mało wiarygodne.

 

Z góry dzięki...

 

 

Link to post
Share on other sites

Na pewno jest to opcja droższa prawie 200 PLN. Jakie są między nimi różnice ? Bo z tego co doczytałem, to oba monitory nie są jeszcze tymi z wyższej półki...

Tyle że NEC to uznana marka na tym rynku.

Link to post
Share on other sites

Hmmm... dobrze, że wspomniałeś o długości życia - bo to dla mnie też ważne ( chociaż nie napisałem - mea culpa ).

Pytanie laika - w jaki sposób monitor sam się dostosowuje do warunków ? Czy to ma związek np z naświetleniem pomieszczenia, w którym ten monitor będzie stał ? ( w Samsungu nie dostrzegałem czegoś takiego, ale to był LCD a nie LED i w dodatku z 2006r ).

Poporzedni monitor stał bokiem do okna w związku z czym czasami padało na niego słońce, ale skutkowało to ograniczoną widocznością...

Link to post
Share on other sites
Pytanie laika - w jaki sposób monitor sam się dostosowuje do warunków ? Czy to ma związek np z naświetleniem pomieszczenia, w którym ten monitor będzie stał ?

 

ma czujnik oświetlenia i sam dostosowuje jasność w pewnym zakresie oczywiście

 

 

 

w Samsungu nie dostrzegałem czegoś takiego, ale to był LCD a nie LED i w dodatku z 2006r

 

 

dalej mało który monitor to ma

 

 

 

Poporzedni monitor stał bokiem do okna w związku z czym czasami padało na niego słońce, ale skutkowało to ograniczoną widocznością...

 

zawsze będzie słabo pod słońce, chyba że monitor będzie bardzo jasny, a to jest tak albo-albo: albo jasność jest poprawna do pracy/dla oczu, albo jest to monitor do pracy w jasnych warunkach, HP czy Delle one są właśnie jasne, NEC ma poprawną jasność

 

zanim zapytasz dlaczego nie da się na tych  jasnych skręcić jasności, a na tych poprawnych dać jaśniej odpowiadam - nie da się z wielu powodów, więcej podstawowych informacji znajdziesz tutaj:

http://forum.benchmark.pl/topic/26242-faq-co-i-jak-czyli-co-trzeba-wiedzie%C4%87-kupuj%C4%85c-monitor/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...