Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siema, chciałem ogarnąć na wakacje jakiś sprzęt do muzyki typowo bassowej (hardstyle, techno) oraz rock'a. Myślę ,że za 1000zł można kupić coś porządnego. Myślałem o głośnikach 2.0 + wzmacniacz. Kupiłbym wszystko w połowie wakacji ,ale wole już teraz obeznać się w temacie. :)

Pozdrawiam.

Edytowane przez Adriano88852
Link to post
Share on other sites

Za 1000zl to raczej uzywki kolumny +używany wzmak - 600zł 400zł +ewentualnie kable i inne małe potrzeby. Po co oglądać się za Microlabami? Jak chcesz tylko stereo (jedyna słuszna droga do słuchania muzyki ) to uważam że będzie to najlepsze rozwiązanie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W przyszłości chciałem coś dołożyć i mieć *****iste 4.1 :P

Na teraz mam Panasonica SA-AK17 i jak na 8-letnią "wieże" to gra przyzwoicie. W sumie to kładzie na łopatki Geniusa 5.1 (nie pamiętam modelu) za które kolega dał 300zł.

 

 

A możecie podać jakieś konkretne modele? Bo Używki kolumny nie wiele mi mówi :P

Edytowane przez Adriano88852
Link to post
Share on other sites

Ze względu na gabaryty i wagę odbiór wyłącznie osobisty.

 

Poza tym wydawać tyle pieniędzy na Voyager to trochę bezsens. Biorąc pod uwagę, że używki do regeneracji można dostać duuuużo taniej a to + regeneracja i tak wyjdzie mniej niż 600-700pln.

Link to post
Share on other sites

Regeneracja czyli wymiana resora piankowego ? Gwarantuję że wtedy nie zagrają już jak Tonsile :)

Kupno nowych głośników ? Owszem,a le znajdź faktyczny oryginał Tonsila :)

 

Kolega chce dobre kolumny czy kupić coś małego co zmieści się w najtańszą paczkę ? Jak to drugie to niech leci do sklepu po creativa, to nawet sam przydźwiga :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Regeneracja czyli wymiana resora piankowego ? Gwarantuję że wtedy nie zagrają już jak Tonsile Kupno nowych głośników ? Owszem,a le znajdź faktyczny oryginał Tonsila
 

 

A ja gwarantuje, że zagrają jak Tonsile. Pod warunkiem, że kupisz od kogoś kto sprzedaje Tonsile albo trudni się regeneracją na oryginalnych elementach kupowanych we Wrześni. Znam kilka takich osób.

Link to post
Share on other sites

Ciężko znaleźć po prostu kogoś kto to potrafi tak jak trzeba a w większości wypadków przykleja gumowy resor i powiedzą że taki jest lepszy :)

 

Tonsil to firma, Voyager to nazwa produktu :)

 

Czym się różnią ? Więc tak na początek rozmiar, zobacz że Voya jest dużo, dużo większy od Micro, co dzięki temu mamy ? Na pewno grubszą ściankę czyli mniej rezonansów, na pewno lepsze zejście (coś co przyda Ci się w HardStyle) bez opóźnień i sztucznych podbić w okolicy Kicka (micro z tego co widzę po przebiegu mają spore podbicie przy 70Hz).

Skuteczność Voyagerów jest wysoka, czyli dając 30W będziemy mieli taki sam poziom głośności jak Micro przy 60W czyli poniekąd są też EKO :)

Do tego piękne tony średnie i wysokie, przy odpowiednim wzmacniaczu i źródle można śmiało usłyszeć muskanie struny palcem.

Do tego do Tonsila kupujesz wzmacniacz dyskretny i wtedy jakością położą już Microlaby na łopatki.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

@ Odświeżam

 

Używane głośniki mi nie odpowiadają, wole mieć nowe. Myślałem nad Edifier R2600 i Microlab solo 7c. Co do tych pierwszych to jest kilka wersji i nie wiem jaka będzie lepsza. Do tego chciałem jakąś wewnętrzną kartę dźwiękową za ok 200zł ,jak będzie coś dużo lepszego za niewiele więcej  to mogę dopłacić.

Słucham Hardstylu ,dubbstepu oraz rapu ( głównie 2Paca) więc dobry bass jest podstawą. 

 

Pozdro!

Link to post
Share on other sites

to wez edifiery maja lepszy bas miz microlaby. Sa tylko dwie wersje jedna ma bass reflex z przodu druga z tylu. Przy wersji z bass reflexem z przodu masz tez mozliwosc wybrania kabla XLR 1,5m lub 3m. Glosnik z bass reflexem z tylu ma podobno mocniejszy bas tak przynajmniej mowi producent.

Link to post
Share on other sites

nie testowalem jeszcze z solo 7 ale solo 6c a solo 7 ma podobna budowe to r2600 ma napweno lepszy bas. Poza tym tez czytalem na niektorych stronach porownywawczych ze r2600 gra lepiej od microlabow i ta roznice moglem tez uslyszec. Glosniki r2600 sa takze duzo wieksze od microlabow 6 i mysle ze to tez odgrywa swoja role.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...